DOLU DOLU 3 YIL

HABER: GÜLÇİN TURGUT-Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları katıldığı iki yerel TV’nin canlı yayın programında Belediyenin 3 yıllık hizmetlerini değerlendirdi. Gönül Belediyeciliği sloganıyla çıktıkları yolu hizmetlerle taçlandırıp vatandaşın duasıyla bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Şerifoğulları siyasi risk alarak şehrin altyapısına bile girdiklerini söyledi.

ELAZIĞ GÜNCEL 08.06.2022, 18:45 08.06.2022, 19:22 Günışığı Gazetesi
177
DOLU DOLU 3 YIL

Kent Meydanlarından Kent – Köy Projelerine, şehrin ulaşımından alt yapı problemlerinin çözümü için yaptıkları çalışmalara kadar üç yıllık faaliyetlerini 2 yerel TV’nin ortaklaşa verdikleri canlı yayın programında aktaran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları imar konusunda da benim olduğum yerde rant söz konusu olamaz dedi.

DUALARLA TAÇLANDIRACAĞIZ

Elazığ Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, 3 yıllık hizmet akışını değerlendirirken seçim çalışmalarında taahhütte bulundukları 11 ana başlıkta 100 projeyi bitirmek için büyük gayretler gösterdiklerini ifade etti. Temel hizmetlerden, üst yapıya, kültürden sanata, sosyal belediyecilikten çevresel faaliyetlere her alanda çok kıymetli yatırımları Elazığ’a 3 yılda kazandırdıklarını aktaran Başkan Şerifoğulları dönem bitiminde bütün bu hizmetleri vatandaşların hayır dualarıyla taçlandıracaklarını söyledi.

YAŞAM KALİTESİNE DEĞER KATMAK

2 yerel TV’nin ortaklaşa verdiği canlı yayın programında memleket sevdasıyla yola çıktıklarını tek gayelerinin bu şehirde yaşayan 588 Bin vatandaşın yaşam kalitesine değer katmak olduğunu aktaran Başkan Şerifoğulları geride kalan üç yılda şehre kazandırdıkları hizmetleri şu başlıklar altında sıraladı. 

ŞEHRİN KADİM HAYALİ FUAR MERKEZİ

Elazığ’ın 35 yıllık hayalini gerçekleştirmiş olduk. 90’lı yılların başından beri bütün siyasetçilerin seçim vaatlerinde olan Fuar ve Kongre Merkezini şehrin hizmetine sunmayı Allah bize nasip etti. Elazığ’a yaptığımız önemli ve anlamlı hizmetlerden sadece bir tanesidir Fuar ve Kongre Merkezimiz. Bu merkezde yıl da en az 3 büyük fuar yapmayı planlayarak şehrimize katma değerler sunacağız. Geçici açılışını yaptığımız günden bu yana hemşehrilerimizin övgüsüne mazhar olan bu fuar ve kongre merkezimizi sadece Ramazan ayında 100 Binin üzerinde vatandaşımız ziyaret etti. Ramazan boyunca burada önemli fikir ve sanat adamlarını ağırladık. Merhum Ahmet Tevfik Ozan ismini de hocamıza hürmeten bu Fuar ve Kongre Merkezimizde ölümsüzleştirdik.

350 BİN DÖNÜMLÜK YEŞİL ALAN

Yine her dönem şehir dışına taşınması düşünülen Karayolları ve Orman Bölge Müdürlüğüne ait arsalar ile ilgili çalışmalarımız tamamlandı, Allah nasip ederse bu resmi kurumlarımızın yerleşkelerini millet bahçesi olarak halkımızın istifadesine sunacağız.

HAYALLERİMİZDEN BİRİ DAHA GERÇEKLEŞECEK

Orman Bölge Müdürlüğümüzün de şehir dışına taşınması için gerekli girişimlerde bulunduk. Bu her iki kurumu da taşımayı bitirirsek çok büyük bir yeşil alan olacak. Allah nasip ederse bu alana şehrimizin en büyük camisini inşa edeceğiz. Elazığ Valilik binasından stadyuma kadar olan bu alanlar yaklaşık 350 bin dönüm olarak yeşillendirilip halkımızın istifadesine sunulacak ve hayallerimizden bir tanesi daha gerçekleşmiş olacak.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Elazığ’ın kadim problemlerinden biri da malum şehrin alt yapısı. Yıllardan beridir konuşulagelen altyapı problemini bu dönem çözüme kavuşturacağız. Alt yapı probleminden dolayı yıllardan beridir su sıkıntıları ve sel tehlikeleri yaşıyoruz, kendi dönemimizde alt yapıya başlayacak ve bitireceğiz.

KİMSENİN ALMAYACAĞI RİSKİ ALDIK

Birinci bölge altyapı ihalesini bitirdik. Deprem öncesi Bakanımız Sayın Murat Kurum’la görüşüp kredilenme sözü almıştık ancak yaşanan deprem ve pandemi sürecin ertelenmesine neden oldu. Normalde bir çok siyasetçi şehirlerin altyapısına girmek istemez çünkü siyasi bir risktir. Ancak biz halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için bu riski aldık başarıyla da tamamlayacağız.

SU AZLIĞI YOK ARIZA YOĞUNLUĞU VAR

Bildiğiniz gibi şehirde ciddi su sıkıntıları yaşanıyor. Günde 40-45 su arızası ihbarı alıyoruz. Bu ihbarları değerlendirirken bazen bazı mahallelerimizde su kesintileri 2-3 saati buluyor. Eskiden de böyleydi Hamzabey Barajı Projesiyle su kesintilerini bitirdik. Su azlığımız yok, arıza yoğunluğumuz var. Atık su arıtma tesisimiz yeterli değildi Alt yapı ihalesinin 4. Ayağında su arıtma tesisimiz de olacak.

YENİ YERLEŞKELERE ULAŞIM İÇİN 4 OTOBÜS

Şehrimiz bilindiği gibi her geçen gün biraz daha büyüyor. 3 ayrı rezerv alanında konutlarımız yapıldı ve şehir genişledi. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak için 4 otobüs larak araç parkımızı genişlettik. Nüfusun artış göstermesiyle birlikte yerel yönetimlerin yapması gerekenleri yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Diğer kısımlarla ilgili de valimiz ile temaslarımızı sürdüreceğiz.

YEMİŞLİK’TE ULAŞIM KOLAYLAŞTI GÜZERGAHLAR DEĞİŞTİ

Ayrıca şehrin ulaşımı ile ilgili yeni düzenlemeler getireceğiz. Yemişlik yerleşkesindeki vatandaşlarımızın kolay ulaşım sağlamaları için güzergah taleplerini yerine getirdik. Bu ayki meclis oturumunda büyüyen alanlar ile ilgili yeni kararlar aldık. Şoförler Oda Başkanı Sayın Şevket Toraman beyle de görüşüp istişareler yaptık. Neticede eksik kalan yerlere yeni minibüs hatları açacağız. Fazla hatları olan yerlerde de azaltmaya gideceğiz.

KENT-KÖY İLE KONFORLU YAŞAM

Şehrimizin parlayan yıldızlarından biri de Çaydaçıra Mahallemiz. Bu yerleşkenin de bir yaşam alanına ihtiyacı vardı. Mahalle sakinlerimizin aileleriyle birlikte rahat nefes alıp dinlenebilecekleri Kent-Köy Projemizi hayata geçirdik. Kent yaşamıyla köy yaşamını adeta Çaydaçıra mahallesindeki projemizle birbirine entegre ettik. Şu anda vatandaşlarımız burada rahat bir yaşam sürmenin konforunu yaşayıp bisiklet yollarını kullanıyorlar. Yakında ise kapalı semt pazarı için ihaleye çıkacağız.

MEYDAN ÇALIŞMALARI

Şehirleri şehir yapan meydanlarıdır sözünden yola çıkarak meydan çalışmalarımızı hızlandırdık. Sayılarını arttırdık. Öğretmenevi yapımı ile ilgili taleplerimizi Milli Eğitim Bakanımıza ilettik. Tarihi Öğretmenevi binası ile Valilik binası arasında kalan alanı de Cemiloğlu Parkını da kapsayacak şekilde Kent Meydanı olarak düzenleyip milletimizin istifadesine sunacağız.

TARİHİ ÖĞRETMENEVİ KORUNACAK

Yaklaşık 38 Bin metrekare açık alan düzenleme çalışması ile şehrimize yakışır bir kent meydanını inşallah en kısa sürede şehrimize kazandırmış olacağız. Bu alan içerisinde yer alan tarihi Öğretmenevi’ni de Millet Kıraathanesi olarak düzenleyeceğiz. Taş bina orta hasarlı, bir restorasyona ihtiyacı var bunu da üstlenip şehre kazandıracağız." diye konuştu.

224 ARAÇLIK OTOPARK BİTMEK ÜZERE

Otopark ve meydan sorunlarımız kısa sürede bitecek. PTT Meydanını ikinci Kent Meydanı olarak düzenliyoruz. SGK’ya ait eski binanın yıkılmasıyla birlikte kazandığımız büyük alanı kapalı çarşının da önünü açacak şekilde yeniden düzenleyip prestijli bir Kent Meydanı yapıyoruz. Burada 2 katlı yeraltı otoparkımız var. Bitmesi halinde şehrin otopark sorunu da azaltılmış olacak.

ESKİ VALİLİK BİNASI KENT MÜZESİ OLACAK

Meydanlar şehirlerin toplanma alanlarıdır. 224 araçlık otopark alanıyla birlikte eski vali konağının kent müzesi olmasıyla çok güzel bir alan olacak. Şehir merkezinde nefes alacağımız ikinci bölgeyi de bitirmek üzereyiz. Bu yaz bitmeden iki projemizin de açılışını yapıp hizmete sunacağız. Nasip olursa açılışı Cumhurbaşkanımıza yaptıracağız.

KAPALI ÇARŞIYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Kapalı çarşının Elazığ ticaretinin kalbinin attığı yer olduğuna olan inancımızla çalışmalarımıza ilk oradan başladık diyebilirim. Eski görüntüsü şehrimize yakışmıyordu. Onun için burada cephe iyileştirmesi, sokak düzenlemeleri ve kaldırımlarda çalışmalar yaptık. Deprem, ardından yaşanan pandemiden dolayı açılışını yapmadık. Tarihi Kapalı Çarşımızı daha güzel bir hale getirdikten sonra vatandaşlarımızın memnuniyetlerine sunacağız.

BAKIRCILAR SOKAĞIMIZIN DA İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bakırcılar Sokağımızda da Kapalı Çarşı gibi çalışmalar ve güzelleştirmeler yaptık. Çalışmalar hala devam ediyor. Yakınında bulunan Saray Camiinin çevresi de ve orada bulunan meydanın görüntüsü de şık değil. 10 Haziranda buraların da ihalesine çıkıyoruz. Ayrıca Belediye İş Merkezinin üstündeki meydanda da güzel çalışmalar yapacağız.

ÇÖZÜM NOKTASINDA YETKİLİLERE BİLGİ PAYLAŞIMI

Hızlı bir şekilde sorunun çözümü noktasında yetkililere bilgi veriyoruz. Kapalı çarşıya başlamadan önce Şıra Meydanı'nın düzenlenmesine karşı esnafımızla konuştuk ama ortak bir düşünceye varamadık. Biz vatandaşın iş yerlerine işlem yapacağımız için onların onayını almamız lazım. Eğer Şıra Meydanı'ndaki esnafımız sorun çıkarmazsa inşallah buğday meydanıyla birlikte bu projemizi de hızlı bir şekilde sonlandıracağız. Şehir merkezi eski yerleşim yerlerinden olduğu için kötü durumda ama buraların yeni görüntülerle güzelleştirilmesi önemli.

YENİ TERMİNAL BİNASI YIL SONUNDA

Mevcut terminal binamız şehrimize yakışan nitelikte değildi. Şehrin dışarıya açılan kapısını prestijli yapıya kavuşturmak amacıyla yeni terminal binamızın yapım çalışmalarını hızlandırdık. Yılsonunda yeni terminal binamızı hizmete açmayı planlıyoruz.

ESKİ TERMİNALİN YERİNE PARK

Eski yer için bir park projemiz var Sanayi Mahallesi muhtarımız ile görüşüyoruz. Sanayi sitesinin orada olmasından dolayı tereddütler söz konusu ama çok güzel bir park projemiz var. Yıktığımız yerlere park yapmak istiyoruz. Şu an ki düşüncemiz bu şekilde.

KÜÇÜK SANAYİ İÇİN GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRÜYORUZ

Küçük Sanayi Sitesi ile alakalı çalışmalarımız da devam ediyor. Projelerimiz bildiğiniz üzere hazır. Eski sanayi sitesi günümüz ihtiyaçlarına cevap vermiyor artık. Yer belirleme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda belirlenen bir alan yok. Düşünülen yerlerle alakalı ise dedikodu mekanizmaları çalışmakta. İki ayrı gruptan biri şehrin batı kesiminde üniversite alanının üst taraflarında özellikle benim de arzuladığım alanlardan bir burası. Şahinkaya bölgesinde ise farklı bir grubun çalışmaları var.

DEDİKODULARDAN DOLAYI

Konuyla alakalı sanayi esnafımızla toplantı yaptık vekillerimiz de vardı 25 tane de esnaf temsilcisi vardı. İstişare ettik. 4-5 tane alternatif belirledik bunlardan en aklımıza yatanı üniversite alanının üst tarafında olanıydı. Bakanımıza bu konuyu ilettik kendisi de destek vereceğini ifade etti ancak dedikodulardan dolayı süreci ilerletemedik.

İMARDA RANT OLMADI OLMAYACAK

Bir şehrin gelişmesi imarına bağlı. 2016 yılında yapılan imar planının kentsel dönüşüm odaklı bir plan olmasından dolayı sorunlar yaşandı. Rant dedikoduları yayıldı. Benim olduğum yerde rantın olmayacağını herkes bilir. 2016 da yapılan çalışmalarda bazı anlaşmazlıklar oldu. Bununla alakalı çok fazla konuşmanın olduğunu bütün şehir biliyor. Bu projede yollar çok geniş aslında uygulanabilse çok güzel bir proje ama kâğıt üzerinde duran bu plan işlemiyor, işlemediğini de gördük. 2016 da yapılan plan tamamen kentsel dönüşüm odaklı bir plan bu konuda kat problemleri vardı.

HERKESİN TAVSİYELERİNE AÇIK YÖNETİM TARZI

Göreve geldikten sonra imar planını ele aldık özellikle bölgesel olarak ele alınmış tek tip kat ile ilgili çalışma gerçekleştirdik. Gazi Caddesi, Vali Fahribey, Şehit İlhanlar gibi yerlerde blok nizam olarak işlenmiş çarşı diye bilinen yerlerde blok nizamın olmayacağını herkes söylüyordu. Biz bu konuda çok istişare ettik. Bize muhalif olanlar da dâhil herkesin tavsiyelerini dinledik. Biz ayakları yere sağlam basan bir proje yaparak 12 katla sabitledik. Daha sonraki süreçte bitişik nizama dönüştürdük.

YALANA İFTİRAYA ALLAH’IN SELAMI BİLE OLMAYACAK

Ben profesyonel bir siyasetçi olmayacağım. Cebimde farklı farklı maskeler taşımayacağım. Hazmedemediğimiz konular var. İftirayı yalanı kabul edemiyorum. Yalan söylemlerle karalamak hazmedemediğimiz konuların başında geliyor. Ben işi yarın bıraktığım zaman onurlu ve şerefli bir şekilde Gazi Caddesinde dik yürümek istiyorum. Yalan ve iftira atanlara Allah’ın selamını vermeyeceğim.

SUYU EN PAHALI ÜRETİP EN UCUZA VERİYORUZ

Türkiye’nin en pahalı suyunu üretiyoruz ama halkımıza en ucuzunu veriyoruz. Suyumuz Türkiye’deki en ucuz su. Biz hemşerilerimizin sırtına bir şey yüklemek istemiyoruz. Depremde ve pandemi döneminde vatandaşlarımıza destek olmak için gayret gösterdik. Gençlerle çok güzel bir bağ kurduk bana abi diye hitap etmeleri beni mutlu ediyor.

KÜLTÜRPARK’TA ÇAY FİYATLARI DÜŞECEK

Vatandaşa hizmet için geldiğimiz bu makamda vatandaşın en küçük sitemini bile dikkate almak şikayetlerini değerlendirmek zorundayız. Kültür Parktaki çay fiyatları ile ilgili serzenişler gazeteci arkadaşlarımız aracılığıyla iletildi. Vatandaşımız haklıydı. Dolayısıyla talimat verdik çaylardaki zamlar geri çekilecek. Zaten 3-4 gün önce fiyat değişikliği yapılmıştı ama vatandaşımızın konforu bizim için önemli onun için arkadaşlarımıza eski fiyatlara devam etme yönünde talimatlarımızı verdik. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@