“DEVA OLMAYA GELİYORUZ”

HABER: GÜLÇİN TURGUT - DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, Elazığ halkının partiye olan bakış açısını ve Elazığ  gündemine dair gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

ELAZIĞ GÜNCEL 08.08.2022, 17:07 08.08.2022, 17:18 Günışığı Gazetesi
153

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, partilerine her geçen gün ilginin arttığını söyledi.

Elazığ'da DEVA Partisi’ne  gönül veren çok sayıda vatandaşın olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Kangal, "Ali Babacan'ın , Türkiye’nin en genç, en liyakatli lideri olduğunu ifade etti.  Türkiye’deki bütün partiler arasında en iyi teşkilatlanmanın DEVA Partisi’nde olduğunu belirten Kangal, Ali Babacan'ın  dışişleri ve ekonomi bakanlığı yapmış ve adının hiç bir şaibeye karışmayan  önemli bir siyasetçi olduğunu kaydetti.

Seçime yönelik hazırlıkların devam ettiğini vurgulayan Başkan Kangal, çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Kangal, vatandaşların taleplerini sorunlarını dinlediklerini söyleyerek,"İnsanlarda artık bıçak kemiğe dayanmış bir an önce seçim sandığının önlerine konulmasını bekliyorlar." dedi.

Türkiye’nin sorunlarına yönelik çözüm önerilerini içeren eylem planlarının detaylarını da gazetemiz Günışığı'yla paylaşan Başkan Kangal,"Eylem planları incelendiğiniz zaman ülkede vatandaşların hangi sorunu varsa orada cevabı var."diye konuştu.

"ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ"

Gece gündüz demeden sahada vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal,"Seçimlere dokuz ay gibi bir süreç var. Her ne kadar erken seçim söylentileri dillendirilse de erken seçim olsun ya da olmasın, biz görevi geldiğimiz günden itibaren bu pazar seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Köylerimizi, ilçelerimizi, mahallelerimiz esnaflarımızı, tek tek gezdik dokunmadık hiçbir yer bırakmamaya çalıştık ve aynı hızla devam ediyoruz." dedi.

"DEVA PARTİSİ'NE İLGİ BÜYÜK"

Başkan Kangal, gittikleri her yerde, her ilçelerde ve köylerde sıcak ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, "Elazığ’da Deva Partisi'ne ilgi büyük. Bunun birinci sebebi Genel Başkanımız Ali Babacan. Ali Babacan’ın geçmiş başarıları herkesin halen gündeminde. Esnaflarımız, vatandaşlarımız, biz Ali Babacan’ın ekonomi bakanlığı zamanında para kazanabiliyorduk, ekonomi düzgündü bu işi de düzeltirse Ali Babacan düzeltir diyorlar. Günümüzün en büyük sıkıntısı ekonomi olduğu için ilk akla gelen Ali Babacan oluyor. " dedi.

"ALİ BABACAN ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ"

Ali Babacan'ın  uzun yıllar devlet kademelerinde görev almış ve isminin hiç bir şaibeye karışmayan bir siyasetçi olduğunu  kaydeden Kangal, "Ali Babacan'ı  sadece ekonomi olarak nitelendirmemek lazım, dışişleri bakanlığı yapmış, Avrupa Birliği'nden Sorumlu Bakanlık yapmış, uzun yıllar devlet kademelerinde görev almış önemli bir siyasetçi ve en önemlisi ismi hiçbir şaibe karışmamış toplumda güven kazanmış bir siyasetçi. Genç dinamik, liyakatli bir siyasetçi. Tabi bunun verdiği rüzgârla İnsanlardaki sevgi seli bize yansıyor hangi kapıya gitsek gayet güzel karşılıyorlar." diye konuştu.

" "BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞ"

Başkan Mehmet Kangal, vatandaşların taleplerini sorunlarını dinlediklerini söyleyerek ,"İnsanlarda artık bıçak kemiğe dayanmış bir an önce seçim sandığının önlerine konulmasını bekliyorlar. İnanın bugün seçim kararı alınsa piyasada bir rahatlama olacak. İktidarın gidecek sinyalleri bile vatandaşı rahatlatacak." ifadelerini kullandı.

"LİYAKATLİ YÖNETİME SAHİBİZ"

İktidara gelmeleri halinde Elazığ'a hakettikleri değeri vereceklerini aktaran Kangal, "Biz aynı hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımız hiç umutsuzluğa kapılmasınlar, şüpheye düşmesinler, düzgün liyakatli bir yönetim gelirse işler çabuk düzelir. Biz Deva Partisi olarak Türkiye’deki şuan siyasi partiler içerisinde  en liyakatli yönetime sahibiz ve bu işi başarıyla kaldıracağımıza inanıyoruz." dedi.

"YATIRIMCI GÜVENİNİ KAYBETTİ"

Başkan Kangal, Ülkedeki ekonomik  sıkıntının altında bir çok nedenlerin olduğunu aktararak,"Diğer sıkıntıların birikmesi ekonomi sıkıntıları ortaya çıkardı. Sürekli bahsediyoruz adalette, yargı,  insan hakları, basın özgürlüğünde gibi sıkıntılar var. Bunlar birikerek en son ekonomik krizi patlattı. Çünkü Dünya'da, Türkiye’nin bu görüntüsünü verdiğiniz zaman yatırımcının güvenini kaybediyorsunuz. Dış yatırımcı ülkeye yatırım yapmıyor, iç yatırımcı ülkeden kaçıyor. En iyi üniversitelerden mezun olan üniversite öğrencilerimiz bugün yurtdışı hayali kurmaya başladılar, bunlar hep ülke için kayıptır." diye konuştu. 

ESNAF VE ÇİFTÇİ  KAN AĞLIYOR

Esnafın ve Çiftçinin iktidarın yanlış yönetim  politikası yüzünden kan ağladığı belirten Kangal, "Elazığ’ın sorunlarına da böyle genel bakmak lazım. En büyük sıkıntı ekonomi. Esnaflarımız kan ağlıyor, tarım ve hayvancılık da büyük bir sıkıntı var. Çiftçilerimiz perişan halde. Geçen hafta  Yurtbaşı ve Yazıkonak'ta tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Çiftçilerimize hayvancılık yapan vatandaşlarımızla görüştük. Bir veteriner hekimle görüştük diyor ki insanlar karnında dana olan ineklerini kesiyorlar ve diyorlar ki ben kendime bakamıyorum ineğe nasıl bakayım deyip kesime veriyorlar.  Diğer taraftan tarlaların çoğu boş. Seracılıkla uğraşan vatandaşların serası rüzgârdan parçalanmış onaramıyor. Maliyetler kurtarmıyor, tohum fiyatları ortada, gübre fiyatları, hayvancıların yeni fiyatları ortada. Bunun en büyük yansıması Elazığ’a oldu. Çünkü Elazığ’da tarım ve hayvancılık da büyük potansiyele sahip ancak bu potansiyeli kullanamadıkları için şu an çiftçilerimiz ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız kan ağlıyor."dedi.

"ELAZIĞ PERİŞAN HALDE"

Elazığ’ın şehirleşme ile ilgili sıkıntıları da olduğunu kaydeden Mehmet Kangal, "Bir kuşbakışı Elazığ’a baksak gerçekten halimiz içler acısı. Tek bu dönemdeki belediyeyle alakalı değil bu iş. Yıllar yılı 3-4 dönemdir Elazığ perişan halde. Yollar, kaldırımlar, binaların şekli şemali, şehircilik anlamında gerçekten sınıfta kalmış durumdayız. Bir an önce bunların da düzelmesi gerekiyor." dedi.

"TOKİ RANT ÜZERİNDEN DEVAM EDEN BİR KURUM"

Depremden sonra yapılan TOKİ'lere de değinen Başkan Kangal, yapılan evlerden vatandaşların memnun olmadığını belirterek şu ifadeleri  kulandı; "TOKİ ne yazık ki emlak piyasasında şehirleşme anlamında rant üzerinden devam eden bir kurum. Belki iyi niyetlerle kuruldu, ancak şu an gaddar bir müteahhit edasında insanları sömüren bir kurum oldu. Başka bir nitelendirme olamaz. Yaptığı çalışmalar uygulamalar ortada, burada on binlerce konut yapıldı ancak gelinen aşama itibari ile büyük bir oranda insanlar memnuniyetsiz."

"BİR ŞEY YAPILDIĞI ZAMAN DÖRT DÖRTLÜK YAPILMASI İCAP EDER"

"Bir şey yapılıyorsa insana verdiğimiz saygı, değer gereği orayı dört dörtlük yapıp insanların hizmetine sunmamız gerekiyor" diyen Başkan Kangal, "Dörtte üçlük bir payla yapılmışsa bunu başarı olarak nitelendirmemek lazım. Orada insan yaşayacak, ömrünü orada geçirecek ve bu insanlar parasıyla buraları alıyorlar, devletin bir lütfu değil evet ödeme kolaylığı sağlanıyor ancak bu insanlar depremde mağdur olmuşlar, kendi paralarıyla TOKİ' ye ödeme yapacaklar." ifadelerini kullandı.

"EVLERİ YAPTIK ALIN OTURUN SES ÇIKARMAYIN DİYEMEYİZ"

TOKİ'lerle ilgili çok sıkıntılar olduğu aktaran Başkan Kangal,  "Bana TOKİ' lerin çok videosunu gönderiyorlar. Bütün sıvalar, boyalar dökülmüş. Başkanım TOKİ'lerin bir yıl sonraki hali diye  çok ulaşıyorlar bana. İnsanlar tadilat yapmadan evlerine taşınamıyorlar, altyapı sorunları, yönetim sorunları, insanlar muhatap bulamıyorlar. TOKİ'lerin etrafındaki çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, yeşillendirme hepsi boşa gitmiş durumda kurumuş. Tesisat sorunları büyük oranda var. Her taraftan sular patlıyor, insanlar mağdur bir kısmının evini su bastı. Çok fazla var sıkıntılar. Evet yapıldı ama eksik yapıldı. Bunlara kulak asmamız gerekiyor. Biz evleri yaptık alın oturun ses çıkarmayın diyemeyiz.

Mağdur vatandaşlar, yetkililerin seslerine kulak vererek bir an önce sıkıntıların giderilmesini istiyorlar." dedi.

TOKİ‘DEKİ SIKINTILAR GİDERİLSİN, ÖDEME PLANI BELİRLENSİN

TOKİ'lerin ödeme planın netleşmesi gerektiğini ve önceden açıklanan değerden belirlenmesi gerektiğini de kaydeden Kangal,"TOKİ'ler de   ödemelerle ilgili halen bir belirsizlik var. Çok büyük bir sıkıntı. İnsanlar taşındı ama önüne nasıl bir bütçe çıkacak bilmiyor. Bir an önce onunda netleşmesi gerekiyor. Bizim vatandaşlardan duyduğumuz ve ilettiğimiz talebimiz bu. Bir an önce TOKİ‘deki sıkıntılar giderilsin. Ödeme planı belirlensin ve özellikle şu anki değerlerden değil de önceden açıklanan değerlerden olursa insanlarımız rahat rahat ödeyecekler." diye konuştu.

"HER HAFTA FARKLI BAŞLIKTA ÇALIŞMALARIMIZI YAPIYORUZ"

Başkan Kangal, her hafta farklı başlıkta çalışmalarımızı yaptıklarını söyleyerek, "Geçen hafta 'Deva Tarlada' dedik tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. 'Deva Parkta' dedik sahalara çıktık parktaki insanlarımız da bir araya geldik. Bu haftaki konumuz esnaf 'Deva Esnafta' diyoruz esnaflarımızla bir araya geliyoruz. Sahada  geziyoruz, görüyoruz, karşılaşıyoruz insanların büyük bir kısmı umutsuz. Biz devamlı olarak diyoruz ki hiç umutsuzluğa kapılmayın, bu işler hızla düzelir, planı bizim elimizde." dedi.

"EYLEM PLANLARI HAZIRLIYORUZ"

Her alanda eylem planları hazırladıklarını belirten Kangal,"Eylem planları hazırlıyoruz. Evet, şu an muhalefet deyiz ne yanlış görsek eleştiriyoruz. Diğer taraftandan da iktidara aday partiyseniz elinizde done bulunmalı, hazırlıklı olmalısınız. İktidara geldikten sonra tabiri caizse afallayıp kalmamalısınız. Biz şimdiden eylem planı altında bütün alanlarda çalışmalarımızı, planlarımızı tamamlamış vaziyetteyiz. birkaç eylem planımız kaldı."diye konuştu.

"VATANDAŞLARIN HANGİ SORUNU VARSA ORADA CEVABI VAR"

Türkiye’nin sorunlarına yönelik çözüm önerilerinden de bahseden Başkan Kangal, "Tarım  Eylem planıyla başladık, şehircilik alanında, bilişim alanında, ekonomi alanında, afetlerle ilgili, sosyal güvenlik, sosyal haklarla ilgili, adaletle ilgili. Eylem planları incelendiği zaman ülkede vatandaşların hangi sorunu varsa orada cevabı var." ifadelerini kullandı. 

"90 VE  360 GÜNDE UYGULAMAYA GEÇİRECEĞİZ"

Eylem planlarını iktidara gelmeleri halinde ilk 90 ve 360 günde hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Başkan Kangal, şunları söyledi; "Biz iktidara geldiğimiz zaman hızlı bir şekilde süreleri belirlenmiş bir şekilde 90 ve  360 günde neler yapacağız her şeyin planı belli. hızlı bir şekilde bu planları uygulamaya geçireceğiz. Ülkemize arzulanan refah seviyesine ulaştırmaya çalışacağız."

"ÜLKEMİZİ İSTENİLEN SEVİYELERE ULAŞTIRACAĞIZ"

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Dışişleri ve Ekonomi bakanlığı yatığı yıllarda  başardığını, yeniden başaracağını ifade eden Kangal,"Genel başkanımız önceden farklı bir partideydi. Ülkemizin en yıldızı parlayan dönemi başkanımızın ekonomi bakanlığı zamanındadır.Şu an Takım arkadaşlarıyla yoluna devam ediyor. Biz Ali Babacan ve ekibi olarak bunu söylüyoruz . O dönem nasıl krizleri atlattıysak, bu ülkenin refah seviyesini yükseltiysek doğru ekonomi politikasıyla. Tekrardan aynı şeyi yapacağız. Ülkemizi istenilen seviyelere ulaştıracağız."diye konuştu

"BAŞKANIMIZ EYLÜL'DE ELAZIĞ'DA OLACAK "

Son olarak da Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Eylül ayı gibi  Elazığ'a gelmeyi düşündüğünü, saha ziyaretleri ve  belli açılışlar yapacağını kaydederek, " Vatandaşlarımızdan da çok talep var.  Genel Başkanımız ne zaman gelecek diye soruyor, inşallah  bir iki aya kadar Genel Başkanımızla, vatandaşlarımızı buluşturmayı düşünüyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@