Elazığ Günleri için koordinasyon toplantısı yapıldı

Elazığ’ın tarihi, doğal ve yöresel güzelliklerinin tanıtılması amacıyla 4-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da yapılması planlanan Elazığ Günleri için koordinasyon toplantısı yapıldı. 

Elazığ Günleri için koordinasyon toplantısı yapıldı
Elazığ’ın tarihi, doğal ve yöresel güzelliklerinin tanıtılması amacıyla 4-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da yapılması planlanan Elazığ Günleri için koordinasyon toplantısı yapıldı
Düzenlenecek etkinlik öncesi, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde koordinasyon toplantısı yapıldı. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında yapılan toplantıda etkinliğin yapılacağı alan ve yerleşim planları, fuara götürülecek malzemeler, ulaşım ve neler yapılacağı ile ilgili istişare edildi. 
Toplantıda konuşan Vali Kaldırım, etkinliğin yapılacağı alanda güzel bir alt yapı oluşturulduğunu söyledi.
Çetin Oktay Kaldırım, “Bizim arzumuz Elazığ'ı turizmi, kültürü ve gastronomisi ile tanıtmak. Elazığ'ın mutfağı da oraya taşımak istiyoruz. Bazı yöresel ürünlerin orada uygulamalı olarak yapılarak görsel olarak ta gelenlere hitap edilmeli. Geçtiğimiz yıl Ankara'da güzel bir etkinlik yapmıştık, İstanbul'da da başarıyla yapacağımıza inanıyorum. Temel amacımız Elazığ'ı markalaştırmak ve dünya vitrinine çıkarmaktır.” dedi. 
İstanbul’daki tanıtım günlerinde Elazığ’ın yöresel ürünlerini, en iyi şekilde tanıtacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Bunu hem esnafımız, hem de kamu kurum ve kuruluşlarımız en iyi şekilde yapmalı. Biz Ankara’daki tanıtım günlerinde çok emek verdik. Şartlarımızı zorladık ve şartlarımızın üzerine çıktık ki daha güzel olsun. Bu tip organizasyonlarda, organizasyonun başlangıcından bitimine kadar problemsiz ve olaysız bitmesi en önemli unsurdur. Biz her organizasyonda eksiğimizi göreceğiz ama bir diğer organizasyonda bu eksiğimizi gidermenin mücadelesini vereceğiz. Ankara’daki tanıtım günlerinde, Elazığ Belediyesi olarak biz bütün esnafımızın taşıma ihtiyacını karşıladık. Tanıtım günlerinde elbette kazanacağız ama kazanmaktan önce kendi şehrimizi tanıtırsak gerçek kazanç o zaman olacak. Oraya gelen insanları Elazığ’a çekebiliyor, gelme isteği ve ihtiyacı duyuyorlarsa esas kazancımız bu olacaktır. İstanbul’daki Elazığ tanıtım günlerinde de bütün esnafımızın taşıyacağı yükü İstanbul’a ücretsiz taşıyacağız" ifadelerini kullandı. 

“AMACIMIZ ELAZIĞ’I EN GÜZE ŞEKİLDE TANITMAK”
ETSO Başkanı Asilhan Arslan ise, gastronominin Elazığ için vaz geçilmez olduğuna vurgu yaptı. 
Amaçlarının Elazığ’ı en güzel şekilde tanıtmak olduğuna değinen Arslan, “En öne çıkarmamız gerekecek tanıtım da bizi zirveye taşıyacak sektörümüz onunla alakalı gastronomi de faaliyet gösteren firmalarımızın varsa ihtiyaç duydukları teknik destek özellikle ambalajlama noktasında odamızda kurduğumuz kurumlar hem teknik destek hem de maddi destek sağlamaya biz bu konuda hazırız. Onu bilmenizi isterim. Biz bu konuda para harcamaktan her şeyin en iyisini yapmaktan geri durmayacağız. Ama neticede bunlar bütçe meselesi. Bütçeyle alakalı konuları da inşallah hemen istişare edelim. Amacımız yer doldurmak değil, amacımız Elazığ’ı en güze şekilde tanıtmak. Gerekirse bir tane çadırımız olsun, bir holümüz olsun ama Elazığ’ımızın dışında herhangi bir ürün orada olmasın. Biz bunu istemiyoruz” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER