Çimento Fabrikasını Yargıya Taşıyacağız

19 ana maddeden oluşan projelerini düzenlediği toplantıyla tanıtan İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali ŞEKERDAĞ “17 yıldır taşınması vaade edilen mevcut çimento fabrikasına 15 yıllık yeni ruhsat verilmiştir. Hemşerilerimizde tüm canlıların sağlığını tehdit eden bu durumu yasal çerçevede yargıya taşıyacağız” dedi.

ELAZIĞ GÜNCEL 09.03.2019, 15:21 11.03.2019, 13:34 Günışığı Gazetesi
466
Çimento Fabrikasını Yargıya Taşıyacağız

  İYİ Parti ve CHP'nin Millet İttifakı adayı olarak Elazığ Belediye Başkan Adayı gösterilen Ali ŞEKERDAĞ,  bugün düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini anlatı. ŞEKERDAĞ,  19 ana başlık altında birçok projeyi anlattı. Bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım KAYA, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL , İYİ ve CHP il teşkilatı yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sizden Milli Bir Duruş Bekliyoruz

  24 Haziran’da CHP’den yıllar sonra bir milletvekili çıkarıldığını ifade eden  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım KAYA “Şimdi milletvekilimizin en önemli görevi birinci vazifesi sizin bu yaptıklarınıza en büyük teşekkürü 31 Mart’ta belediye başkanlığını kazandırarak Elazığ halkına olan borcunun bir kısmını ödeyecek. Bu borç bitmez. Çünkü bir onur vardır ki yıllardır eğer bir kentte milletvekili çıkmıyor, o kentin halkı sizi ağrına basıp milletvekili çıkarmış ise, ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz. Sizden beklediğimiz milli bir duruştur. Milli duruşun ilk adımlarını attınız. Biz bu ülkenin milliyetçi değerlerine sahip çıkanı rahmetli Bülent ECEVİT’ten, İsmet İNÖNÜ’den gördük. Dünya halkına bağımsız bir Türkiye armağanını Mustafa Kemal ATATÜRK’ten gördük. İşte bunun için Ali ŞEKERDAĞ ile birlikte belediye meclisinde, il genel meclisinde ve belediye yönetiminde görev alacak arkadaşlarımıza büyük sorumluluk düşüyor. Kavgadan uzak, dostlukla, muhabbetle, bereketle, huzurla Mart’ın sonunun bahar olduğunu Elazığ’dan da haykıralım” dedi.

Değişimin Olması Yönünde Halkın Beklentisi Var

  Ali ŞEKERDAĞ’ın adaylığının kendilerinin bir projesi olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL “Elazığ siyasette 24 Haziran sonrası farklıklar yaşamaya başladı. Ama bu farklılığı Elazığ’ın tüm sokak,  mahalle ve evlerine hissettirebilmek için siyasetçi olarak sokak dilini kullanıp vatandaşın içinde olan, sorunlarını dile getiren bir yaklaşımla değil bu kenti siyasi kültürünü değiştirmek içinde bir yönetim hikayesi oluşturmak gerekiyordu.  İşte o yönetim hikayesi de Elazığ Belediye başkanlığıydı. Belediye başkanlığı için en makul davranış şekli İYİ Parti,   CHP ve Saadet Partisinin içerisinde olacağı bir ittifak ile çıkmaktı. Bu konuda gelişmeler  ve süreçler  genel başkanların bilgisi dahilinde devam etti. Sonuç olarak İYİ Parti ve CHP Ali ŞEKERDAĞ ismi üzerinde bir ittifak oluşması üzerinde karar verdi. O günden bugüne kadar biz sokaklardayız. Sürekli birlikteyiz. Sokaktaki heyecanı ve beklentiyi görüyoruz. Bir değişimin olmasıyla ilgili, yeni bir belediyecilik anlayışının sergilenmesiyle ilgili herkesi beklentisi var. Bunu başarma şansımız var” diye konuştu.

Elazığ’ı Hak Ettiği Yere Çıkarmak İçin Bu Yola Çıktık

  Bu yola çıkarken asla makam ve mevki uğruna çıkmadıklarını aktaran Başkan Adayı Ali ŞEKERDAĞ “Bu yola çıkarken şehrimizin geleceği, iyi yönetilmesini düşünerek ve  hak ettiği yere taşımak adına çıktık. Geçen gün bir caddede gezerken 16 yaşındaki bir çocuk yanıma geldi. ‘Başkanım ben sizi televizyonlarda seyrediyorum  sizden 3 isteğim var. Birincisi adalet, ikincisi hürriyet  üçüncüsü ise demokrasi. Biz bunları özler duruma geldik. Bize bunları armağan eder misin’ dedi. İnanın ben çok duygulandım. Eğer 16 yaşındaki bir çocuk adaleti, hürriyeti ve demokrasiyi özler duruma gelmiş ve sorguluyorsa, demek ki gidişat iyi değil. İşte biz insanımıza hürriyeti, demokrasiyi ve adaleti getirmek adına bu yola çıktık. Elazığ bize güvenip, teveccüh ederse o makama oturduğumuz zaman onları mahcup edecek en ufak bir şeyin     içerisinde olmayacağız.  Onlara ve güvenlerine layık olacağız. Onların  o kafasındaki algıladığı tabloyu ortaya koymak adına, gecemizi gündüzümüze katarak onlara o tabloyu armağan edeceğiz.  Bizi yönetenleri 2 kısma ayırırım. Bir politikacı kısmı vardır, bir de devlet adamlığı vardı.  Politikacılar seçimde seçime gelirle istediği vaatleri verirler. Seçim bittikten sonra onları göremezsiniz. Ama devlet adamlığı kimliği sorumluğunu bilen, vicdanlı, geldiği görevin hakkın verebilmek için gecesini gündüzüne katan adamdır. Elazığ’da bu örneği ortaya koyan Gürsel Erol’dur. Bende 3 aydır beraber yürüyorum. Sokakta kendisini görüyorum. Mütevazı bir kişiliği, sağlam duruşu, ağzından çıkana dikkat eden, 40 kere düşünüp bir kere konuşan bir yapısı ile herkese örnek olan bir siyasetçidir. Makamlar insanlar değer katmamalı.  İnsanlar makama değer katmalı. Biz bu yolda bu düşünce ile               yola çıktık. İnşallah rabbim bizi mahcup etmez. Ben uzun yıllar TSO odasında aralıksız seçilen Türkiye’de ender kişilerden biriyim. 2 dönemdir TSO başkanlığı olmak üzere Elazığ’ın a’sın z’sine kadar ne kadar sorun varsa, hepsini yaşayarak bilen ve öğrenen bir kardeşinizim. Bu bilgi ve birimlerimizle Elazığ’ı  hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu.

  Hazırlanan projelerin bir kaçını anlatan ŞEKERDAĞ, “Elazığ’ımızın yıllardır çözülememiş pek çok sorunu vardır. Su ve yağmur toplama kanallarımızı hızla iyileştireceğiz. Projesi hazır kanalizasyon altyapısını derhal değiştireceğiz. Vatandaşımız ve esnafımız, artık maddi ve manevi zarar görmeyecek. Kentimize su taşıyan içme suyu boruları asbestlidir. Kanser vakaları artmıştır. Bu boruları da değiştireceğiz. Çevremizi kirleten, sağlığımızı bozan tüm tehlikelerden hep beraber kurtulacağız. Su faturalarında, tasarruf eden abonelerimizi ödüllendirecek, kademeli indirimlerle ekonomilerine katkı sağlayacağız. Elazığ da 120.000’e yakın araç var. Trafik sorununu çözmek için ana arterlerdeki bağlantı noktalarını arttıracağız. Kavşak ve bulvar düzenlemesi yapacağız. Alt geçitler açacak, sinyalizasyon sistemini yenileyeceğiz. Hafif raylı sistemleri ve gerçek elektrikli toplu taşım araçlarını kentimize getireceğiz. Odun ambarını taşıyacak, şehir içi minibüslere terminal yapacağız. Otopark sayısını yeşil alanlara zarar vermeden artıracağız. 17 yıldır taşınması vaade edilen mevcut çimento fabrikasına 15 yıllık yeni ruhsat verilmiştir.  Hemşerilerimizde tüm canlıların sağlığını tehdit eden bu durumu yasal çerçevede yargıya taşıyacağız. Alınacak olumlu karar ile mevcut çimento fabrikasını şehir dışına taşıyacağız”  şeklinde konuştu.

  Her 4 genç ten 2’sinin  işsiz olduğunu aktaran ŞEKERDAĞ “Üretime yönelik faaliyetlerimizle istihdam yaratacağız. Valilik,  STK ve sanayi kuruluşları ile uyum içerisinde olacağız. Ortak akılla çözümler üreteceğiz. Yatırımcı ve sanayicilerimizin kentimize gelmeleri için alt yapı ve tesis olanakları sunacağız. OSB’de yatırım yapmak isteyen girişimcilere arsa tahsisi konusunda gerekli çalışmalara öncü olacağız.  Şehir merkezindeki hastaneler kapatılmıştır. Hemşerilerimiz ve esnaf kardeşlerim zor durumda bırakılmıştır. Şehir hastanesine ulaşım pahalı ve zahmetlidir. Polikliniklerimizin ve aile hekim sayılarının artırılmasını sağlayacağız.    Boşanma sayısında ilk 5’te olan ilimizin aile yapısını korumaya ve bütünleştirmeye yönelik önlemler alacağız.  Hemşerilerimizi sağlık hizmetlerinden öncelikli ve ekonomik şekilde yararlandıracağız. Ayrıca koruyucu hekimlik hizmetimizle sağlıklı nesiller yetiştirilmesine destek vereceğiz. Toprağımızın altı da üstü de zengindir. Geçte olsa 6. bölge sistemine alınmasına rağmen beklenen düzeyde teşviklerden yararlanılmamaktadır. Öncelikle madencilik sektörünün gelişmesine öncü olacağız. Ara elaman nitelikli eleman ihtiyacını yöremizden karşılayacağız. Bunun için terminal binasını kalıcı fuar alanına dönüştüreceğiz.  Meslek edindirme kursları açacağız. Meslek okullarının kurulması için girişimlerde bulunacağız. İlk işimiz olarak verimli ovalarımızı su ile buluşturacağız. Tarım ve hayvancılık sektörünü teşvik edeceğiz.  Ürünlerimizi markalaştıracağız” diye kaydetti.

  Toplantı 19 madde altında toplanan bir çok projenin sinevizyon gösterimizi ile anlatılmasıyla sona erdi.

Yorumlar (1)
DOĞRUSU... 4 yıl önce
Adam gibi adam,adam gibi uygulanabilecek ve ihtiyacımız olan şeyleri proje olarak sunuyor...yani afaki ve uygulanamaz olan hiç bir şey yok...oyum kesinlikle iyi partiye...
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. İstanbulspor 7 8
14. Karagümrük 7 6
15. Antalyaspor 7 6
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Erzurumspor 6 6
16. Altay 7 6
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 7 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Leicester City 8 4
20. Nottingham Forest 8 4
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 7 19
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Osasuna 7 13
7. Real Sociedad 7 13
8. Villarreal 7 12
9. Valencia 7 10
10. Rayo Vallecano 7 10
11. Celta Vigo 7 10
12. Mallorca 7 8
13. Girona 7 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 7 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@