Doğadaki kuşlar için barınak oluşturuldu

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, doğadaki kuşlar için ağaçlara barınak oluşturdu.

Doğadaki kuşlar için barınak oluşturuldu
Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahipsiz sokak hayvanları için oluşturduğu Geçici Hayvan Bakım Evi’nden sonra şimdi de doğadaki kuşlar için ağaçlara barınak oluşturdu.

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Arif Sayın, amaçlarının doğadaki hayvanları korumak olduğunu belirterek, oluşturulan barınakların belirli yerlerdeki ağaçlara yapıldığını söyledi. Sayın açıklamasında şunları ifade etti: “Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü kontrolünde bulunan Geçici Hayvan Bakım Evi’nde hayvanların kısırlaştırma işlemlerini yapıp tekrar bunları doğaya salıveriyoruz. Kış aylarının oldukça çetin geçtiği bugünlerde kuşların beslenme problemi yaşamamaları adına şimdi de Kuş Barınakları oluşturduk. Hayvan sever Nazlı Çiftçioğlu hanımefendiyle birlikte ekiplerimizin yaptığı barınakları şehrin muhtelif yerlerindeki ağaçlara inşa ettik. “Doğa Hayvanlarla Daha Güzel” sloganını kendimize şiar edindik. Değerli hemşerilerimizin de bu barınaklara yem bırakacağını umuyoruz.”
Hayvan sever Nazlı Çiftçioğlu ise Belediye ekiplerine teşekkür ederek açıklamasında şunları belirtti:
“Belediyenin Geçici Hayvan Bakımevinde küpesiz sokak hayvanları için bir dizi çalışmalar yapılmakta. Bugün de müdürümüzle birlikte doğadaki kuşlar için ağaçlara barınaklar oluşturduk. Belediye Veteriner İşleri Müdürü Sayın Arif Sayın’a ve Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu’na duyarlı oldukları için çok teşekkür ediyorum.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2012, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER