Emekliler memnun mu?

Elazığ’da emekli vatandaşların büyük çoğunluğu aldıkları maaştan memnun değil. Maaşların düşük olmasından şikayetçi olan emekliler, maaşlara zam yapılmasını ve maaş farkının ortadan kaldırılmasını istediler Emekli vatandaşların açıklamaları şöyle;

Emekliler memnun mu?
Bir şey desek de boş, demesek de boş. Maaşımızdan şikayetçiyim. 1000 Lira emekli maaşı alıyorum. Az geliyor. 3-4 nüfus besliyoruz. İdare eder mi? Emekli maaşımın en az 1.500 TL olması şart.

 
Emekli maaşımla nasıl geçineyim. 1.100 Lira maaş alıyorum. Emekli maaşının en az 1.500 Lira olması lazım ki geçim olsun.  

 

Zor geçiniyoruz. Aybaşını zor getiriyoruz. Emeklilerin hepsi böyle. Ben tek değilim ki. Ev kirası, Elektrik, su, doğalgaz parası… Yetmiyor bize. Emekli maaşının en az 1.600 olması lazım ki geçinebilesin. Emekli ölmüş. Hiçbir emekli maaşından memnun değil.   


1000 TL maaş alıyorum. Daha siz düşünün. 1000 TL ile ne olacak. Emekli maaşının en az 1.500 TL olması lazım.     Öylesi var ki 650-700 TL emekli maaşı alan adam var. Ben 1.100 Tl maaş alıyorum. Gerçekten bu parayla idare edilmez. Kimse emekliyi düşünmüyor. Emeklinin durumu hiç iyi değil. Bir kahvehaneye gidip çay bile içemiyor. Emeklinin durumu perişan. Emeklinin maaşı en düşük 1.500 TL olacak ki idare edebilsin.  

 

Ben 1.200 TL maaş alıyorum. Şahsen ben aldığım maaştan memnunum. Ama kimisi memnun değil. Evi kira olanların, çocukları fazla olanlar memnun değil. Çocuğu olan, kira veren bir emekliye en az 2000 Bin TL maaş verilmesi lazım.  

 

Ben 950 TL maaş alıyorum. Memnun değiliz ama, ne yapalım. Yapılacak bir şey yok. Bizim söylediklerimizle olmuyor. Ağlasak da boş, söylesek de boş, gülsek de boş.  

 

Karayollarından emekliyim. Emekli maaşımdan memnun değilim.  Kira verip, çoluk çocuk besleyip… Neyi memnun olacağız. 1200 TL alıyorum. Yetmiyor. Neye yetecek? Yine bize şükürler olsun. Öylesi var ki 700 Lira maaş alıyor, kira veriyor, elektrik, su parası veriyor. Bize yine şükürler olsun.  

 

Aldığım maaştan memnun değilim. Derdimizi kime anlatacağız onu bilmiyoruz. Emekliyiz. 4-5 çocuğa bakıyoruz. Emekli aylığı ile 4-5 çocuğa nasıl bakılsın. Öğrencim vardı. Okulu bitirdi. Bir işe giremedi. Üst düzeydeki insanlar da halimizi görsünler. Bizi de düşünsünler.  

 

Ben 1500 Lira emekli maaşı alıyorum. Ben kendimi idare ediyorum şuan, ama çoluk çocuğum yok.  Eğer öğrencim olsa idare edemezdim. Birine 300 bin lira birine 1500 lira emekli maaşı veriliyor. Emeklilere verilen maaşın eşit olması lazım.  

 

1500 Lira emekli maaşı alıyorum. Ama memnun değilim. İdare edemiyoruz. Ev kirası da olmuş olsaydı tamamıyla idare edilmez. Emekli maaşının en düşük 2 Bin lira olması lazım.  

 

1000 TL emekli maaşı alıyorum. Bu parayla geçinilmez ama Allah’ın keremine şükür. Cenab-ı Allah hiç olmayanlara yardım etsin. Öyle adam var ki hiç çalışmıyor. Onlar ne yapsın.     1.300 Lira emekli maaşı alıyorum. Geçinebildiğimiz kadarıyla geçiniyoruz. Geçinebilseydim burada oturmazdım. Bir çay ocağında, sıcak bir yerde otururdum. Geçinilir mi bu parayla. Emekli maaşının en azından 1.700 TL olmalı.  

 

Aldığım maaş 1.000 TL. O da elektrik parası, su parası… nereye gitsin ki. Hayat şartlarını görüyorsunuz. Emekli maaşının en az 1.500 lira olmasını isterim.  

 

800 Lira emekli maaşı alıyorum. Maaşımdan memnun değilim. Elimizden ne gelir. 500 Lira ev kirası veriyorum. Emekli maaşının en düşük 1.500 lira olması gerekli.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER