Emisyon ölçüm istasyonları belirlendi

İl Çevre ve orman müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl sınırlarında ölçüm yapmaya yetkili istasyonların Apaylar, Metinler ve Çetinkayalar oto şirketleri olduğu belirtildi.

Emisyon ölçüm istasyonları belirlendi
Elazığ Çevre ve Orman Müdürü Şefik Kara, vatandaşları araçlarının egzoz gazı emisyon ölçümlerini yaptırmaları konusunda uyardı.
Kara, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ``Trafikte Seyreden Motorlu Kara Taşıtlarından Kaynaklanan Egzoz Gazı Emisyonlarının Yönetmeliği``nin yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Yönetmelikle en az 4 tekerlekli motorlu kara taşıtlarının egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmalarının zorunlu hale geldiğini bildiren kara, ölçümlerini yaptırmayanlara, 539, yönetmelikte belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine ise bin 78 YTL para cezası uygulandığını duyurdu.

Kara, şunları kaydetti: ``Motorlu taşıt egzoz gazı emisyon ölçüm işlemi bedeli bu yıl için 17 YTL`dir.İlimizde, Alpaylar, Metinler ve Çetinkayalar otomotiv şirketlerinde ölçüm yapılmaktadır. Taşıt sahibi vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ölçümlerini yaptırmaları gerekmektedir.``
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2007, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER