DEV YATIRIM HIZLA İLERLİYOR

Haber: Vedat Yetik - Saka Holding tarafından Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde yapılan tekstil fabrikasının yüzde 70'i tamamlandı. Fabrika hizmete açıldığında 3.500 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

DEV YATIRIM HIZLA İLERLİYOR

Tekstil sektörü üzerine faaliyet gösteren Saka Holding, Elazığ'da 51 Bin M2 alanda 30 Milyon Lira maliyetli Tam Entegre Tekstil fabrikası kuruyor. İnşaatı hızla devam eden tesisin 2019 yılı sonunda tamamlanması ve 2020 yılında hizmete açılması planlanıyor. Fabrika tamamlandığında ilk etapta 500 kişi, uzun vadede ise 3 Bin 500 kişi istihdam edilecek.

FABRİKANIN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde yapımı süren Saka Tekstil Fabrikasının tanıtım toplantısı yapıldı.

OSB Konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8 Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, OSB Başkanı Suat Öztürk, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

SAKA: "DÜNYADA TÜRKİYE, TÜRKİYE'DE İSE ELAZIĞ'DAN BAŞKA BİR YERE YATIRIM YAPMAM"

Saka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, tanıtım programında yaptığı konuşmada, "Dünya'da Türkiye'den başka bir yere yatırım yapmam, Türkiye'de ise Elazığ'dan başka bir yere yatırım yapmam" diyerek memlekete olan sevdasını vurguladı.

FABRİKANIN YÜZDE 70'İ TAMAMLANDI

Fabrikanın birinci etabının tamamlandığını, ikinci etabının ise 2019 yılı sonunda tamamlanacağını vurgulayan Ramazan Saka, "Bu yatırım hem maddi hem manevi olarak ağır bir yatırım. Efor ve enerji isteyen bir yatırım. Biz bu enerji ve eforla bu yatırımın yüzde 70'ini tamamladık. Bundan sonraki etaplarımız çok hızlı devam edecektir. Bu yatırımın çok kısa bir süre içerisinde hep beraber açılışını yapacağız" dedi.

3.500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Fabrika hizmete açıldığında 3 Bin 500 kişi istihdam edileceğini vurgulayan Ramazan Saka, "Bu memlekette üretim kültürünü arttırıp ciddi bir şekilde ithal olan ürünlerde ve burada üretip güzel bir şekilde, kaliteli bir şekilde nasıl ihraç edilir ve pazarlaması nasıl yapılır bu sahalarda kendim bildiklerimi öğretmek istiyorum. Bu saatten sonra bütün kazandıklarımı bu memlekete yatırmaya söz veriyorum. Yatırım üstüne yatırım yapacağız. yatırım yaptıktan sonra da ihracat üstüne ihracat yapacağız. Bu yolda devam edeceğiz.Fabrikanın açılışına yaptıksan sonra 500 kişi ile çalışmaya başlayacağız. Bu istihdamı daha sonra 3 Bin 500'e çıkartacağız."

ELAZIĞ'I ÜRETİM ÜSSÜ YAPACAĞIZ

Elazığ'ı tekstil sektöründe cazibe merkezi yapmayı hedeflediklerini vurgulayan Saka, "İdealimiz şehrimizi, memleketimizi tekstil sektöründe bir cazibe merkezi , bir üretim üssü haline getirmektir. Bu yatırımlarla binlerce kişi direkt ve dolaylı olarak istihdam edilecek. Şehrimizden 150 Milyon dolarlık ihracat gerçekleşecek ve şehirde üretim ve ihracat kültürünün gelişmesi sağlanacak. İşte bu hedefle hızla ve azimle ilerliyoruz. Biz memleket sevdasıyla yolumuza devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi.


ÖZTÜRK; "TÜRKİYE'DE PARMAKLA GÖSTERİLECEK BİR YATIRIMDIR"

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, programda yaptığı konuşmada, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin tarihi günlerinden birini yaşadığını belirterek; "Ramazan Bey işini severek yapan yurt dışı deneyimlerle ciddi boyutlarda mesleğini icra eden bir yatırımcıdır. Ramazan Beyin Elazığ'da yapmış olduğu bu yatırım Türkiye'de parmakla gösterilecek bir yatırımdır. Yapmış olduğu yatırımın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

ARSLAN: "RAZAMAN BEYİN YATIRIMLARI GURUR VERİCİ"

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, yaptığı konuşmada, dünyada tekstil sektörünün büyüdüğüne işaret ederek; "Ben Ramazan Beyin yurt dışı organizasyonlarını da yerinde gördüm. Moskova'daki dağıtım ağlarını yerinde gezdik. Bu gerçekten gurur verici. Türkiye'nin markasının dünyanın bir köşesinde dağıtım ağının olup, her hangi bir sorun yaşamadan kalitesiyle, hizmetiyle Türkiye bayrağını o bayraklarda dalgalandırması son derece önemli. Türkiye tekstil sektöründe dünya pazarında yüzde 8 paya sahip. Bu payı artırma adına teknolojisiyle, kaliteli ürünleriyle ve firmalarıyla bundan sonra birçok başarı hikayesi yazacak." ifadelerine yer verdi.

ŞERİFOĞULLARI: RAMAZAN BEY GİBİ BABAYİĞİTLERE İHTİYACIMIZ VAR"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da konuşmasında, Elazığ'ın sahip olduğu potansiyeller ve zenginliklerle hem bölgenin hem de ülkenin cazibe merkezlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Şerifoğulları, "Tabi bu zenginlikleri gün yüzüne çıkarabilmek, bu zenginlikleri yatırıma dönüştürebilmek ve pazarlayabilmek için Ramazan bey gibi babayiğitlere ihtiyacımız var. Ben buradan Ramazan beyi tebrik ediyorum. Çok büyük bir yatırımı ilimize kazandırdı. Yapmış olduğu yatırımlarla sektörüde söz sahibi olmuş, İtalya'ya, Rusya'ya ihracat yapabilmiş, aynı zamanda bilgiyi, teknolojiyi çok iyi kullanabilen değerli bir iş adamımız. Bu yatırımı ilimizde yaptığından dolayı kendilerini tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

DEMİRBAĞ; "SAKA HOLDİNGE LOKOMOTİF GÖREVİ YAPACAK"

Milletvekili Zülfü Demirbağ da konuşmasında, Elazığ'a yatırım yaptığı işin SAKA Holding yönetim kurulu Başkanı Ramazan Saka'ya teşekkür etti.

Demirbağ, "Dünyanın hemen her köşesine ihracat yapan bu güzide firmamızın ve Ramazan Saka beyefendinin konuşması bizleri çok duygulandırdı. Saka holding kendi sektöründe Elazığ'da bir lokomotif görevi yapacak.Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

BALIK: "ELAZIĞ ÇOK KIYMETLİ BİR ŞEHİR"

Milletvekili Sermin Balık, programda yaptığı konuşmada, "Bir insanı en çok mutlu eden şeylerden biri de kendi memleketine faydası olabilmektir. Bu kadar büyük tanıtımların, lasmanına katılmak ve tabi ki en güzel günlerden biri de o lansmanın kurdelesini kesmek. İnşallah Allah bize nasip etsin. Elazığ çok kıymetli bir şehir. Elazığlılar birbirlerine sevdayla bağlı insanlar ve işin doğrusu nerede yatırımları olursa olsun memleketlerine mutlaka geri dönen, memleketlerine de faydası olan, memleketleriyle birlikte yaşayan insanlar” diye konuştu.

BULUT: "HER ŞEY 6. BÖLGE OLMASIYLA BAŞLADI"

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Aslında olayın gizli kahramanlarından bir tanesi şu anda aramızda oturuyor. Önceki dönem Erzurum Milletvekilimiz Sadettin Aydın, bizi Ramazan kardeşimizle ilk tanıştıran o oldu. Bu hayal gerçekleşirken çok ciddi destekler oldu. Bu desteklerden en önemlisi sayın valimizin desteği. Bir hakkı teslim etmek lazım. Adeta açık çek verdi. Milletvekili arkadaşlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Gerçekten hem 26. Dönem Tahir Öztürk Bey burada kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem bu dönem milletvekili arkadaşlarımıza bu konu ile alakalı hassasiyetlerini bildiğim için söylüyorum. Bu işin bir hikayesini yazacak olursak aslında hikaye şöyle başlar. ‘Her şey 6. Bölge olmasıyla başladı diye başlar.’ Elazığ 6. Bölge imkanlarıyla buluşunca işte böylesine muhteşem tesislerle de buluştu” diye kaydetti.

KALDIRIM: BEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUĞUMU İFADE ETMEK İSTİYORUM

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Gerçekten bu şehir vizyonunu halletmiş. Müthiş bir birlik beraberlik ortaya koymuş. Ve gelecek hedeflerini, stratejisini çok doğru belirlemiş ve hedeflerine de emin olun emin adımlarla ilerleyen bir şehir. Gerçekten bu gurur verici bir tablo. Bu salonda, bu masaların etrafında bu sunumlarda, bu konuşmalarda görmek mutluluk verici. Buna şahitlik etmekten dolayı da ben büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi şehirlere artık; müthiş kamusal yatırımlar yapılıyor. Elazığ’da kendi ölçeğinde en büyük kamusal alt yapıyı alan şehirlerden birisi. Fevkalade alt yapısını geliştirmiş, devam eden projeleriyle de inşallah sorunsuz bir hale gelecek bir şehir. Yatırım alt yapısını, kamusal alt yapısını fevkalade geliştirmiş ve yatırım iklimini de fevkalade geliştirmiş bir şehir. Ama şehirlerin taşıyıcısı özel sektör. Dolayısıyla bu yoğun ve globalleşen dünyada şehirlerin rekabetine tanıklık ediyoruz, şahitlik ediyoruz. Ve çok yoğun özellikle yatırımcı çekmek açısından, özel sektör yatırımlarını cezbetmek, çekmek, şehirlere kazandırmak açısından müthiş bir rekabet var” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (1)
Kürşat Kayıbey 13 ay önce
Yıllardır hasret kaldığımız en hayırlı teşebbüs ve müteşebbis, Cenabı Hak razı olsun,muvaffak eylesin.Amin
27°
açık
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:17
Güneş 06:40
Öğle 12:12
İkindi 15:07
Akşam 17:34
Yatsı 18:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Çaykur Rizespor 6 8
6. Kasımpaşa 6 8
7. Antalyaspor 6 8
8. Malatyaspor 6 8
9. Göztepe 6 7
10. Erzurumspor 5 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Gaziantep FK 6 7
14. Sivasspor 5 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Trabzonspor 6 5
19. Denizlispor 6 5
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Akhisar Bld.Spor 7 9
12. Bursaspor 7 7
13. Menemen Belediyespor 7 6
14. Bandırmaspor 7 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 7 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Leeds United 6 10
6. Southampton 6 10
7. Crystal Palace 6 10
8. Wolverhampton 6 10
9. Chelsea 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 5 8
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Huesca 7 5
18. Celta de Vigo 6 5
19. Levante 5 3
20. Real Valladolid 7 3
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@