Cumhuriyet Bayramı mesajları

Cumhuriyet Bayramı mesajları

ELAZIĞ GÜNCEL 28.10.2015, 18:13 28.10.2015, 18:13
1110
Cumhuriyet Bayramı mesajları
 Başkan Yanılmaz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Yanılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Dün olduğu gibi bugün de el ele, gönül birliği içinde ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşmasının gayreti içindeyiz. Dün millet iradesini hakim kılmak için eşsiz bir mücadele veren milletimiz, bu gün yine birlik ve beraberliğine yönelik tüm saldırılara karşın millet iradesini hakim kılacaktır. Ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileriye taşımak için verdiğimiz bu üstün mücadeleyle güçlü Türkiye’miz ilelebet payidar kalacaktır.
Kurtuluş mücadelemizin aziz şehitlerini rahmet ve şükranla anıyor, hemşehrilerim başta olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”
 
 
 
“Kurtuluş Savaşı tarihte ender görülen başarılardandır”
Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
İşlek, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük hatırası olan Cumhuriyetin 92. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını ifade etti.
Elazığ Emniyeti olarak, bu emanetin değerinin farkında ve bilincinde olduklarını belirten İşlek, şu ifadelere yer verdi: “İnandığı ilkeler doğrultusunda hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın, büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz.
Ulu Önderimizin, Aziz Türk Milleti'nin ufukları kara bulutlar ile sarılmış ve umutları tükenmişken, bir Güneş gibi Samsun'dan doğarak, tüm yurdu aydınlığı ile sarıp özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakması, akabinde Aziz Milletimiz ile birlikte esaret zincirini kırıp parçalayarak Kurtuluş Savaşını kazanması, tarihte ender görülen başarılardandır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere, kazanılan bu büyük zaferin ardından, Milletimize sonsuza dek ışık olacak ve ileri medeniyetler sahasında ülkemizi zirveye taşıyacak ve orada tutacak bir emanet bırakmış, arkadaşları ile birlikte 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.
Elazığ Emniyeti olarak, bu emanetin değerinin farkında, bilincinde ve O'nu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisindeyiz.
Bu tarihi gün dolayısıyla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Elazığlı hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramının 92. yıldönümünü kutluyorum.”
 
 
 
Ak Parti’den Cumhuriyet Bayramı mesajı
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile AK Parti Elazığ Milletvekili Adayları Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle ortak bir mesaj yayımladılar.
Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılında bu büyük ve haklı gururu bir kez daha yaşamanın kıvancını yaşıyoruz. Yokluk içinde var olma mücadelesini birlik, beraberlikle kazanan ulusumuz, bugün de aynı birlik ve beraberlik içinde dünyada hak ettiği muassır medeniyet seviyesine adım adım yaklaşmaktadır.
Aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de dâhili ve harici tüm şer odaklarına karşı dik duruşunu sürdürecek ve geleceğin büyük Türkiye’sini oluşturacaktır. Bu vesileyle Kurtuluş Savaşımızın aziz şehitlerini bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”
 
 
 
“En büyük kazanım Cumhuriyettir”
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit Kaya, Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
Kaya, mesajında, “Bugün, Büyük Atatürk’ün milletimize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. yılını coşku, mutluluk ve umutla kutluyoruz.
 Büyük kurtuluş mücadelesinin ardından, milletimizin hak ettiği yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu bildiren, bu ülkenin yolunu çağdaş medeniyetler yolu olarak tüm dünyaya ilan eden, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.
Ülkemizin aydınlık geleceği için; bugün her günkünden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var; daha çok üretmek, kazanmak,  paylaşmak, zenginleşmek ve gelişmek zorundayız.
Bu düşüncelerle, tüm halkımızın ve üyelerimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar, Ülkemizin ilelebet payidar kalmasını temenni ederim.” dedi.
 
 
 
“Cumhuriyetin 92. yılını kutluyoruz”
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
Alan, yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıldönümünü ulus olarak büyük bir coşku ile kutlarken, Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyet ile ilgili son derece önemli tespit ve düşünceleri, bulunduğu coğrafyada lider ülke olmayı hedefleyen ülkemiz için büyük önem taşımaktadır.
Atatürk; “Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferler ile taçlandırılmazlarsa elde edilen zaferler kalıcı olmaz, kısa zamanda söner. Bu nedenle en kuvvetli ve parlak zaferlerimizin bile sağladığı ve daha da sağlayacağı faydalı sonuçlardan yararlanabilmesi için ekonomik egemenliğimizin sağlanması, güçlendirilmesi ve genişletilmesi lazımdır.” demektedir.
Vatanın her karış toprağının kanla yıkanarak kazanılan zaferler sonucunda kurulan Cumhuriyetin, ilelebet yaşamasını ekonomik tam bağımsızlığa bağlayan ATATÜRK, geleceğimize dair son derece anlamlı mesajlar vermiştir.
 Ulu Önder ATATÜRK’ün, “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak sizlersiniz.” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin ulus olarak bekçisi olduğumuzu belirtir,
 Bu vesile ile; tüm şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah (c.c)’tan rahmet diler, Elazığ iş dünyası adına tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarız.” dedi.
 
 
 
“Cumhuriyet vazgeçilmez bir değerdir”
Aktif Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Karataş, Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
Karataş, yaptığı açıklamada, “29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. Diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
Çağdaş uygar ülke olma yolunda Demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize Ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır.
Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin 92 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz.
Hak ve Hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmaktır.
Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği, Çağdaş uygarlık düzeyini yakalama' hedefine O’nun belirttiği gibi, Bilim ve teknolojinin yol göstericiliğinde' ulaşacağımıza Sağlık Çalışanları olarak inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 92.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.” dedi.
 
 
 
‘En Büyük Bayram’ günü
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Elazığ Şube Başkanı Adnan Akturan, Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
Akturan, açıklamasında, “Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92’inci yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. UluÖnder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile ‘En Büyük Bayram’ günüdür. Ancak son günlerde yaşananlar göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için hiç düşünmeden canlarını feda edenlere, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız vardır. Ulu Önder Atatürk’e inanan, ilke ve devrimlerine sahip çıkma kararlılığını gösteren, Cumhuriyetimizin çevresinde kenetlenen bir milletiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 92. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:11
Öğle 12:25
İkindi 16:15
Akşam 19:28
Yatsı 20:58
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 35 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Newcastle 35 39
14. Crystal Palace 33 38
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@