Elazığ'a hac için ek kontenjan..

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Suudi Arabistan yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonrası ülkemize verilen ek kontenjan sonucu Elazığ'a da 496 kişilik ek kontenjan verildiği açıklandı.

Elazığ'a hac için ek kontenjan..
Elazığ Müftülüğü Hac Dairesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Ağustos ayında yapılan kesin kayıtların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı ile Suudi Arabistan yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda ülkemize verilen ek kontenjanla Elazığ'a da 496 kişilik kontenjan verildi.
 
Dün başlayan ek kontenjandan Hacca gidecek olan adayların kayıt işlemleri sona erdi. Bu yıl normal kayıt yaptıran adayların 150'den 557'ye kadar olan bölümdeki 407 adayın, müstakil olarak kayıt yaptıran 70'e kadar olan aday ile otel tipi kayıt yaptıran 19'a kadar olan bölümdeki adaylarımıza ek kontenjandan bu yıl Hacca gitme imkanı sağlanmış olundu. Bu adaylarımızın kayıtlarını yapmaya başladık. Diyanet İşleri Başkanlığımızdan önümüzdeki günlerde ikinci kez ek kontenjan alma ihtimali bulunuyor. Bu konuda gelişmeleri bekleyeceğiz" denildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2007, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER