Elazığ TSO Basın Mensuplarını Unutmadı

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Elazığ TSO tarafından düzenlenen akşam yemeğinde Elazığ’da görev yapan medya mensupları, il protokol üyeleri ve Odamız yönetim organları bir araya geldi.

ELAZIĞ GÜNCEL 11.01.2013, 18:56 11.01.2013, 18:56
1218
Elazığ TSO Basın Mensuplarını Unutmadı

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Elazığ TSO tarafından düzenlenen akşam yemeğinde Elazığ’da görev yapan medya mensupları, il protokol üyeleri ve Odamız yönetim organları bir araya geldi.

Çalışan gazeteciler günü nedeniyle, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Ocak’ta medya kuruluşlarını ziyaret ederek gazetecilerin basın gününü kutladılar.
Aynı günün akşamı Akgün Otel’de düzenlenen yemekte ise İl Protokol Üyeleri, medya mensupları ve Elazığ TSO Yönetim organları bir araya geldiler.
KÖSE: Elazığ TSO’ya Teşekkür Ediyoruz…
Yemek öncesi bir konuşma yapan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Köse, basının bu anlamlı gününde Elazığ TSO’nun medya ile birlikte olmasını takdirle karşıladığını belirterek, “İlimizin kalkınma ve gelişmesi ve tüm topluma etkili hizmetler sunma noktasında Elazığ’ın menfaatleri tarafında yer alan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile aynı noktada bulunduğumuzu öncelikle ifade etmek istiyorum. Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesinin 52. Yıldönümünde Elazığ TSO’nun medyayı unutmaması ve bu organizasyonu düzenlemesini takdir ediyoruz. Mesleğimizin daha iyi noktalara taşınması adına Cemiyet olarak Elazığ TSO ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında SODES kapsamında bir proje hazırladık. Onaylanan bu projemiz ile ilimizde 100 meslek mensubu yetiştirmeyi planlıyoruz. Projemize 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde start verdik. Bunun da müjdesini bu önemli günde vermek istiyorum” dedi.
KOCA: Medya Toplum İçin Önem Taşıyor…
Elazığ Gazeteci ve Yazarlar Derneği Üyesi Nafiz Koca’da toplantıda yaptığı konuşmada Medyanın toplum için önemli hizmetler ve sorumluluklar üstlendiğini ifade etti. Koca yaptığı kısa değerlendirmede, “Cemiyetimiz adına öncelikle bu güzel akşamı organize eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cemiyet Başkanızın taziyesi olduğundan toplantıya iştirak edemedi. Ancak kendisinin selamlarını Cemiyet Üyeleri adına sizlerle paylaşmak istiyorum. Toplum içerisinde son derece önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olan medyanın hatırlanması ve onura edilmesini çok güzel bir davranış olarak değerlendiriyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
ŞEKERDAĞ: Elazığ’ı Daha İyi Noktalara Taşıyacağız…
Cemiyetler adına yapılan teşekkür konuşmalarının ardından kürsüye gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, günün anlamı üzerine yaptığı konuşmanın ardından hizmet dönemlerinde üyeleri ve Elazığ’a yapılan çalışmaların bir özetini sundu.
Başkan Şekerdağ’ın Konuşması:
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bugün il yöneticilerimiz ve ilimizde görev yapan medya mensuplarıyla bir araya gelmek için, bu yemekli toplantıyı düzenlemiş bunmaktayız.
Öncelikle, Şahsım ve Odamız tüm Yönetim Kurulları adına davetimize icabet ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.
52 yıl önce yürürlüğe giren basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasa, önemli bir kilometre taşıdır. Çünkü ilgili yasa ile basın mensuplarının çalışma koşulları iyileştirilmiştir.
Demokrasinin gelişip güçlenmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan ifade özgürlüğünün, hayata geçirilmesi, basının çalışma şartlarıyla orantılıdır.
Toplumun aynası görevini üstlenen medya mensuplarının bu önemli sorumluluk bilinciyle, doğruyu kamuoyu ile paylaşması, kamunun gözü, kulağı ve sesi olması tüm halkın ortak beklentisidir. Bu itibarla tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çok hızlı bir gelişimin yaşandığı günümüzde basının çalışma koşullarının daha ileri seviyelere taşınmasını diliyorum.
Bildiğiniz gibi Odamızda bir seçim süreci yaşanmaktadır. Bugün Elazığ 1.Merkez Seçim Kurulu tarafından Odamız seçimlerinin 02 Şubat 2013 olduğu açıklanmıştır. Sizlerin aracılığı ile seçimlerin ilimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.
Hizmet dönemimizle ilgili olarak çok kısa bir bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.
 
Faaliyetin Adı
Adet
Yönetim Kurulu Toplantısı                                                                         
192
Meclis Toplantısı                                                                                           
46
Genişletilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı                                        
8
Hesapları İncelememe Komisyonu Toplantısı                   
46
Personel Toplantısı                                                                                      
46
Oda İştirakleri   (İŞGEM-TEKNOKENT)                                                                
2
Yeni Hizmet Binası                                                                                        
9 bin m2
Seminer, Panel, Konferans, Bilgilendirme                                          
186
Seminerlere Katılan Kişi Sayısı                                                 
13 Bin 950
Sertifika Alan Kişi Sayısı                                                              
7 bin 500
Mesleki Eğitimler, AB, İş-Kur, FKA ve Diğer Projeler      
20
Mesleki Eğitimlere Katılan ve Sertifika Alan Kişi Sayısı                   
2.462
Dış Ticaret Alanındaki Çalışmalar                                                            
40
İl Ekonomi ve Sanayisinin Kalkınma ve Gelişmesi ile İlin Çözüm Bekleyen Sorunlarının İlgili Mercilere Taşınması, Ekonomik ve Ticaret Alanındaki Beklentilerle İlgili Çalışmalar
89
Sosyal Sorumluluk, Kültür, Sanat ve Sportif Faaliyetler (Ana Başlık İtibarıyla)
25
Finans Sektörü ve Üyelerimizin Kredi İhtiyaçlarına Yönelik Çalışmalar (Ana Başlık İtibarıyla)
6
Basın, Yayın, Enformasyon, Bilgi Hizmetleri Çalışmaları (Ana Başlık İtibarıyla)
17
Yayın Sayısı
15
Odamızın Temsil Edildiği Komisyonlar
25
Yayınlanan Basın Bülteni Sayısı
812
Kalite, Akreditasyon, TSE ISO Çalışmaları
7
Düzenlenen Ödül Törenleri, Odamıza Verilen Plaketler ve Başarı Belgeleri
35
 
Bu faaliyetler için bir günlük hazırlık yapıldığını kabul etmemiz halinde her faaliyete bir gün bile yetmemektedir. Hafta sonları ve resmi tatillerde bunun içerisindedir. Bu faaliyetleri mesai ve zaman kavramı gözetmeden çalışarak gerçekleştirdik. Aksi takdirde bu başarıların elde edilmesi imkansızdır.
Değerli Katılımcılar;
2009 yılında göreve başladığımızda Odamızın eski hizmet binasında gayrimenkul alımı, TEKNOKENT ve İŞGEM gibi iştirak ve borçlarının toplamı yaklaşık 1.5 milyon TL idi. Çok iyi bir bütçe yönetimi ile bu borçlarımızı kısa sürede tamamlayarak ve kasamızda 1.5 milyon TL biriktirerek 6 milyon TL’ye mevcut yeni hizmet binasını kazandırdık.
27 Ekim 2011 yılında kaba inşaat ihalesini yaptığımız ancak, ağır kış koşulları nedeniyle inşaat çalışmalarına ara verilen Elazığ TSO Yeni Hizmet Binasını 8 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlayarak Aralık 2012’de Üyelerimizin ve Elazığ’ın hizmetine sunduk.
92 yıllık Odamız tarihi içerisinde saygın duruşu ve toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede hizmet götüren Elazığ TSO’ya tarihinin en büyük ve en prestijli hizmeti bu dönemde bizlere nasip olmuştur.
Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi adına önemli gördüğümüz ve her platformda dile getirdiğimiz; Elazığ Havalimanı, KOSGEB Müdürlüğü, FKA Destek Ofisi, Gümrük Müdürlüğü, TSE, Kırsal Kalkınma Ajansı bu hizmet dönemimizde Elazığ’a nasip olmuştur.
İcra makamı olmayan, ancak talep makamı olan Odamız başta Üyeleri olmak üzere toplumun tüm kesimleri ve ilin kalkınma ve gelişmesi noktasında bu çalışmaları ortaya koymuştur. Bağımsız değerlendirmeciler aslında bu tabloyu çok iyi okumuş ve Elazığ TSO iki kez “Yılın Odası” ödülünü almıştır.
Bölgenin sözcüsü olan, devletin en üst makamlarının yurtdışı programlarına davet edilen sınırlı sayıdaki Odadan biri olan Elazığ TSO, aynı zamanda TSE, DEİK, İKV ve TOBB gibi önemli kurumlarda Üst Kurul Delegeliği ve Konsey Üyeliklerinde temsil edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve çok Sayıda Bakanımıza ilimiz ve üyelerimizin öncelikleriyle ilgili brifingler verilmiş ve taleplerimiz bizatihi iletilmiştir.
Ticaretin çarklarının dönmesi hususunda ve üyelerimiz için büyük önem taşıyan bir çok konuda çok ciddi çalışmalar yapılmıştır. Merkez Bankası, Türkiye İhracatçılar Birliği, İktisadi Kalkınma Vakfı, Dış Ekonomik İşler Kurulu, TOBB, Türkiye Teknoloji Vakfı, TOSYÖV, TÜBİTAK, İGEME, DAİB gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim kurulu Üyelerinin Elazığ’da düzenlenen programlara katılımları sağlanmış, bu kurumlarla çok ciddi etkinlikler yapılarak Elazığ Türkiye gündemine taşınmıştır.
2023 hedef ve vizyonu olması gereken bir şehrin bulunduğu coğrafyada ekonomi, kültür, sanat, yatırım ve her alanda merkez olabilmesi ancak tüm kurum ve kuruluşların yukarıdaki tabloya benzer bir performans ortaya koyması ile mümkündür. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bu anlamda üzerine düşeni yapmıştır.
Bu düşüncelerle, öncelikle hizmet dönemimizde tüm bu faaliyet ve çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşmamıza vesile olan medya mensubu arkadaşlarımıza şükranlarımızı arzediyor, bugün bizlerle birlikte olduğunuz için tüm arkadaşlarımız adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@