El-kart dönemi 1 Ocak’ta başlıyor

1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Elazığ Belediyesi ve Özel Halk Otobüsü Şoförlerine ait toplum taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlar sadece El-Kart akıllı kart ile yolculuklarını gerçekleştirebilecekler.

El-kart dönemi 1 Ocak’ta başlıyor

1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Elazığ Belediyesi ve Özel Halk Otobüsü Şoförlerine ait toplum taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlar sadece El-Kart akıllı kart ile yolculuklarını gerçekleştirebilecekler.

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada uygulamaya geçilmesi için yaklaşık 2 aydır vatandaşların yoğun şekilde Elkartlarını aldığı, şimdiye kadar almayan hemşerilerimizin ise otobüslerden faydalanmak için biran önce kartlarını almaları gerektiği vurgulandı.
 
EL KART İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Vatandaşlar Elkartlarını, Gazi Caddesinde bulunan Elazığ Belediyesi İş Merkezi ve Elazığ Belediyesi Hizmet Binası 1.katında hem de 5 ayrı kart dolum ve yükleme merkezlerinden de temin edilebiliyor.
Toplu taşımada kullanılacak olan indirimli ya da ücretsiz El- Kart için vatandaşlardan şu evraklar isteniyor.  Nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 fotoğraf, ikametgâh kaydı ve 10 lira kart bedeli gerekirken, engelli vatandaşlardan ise ilaveten %40 engeli olduğunu gösteren sağlık raporu isteniyor. Toplu taşımada akıllı kart kullanmak isteyen öğretmenlerden de nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh kaydı ve iş yerlerinden alınacak görev yazısı ve görev kimlik kartı gerekiyor.
Vatandaşlardan Tam kar için 5 TL, indirimli ve ücretsiz Elkartlar için ise 10 TL kart bedeli isteniyor.
 
AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE EL-KART
30 yaşını aşmamış olan Açık Öğretim öğrencileri de gerekli evrakları hazırlamaları durumunda toplu taşımadan indirimli yararlanabilecekler. Bunun içinde nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh kaydı ve 10 lira kart bedelinin yanı sıra açık öğretim kimlik kartı yeterli olacak.
 
İŞTE EL KART ÇIKARTMA NOKTALARI
Tam, indirimli, engelli, 65 yaş ücretsiz, öğretmen ve öğrenci kartı çıkarmak isteyenler vatandaşlar Gazi Caddesinde bulunan Elazığ Belediyesi İş Merkezi ve Elazığ Belediyesi Hizmet Binası 1.katında bu işlemleri aynı gün içerisinde yapabilecek ve akıllı kart alabilecekler.
7 AYRI DOLUM NOKTASI OLUŞTURULDU
Vatandaşların El-Kart sahibi olduktan sonrada sıkıntı yaşamadan yükleme yapabilmesi içinde Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından şehrin 7 farklı noktasında dolum ve yükleme noktaları oluşturuldu. Buna göre El- Kart sahipleri Gazi Caddesinde bulunan Elazığ Belediyesi İş Merkezi ve Elazığ Belediyesi Hizmet Binası 1.katı, Öğretmen Evi karşısında ki otobüs durağı, 1. Harput Caddesi Yeni Cami (Hozat Garajı) yanındaki durak, Eski Cezaevi Durağı (Gazi Lisesi yanı), Ordu evi otobüs durağı ve Ahmet Aytar Meydanı su tahsilât binası gişelerinden akıllı kartlarına dolum yapabilecekler.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER