Elazığ, Yetimini sahipsiz bırakmadı

Bu yıl gerçekleştirdiği farklı Ramazan etkinlikleriyle beğeni toplayan Elazığ Belediyesi, bugüne kadar ki en anlamlı iftar yemeklerinden birine ev sahipliği yaptı.

ELAZIĞ GÜNCEL 13.07.2014, 15:25 13.07.2014, 15:25
2534
Elazığ, Yetimini sahipsiz bırakmadı

Bu yıl gerçekleştirdiği farklı Ramazan etkinlikleriyle beğeni toplayan Elazığ Belediyesi, bugüne kadar ki en anlamlı iftar yemeklerinden birine ev sahipliği yaptı. Kardeşlik İftarı temasıyla yetim çocuklar ve aileleri, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere şehrin üst düzey yöneticileriyle aynı masada iftarlarını açarken programa katılan çocuklara Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından tablet bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi.

PROTOKOL MASASI DÜZENLENMEDİ

Sultan Sarayında yapılan etkinlik için uzun bir süredir hazırlıklarını sürdüren Elazığ Belediyesi örnek bir iftar yemeğine imza atarken, gelen konuklar mehter ekibiyle tek tek kapıda karşılandı. Konukların şehrin üst düzey yöneticileri için her hangi bir protokol masası hazırlanmazken Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri yetim çocuklar ve aileleriyle ayrı ayrı masalarda iftarlarını açtı. İftar öncesi çocuklar ve aileleri şehrin üst düzey yöneticileriyle sohbet ederken zaman zaman da çeşitli sıkıntı ve sorunlarını bu isimlere rahatlıkla iletebilme imkânı buldular. Konuklarını kapıda karşılayan ve onlarla yakından ilgilenip günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, program sonunda bu fotoğrafları da albüm şeklinde misafirlerine armağan ederken, kardeşlik iftarının belirli bölümünde çocukların programı sunması beğeni topladı.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:

“YETİM ÇOCUKLAR RABBİMİZİN BİZE BİR EMANETİ”

Elazığ Belediyesi tarafından tertiplenen Kardeşlik İftar programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Ramazan ayının bu güzel ikliminde bir aradayız. Bugün iftar soframızın çok özel misafirleri var. O kadar özel ve yüce ki misafirlerimiz, yüce Rabbimizin bizlere emanetidir. Peygamberimizin işaret parmağı ile orta parmağı arasını biraz aralayarak ben yetimi biraz himaye eden kimseyle şöylece beraber olacağız diyerek mesafeyi kısaltmıştır" dedi.

“Böyle anlamlı bir ayın içerisinde, anlamlı bir akşamda ve anlamlı misafirlerimizle bir arada olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşattığı için hamd ederek Mevlamıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” Diyen Başkan Mücahit Yanılmaz: “Bugün tüm şehir burada. Yöneticilerimiz, mahalle muhtarlarımız burada. Sivil toplum örgütlerimiz, medya kurumlarımızın temsilcileri burada. Ve bu topluluk, Yaradan’ın bizlere emaneti olan evlatlarımızla bir arada. Hem de ramazan ikliminde, rahmet mevsiminde ve iftar sofrasında”

Zaman zaman konuşması da duygulandığı gözlenen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Bugün iftar soframızın çok özel misafirleri var. O kadar özel ki bu misafirlerimiz, o kadar yüce ki bu misafirlerimiz. Zira Yüce Allah’ın emaneti bize onlar..” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşaret parmağı ile orta parmağı arasını biraz aralayarak; “Ben ve yetimi himâye eden kimse cennette şöylece beraber bulunacağız.”  Diyen bir peygamberin muştusuna mazhar olmak ve onlarla bir arada olmanın hep birlikte huzurunu yaşıyoruz bu akşam.

ELAZIĞ, YETİMİNİ YETİM BIRAKMADI

Elazığ birçok konuda ortaya koyduğu erdemli tavrını bugün de gösterdi ve yetimlerini yetim bırakmadı, bırakmayacak inşallah. Dikkat ettiyseniz bugün protokol masası, müdür masası, basın masası gibi özel mekânlar oluşturmadık. İstedik ki her yöneticimiz, her STK temsilcimiz, her basın mensubu dostlarımız bir ailenin yüreklerine, duygularına ve dünyalarına misafir olalım. Onlarla tanışalım, yeni dostluklar kuralım, hatta uzun süre devam edecek kardeş aile olmanın temelini bu rahmet akşamında atalım.

YETİM AĞLARSA GÖKLER TİTRER

Konuşması içerisinde Filistin de yaşanan insanlık dramına da kayıtsız kalmayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Bir yetim ağladığında gökler titrer.  Ne yazık ki bugün, İslam dünyası yeni yetimlerin, yeni acıların ve yeni dramların yaşandığı bir coğrafya konumunda” dedi

“Filistin’e ,Gazze’ye bombalar yağarken, her gün onlarca çocuk yetim, aileler evsiz barksız kalırken, vahşet tüm şiddetiyle sürerken,  bizler  vahşete karşı duyarsız ve tepkisiz kalamayız.” Şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Mücahit Yanılmaz “ Zulüm yapılırken kayıtsız kalamayız” dedi.

DÜNYADAKİ ZULÜMLER SONA ERSİN

Konuşmasında dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan üzücü olayların son vermesini dileyen Başkan Mücahit Yanılmaz “ Ümit ediyorum ki bu rahmet ayıyla birlikte kalpler daha bir yumuşar.  İnşallah Filistin’deki, Mısır’daki, Suriye’deki, Libya’daki, Mymmar’daki ve dünyanın neresinde olursa olsun bütün zulümler biter. Oradaki kardeşlerimiz de huzur içinde yaşayabilecekleri ramazanlara ve bayramlara ulaşır.

Farklı değerleri bir arada yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden bir millet olarak, birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde birçok zorlukları yendik, bundan sonra da yeneceğiz. Her türlü ayrıştırma kamplaştırma ve ülkemizin hızını kesmeye yönelik komploları bertaraf edeceğiz. Birbirimize sıkı sıkı kenetlenmiş, daha güçlü bir ülke olarak, geleceğe daha bir güvenle bakarak yeni bir döneme geçmenin arifesindeyiz.”

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:

“YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE OLUMSUZLUKLARDAN TAMAMEN KURTULACAKTIR”

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları da veren Başkan Mücahit Yanılmaz “ Kardeşliğimiz bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnanıyoruz ki bu yeni dönem, Türkiye’nin olumsuz etkilerinden tamamen kurtulacağı, büyüme ve kalkınma enerjimizin daha da artacağı bir dönem olacaktır. Aynı topraklar üzerinde, aynı bayrak altında, ortak bir kaderi paylaşarak, el ele, omuz omuza, gönül gönüle, ülkemizin ve şehrimizin geleceği birlikte inşa edeceğiz. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. İnanıyorum ki yeni dönemde daha büyük sevinçler, daha büyük heyecanlar yaşayacak, ülkemizi ve şehrimizi çok daha aydınlık yarınlara hep birlikte taşıyacağız.”

BAKAN YILMAZ: “ÖRNEK BİR İFTAR YEMEĞİ”

Elazığ Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kardeşlik İftar yemeğinden dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı tebrik eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise "Yetim kardeşlerimiz ve evlatlarımızla birlikteyiz. Bize düşen çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır.” Diyerek şöyle konuştu:

 “Onların aile ve ülkelerine faydalı birer insan olarak yetiştirmek gayelerimiz arasındadır. Bu anlamda hükümet olarak da sosyal politikalara büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın en güzel ortamda eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe hazırlanmaları için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz" diye konuştu.

Gazze ve Filistin başta olmak üzere birçok bölgede yetim kalan çocuklara da değinen Bakan Yılmaz, "Hastalıktan veya başka bir sebepten değil birilerinin attığı bombalarla saldırılarla annesini, babasını kaybeden çocuklar var. Onların acısını da buradan paylaşıyoruz. Bu sadece Filistinlilerin meselesi değil. Bütün insanlığın meselesidir. Nerede, kime karşı bir zulüm işleniyorsa bütün insanlık olarak o zulmün karşısında olmamız lazım. Çocuklar yetim kalmasın diye dünya daha adil bir dünya olsun diye hep birlikte mücadele etmemiz lazım. Buradan bütün dünyaya Türkiye olarak hep bu çağrıyı yapıyoruz. Başkaları sussa da, tarafsız kalma gibi hiçbir şekilde düşünülemeyecek pozisyonlara düşse de biz Filistin ve mazlumlardan yana olmaya devam edeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun, nerede bir mazlum varsa, nerede bir arsızlık varsa Türkiye olarak mazlumlardan yana tavrımızı koyacağız. Bizim milletimize yakışan budur" ifadelerini kaydetti.

“AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLLERİ DE GECEDE KONUŞTU”

Programda konuşan Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Av. Şuay Alpay, Faruk Septioğlu ve Sermin Balık’ta Kardeşlik İftarında bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Elazığ’dan örnek bir ses verdiklerini belirttiler.

Ak Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı’da programda yaptığı konuşmada yetim çocukların kendileri için her zaman önemli olduğunu ve bundan sonrada önemli olmaya devam edeceğini söyledi.

Program sonunda da konuklar Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekilleri Av. Şuay Alpay, Faruk Septioğlu ve Sermin Balık, Ak Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı ile çeşit kurum ve kuruluş müdürleriyle sohbet etti.

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Fenerbahçe 22 36
4. Alanyaspor 22 35
5. Beşiktaş 22 35
6. Hatayspor 22 35
7. Başakşehir 21 34
8. Adana Demirspor 22 34
9. Kayserispor 22 31
10. Gaziantep FK 21 31
11. Sivasspor 22 30
12. Karagümrük 22 30
13. Galatasaray 22 27
14. Giresunspor 22 26
15. Kasımpaşa 22 24
16. Göztepe 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 19 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 21 37
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 21 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 20 20
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@