Elazığ'dan Halep'e 1 kamyon ilaç yardımı

Elazığ’da “Çöp Olmasın Şifa Olsun kampanyası kapsamında toplanan 1 kamyon ilaç Halep’e gitmek üzere yola çıktı.

ELAZIĞ GÜNCEL 16.12.2016, 17:29 16.12.2016, 17:29
444
Elazığ'dan Halep'e 1 kamyon ilaç yardımı

Elazığ’da “Çöp Olmasın Şifa Olsun” kampanyası kapsamında toplanan 1 kamyon ilaç Halep’e gitmek üzere yola çıktı. 
Elazığ Belediyesi, İnsanı Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) ile Memur-Sen tarafından 15 gün önce başlatılan “Çöp Olmasın Şifa Olsun” kampanyası kapsamında toplanan 1 kamyon ilaç yardımı Halep’ doğru yola çıktı. 15 gün önce İHH ve Memur-Sen ile birlikte ‘Çöp Olmasın Şifa Olsun’ kampanyası başlattıklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Halep’teki yaralılar için ilaç organizasyonu yaptıklarını söyledi.
Türkiye’de bir çok yardım organizasyonu yapıldığını vurgulayan Yanılmaz, “Ancak televizyonlardan ve haberlerden gördüğümüz kadarıyla orada en büyük ihtiyaçlarında biri de ilaçtır. Bu kampanya zor bir kampanyaydı. Ama belediye olarak bu zorun altına girdik. İHH ve Memur-Sen ile birlikte ilaç kampanyasını başlattık. Özellikle ilaç kampanyasına destek veren doktorlarımıza, sağlıkçılarımıza, eczacılarımıza ve aynı zamanda evlerindeki kullanma süresi bitmemiş olan ilaçları getirerek bu kampanyaya destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Toplanan ilaçlarımızı Memur-Sen ve İHH gözetiminde yola çıkarıyoruz. Bu yardımların biteceği anlamına gelmez. Suriye’de, Irak’ta ve benzeri yerlerde bu zulümler oldukça, biz oradaki kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi.
Halkın emanetlerini Reyhanlı’da ki koordinasyon merkezine ve oradan da Suriye’deki yaralı ve şifa bekleyen hasta vatandaşlara ulaştıracaklarını ifade eden İHH Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş, “Suriye’de yaşanan insanlık dramını ve katliamları maalesef görüyoruz. Bu anlamda yapabileceklerimiz adına biz ilaç kampanyası yaptık. Dünde 3 TIR’lık un yardımı gönderdik. Yine o kardeşlerimizin yanında olacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@