Emniyet ve Jandarmadan Nezaket Ziyareti

İl Emniyet Müdürü Ayhan BURAN ve İl Jandarma Alay Komutanı Ufuk ÖZSOY Milli Eğitim Müdürü Reşat ÇETİN’i makamında ziyaret ettiler.

Emniyet ve Jandarmadan Nezaket Ziyareti
İl Emniyet Müdürü Ayhan BURAN ve İl Jandarma Alay Komutanı Ufuk ÖZSOY Milli Eğitim Müdürü Reşat ÇETİN’i makamında ziyaret ettiler.

Göreve atanmasından dolayı makamında Milli Eğitim Müdürlüğüne hoş geldiniz ziyaretinde bulunan Emniyet Müdürü BURAN ve Jandarma Alay Komutanı ÖZSOY başarı dileklerini ilettiler.

Milli Eğitim Müdürü Reşat ÇETİN’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuklarına teşekkür etti.

ÇETİN yaptığı konuşmada; "Bireylerden maksimum verim elde edebilmek için ;öncellikle temel gereksinimlerinin karşılanması gerekmektedir.AbramMaslow gereksinimler hiyerarşisinde fizyolojik gereksinimlerden hemen sonraya güvenliği gereksinimini sıralamaktadır. Güvenli bir ortamın sağlanamadığı yerde bireylerden maksimim düzeyde performans beklemek mümkün değildir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimize, istenmeyen davranışlardan ve modellerden arındırılmış bir çevre sunmak için kolluk kuvvetlerimizle her türlü tedbiri almaya hazırız.. Çünkü okul ve çevresinde asayişin sağlanması ve öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri, eğitim –öğretimin ve eğitim etkinliklerinin sürdürülebilmesinin de ön koşullarından biridir. Öğrencilerimizin akademik, fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerini yavaşlatacak, öğrencilerimizin kapasitelerini maksimum düzeyde ortaya koymalarını engelleyecek her türlü olumsuzluğun okul çevresinden uzaklaştırılarak güvenli okul ortamı oluşturmak büyükler olarak hepimizin görevidir. Emniyet güçlerimizin eğitim –öğretimin güvenli ortamda sağlanabilmesi için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada gereken hassasiyeti göstereceklerine olan inancım tamdır." dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2012, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER