“Dijital Bağımlılığa Karşın Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz’’

‘’Pandemi Döneminde Dijital Bağımlılığı Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz’’ isimli eTwinning projesi Balakgazi Anaokulu öğretmenlerinden Hilal ERCAN tarafından uygulanmaktadır.

ELAZIĞ GÜNCEL 30.03.2021, 15:02 30.03.2021, 15:21 Günışığı Gazetesi
172
“Dijital Bağımlılığa Karşın Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz’’

Tüm insanlığı etkisi altına alan Covid 19 pandemisi sosyal hayatın kesintiye uğraması anlamında en çok çocukları etkiledi. Oyun ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü arkadaşlarıyla parklarda bahçelerde geçiren çocuklar pandemi nedeniyle evlerinde kalırken dijital aletlere ve dijital oyunlara daha fazla yöneldiler. Korona virüs pandemisi nedeniyle uzayan evde kalma süresi çocukların dijital aletlerle geçen sürelerini ciddi şekilde arttırdı.  ‘’Pandemi Döneminde Dijital Bağımlılığı Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz’’ isimli eTwinning projesi tam olarak burada devreye girdi. Oyun çocuklar için temel bir gelişimsel ihtiyaç olduğu;Dijital aletlerin çocuğun hayatında en baskın hatta biricik konuma gelmemesi için geleneksel oyunlarla çocuklarımızı dijital bağımlılıktan kurtarmayı ve eğlendirmeyi amaçlamaktayız.

Ekrandan uzaklaş, oyunla kaynaş; Oyun bizim işimiz dijitali bitiririz sloganıyla hareket eden ‘’Pandemi Döneminde Dijital Bağımlılığı Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz’’ isimli eTwinning projesi. Balakgazi Anaokulu öğretmenlerinden Hilal ERCAN tarafından uygulanmaktadır.08/09/2020 tarihinde onaylanan projemize ülkemizin şehirlerinden 10 öğretmen katılmaktadır.Ayrıca projemize İtalya’dan 2, İspanya’dan 1, Romanya’dan 1, Arnavutluk’tan 1 yabancı ortakla uygulamaya başlamış bulunmaktayız.

Hedefimiz  pandemi döneminde dijital bağımlılığı geleneksel oyunlarla yenip çocuklarımızı dijital bağımlılıktan kurtarmaktır.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@