“Engelli Kardeşime Yazıyorum” Mektup Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Tamer ÖREN - Şehit Musa Yılmaz İlkokulu ve Memur-Sen Engelliler Komisyonun ortaklaşa düzenlediği ‘Engelli Kardeşime Yazıyorum” mektup yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

“Engelli Kardeşime Yazıyorum” Mektup Yarışması  Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine  il Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim BAHŞİ, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler  ve davetliler katıldı.  Ulu Önder Atatürk ve  şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması  ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla  başlayan programda  selamlama konuşması yapan  Şehit Musa Yılmaz  İlkokulu Müdürü Mustafa DEMİRBAĞ “ Bazılarımız engelli yakınıyız. Bazılarımızın da kendi engelleri olabilir.  Ben kendimde bir engelli yakınıyım. Gerçekten insan bazı şeyler bazı gelmeden anlayıp idrak edemiyor.  Bizler engelli bireyler diğer insanlardan yardım istemiyoruz.   Engelli kardeşlerimize, arkadaşlarımıza haklarını istiyoruz.  Çünkü; yardım onu bir müddet daha onu ayakta tutabilir. Ama; kalıcı haklar elde ederse hayatı boyunca asgari bir düzeyde kendi yaşamını sürdürme düzeyine sahip olacaktır.  Bu proje esas olarak okulumuz özel eğitim sınıfı öğretmenlerinden Aysel BAYRAK hocamızın fikriydi. Kendisi gerçekten bu konularda çok çalışkan özverili bizde okul yönetimi olarak bu fikrini destekledik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Engelliler haftasının sadece bir haftada değil farkındalık oluşturması adına yılın her günü değer bulmasını istediklerini ifade eden Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Engin KIRÇIL “ Bu törenin engelliler haftasına gelmesi daha güzel oldu. Her ne kadar engellilerimizin haftası bittikten sonra onları unutsak bile onlara her  türlü her noktada dokunacağımızı buradan belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Şehit Musa Yılmaz İlkokulu öğrencilerinin  işaret diliyle gösterileri, otizmli bir öğrencinin  şiir okuması, özel eğitimli çocukların dans gösterileriyle devam eden program, mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin  verilmesiyle birlikte  program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER