Emniyet mevcut ekiplere ilave ekip oluşturdu

Elazığ’da Kurban Bayramı’nda huzur ve güvenin sağlanması için trafik, genel güvenlik ve genel asayişin önlemleri alındı.

Emniyet mevcut ekiplere ilave ekip oluşturdu

Uygulanan emniyet tedbirlerine ilaveten alınan bayram tedbirleri ile Polis Elazığ’da huzuru sağlayacak.
Bayram süresince mevcut ekiplere ilave ekipler oluşturuldu. Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bayram nedeniyle cami, mezarlık, havalimanı, gar ve terminal gibi hassas bölgeler ile alış-veriş merkezleri, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi amacıyla denetimler yapacak.
Yaya devriye olarak oluşturulan ekipler, sorumluluk alanlarında meydana gelebilecek hırsızlık, yankesicilik, kapkaç, otodan hırsızlık konuları takip edilecek.
Polis, kurbanlık hayvan satış noktalarının kontrol sağlayacak, satıcıları sahte para ve dolandırıcılık konularında bilinçlendirecek ve özellikle geceleri hayvan hırsızlığına yönelik gerekli tedbirler alınacak.
TRAFİK EKİPLERİNİN SAYISI ARTTIRILDI
Bayram nedeniyle, yoğunlaşacak şehir içi ve şehirlerarası trafiğin tanzim ve güvenliğini sağlamak amacıyla trafik ekiplerinin sayısı arttırıldı.
Terör olayları başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadele kapsamında şüphe edilen sürücülerin kimlik sorgulaması yapılacak, muhtemel terör eylemlerine karşı araçların kontrolü dâhil, güvenlik tedbirleri üst düzeyde alınacak. 
Bayram öncesi ve süresince Elazığ şehir içi ana güzergâhlar başta olmak üzere şehirlerarası karayollarında trafik kontrolleri süresiz olarak gerçekleştirilecek. Karayollarında radar, emniyet kemeri, kırmızı ışık, takoğraf, fazla yolcu-yük ve alkol denetimleri yapılacak. 
Polis etipleri ayrıca araç sürücülerini, uykusuz yola çıkmamaları, hız sınırlarına uymaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilgilendirilecek.
155 Polis İmdat hattı ve 241 10 00-01-02-03 numaralı telefonlar, istek ve şikâyetleri değerlendirmek üzere Bayram boyunca da 24 saat vatandaşların hizmetinde olacak. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER