Erdoğan Mitingte Sert Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kürdistan hayali kuranlara Elazığ’dan bir kez daha seslendi! “Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Sen Kürdistan’ı çok mu seviyorsun? O zaman Kuzey Irak’ta Kürdistan var defol oraya git!”

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 31 Mart’ta yapılacak  yerel seçimler öncesinde Türkiye genelinde 34. mitingini Elazığ’da gerçekleştirdi. İstasyon Meydanında düzenlenen mitinge binlerce Elazığlı katıldı. 

17  Yılda 14 Katrilyon Elazığ’a Yatırım Yaptık

ERDOĞAN yaptığı konuşmada “ Çocuklarımız en rahat ortamlarda eğitim alsınlar diye 2289 adet yeni derslik inşa ettik. Fırat Üniversitemize fakülte, enstitü, meslek yüksekokulu ve diğer yüksekokullardan oluşan 11 eğitim kurumu daha ekledik. Bugün 42 binden fazla öğrencisi olan üniversitemizin öğrenci sayısı son 17 yılda 25 bin artış gösterdi. Yükseköğrenim öğrencileri için 5545 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Bu yıl merkezde 1750 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdu daha açıyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Elazığ, Keban, Kovancılar ve Sivrice’de toplamda 2250 kişi kapasiteli 6 adet yeni yurt açacağız. Elazığ ve Kovancılarda gençlik merkezi spor salonu inşa ettik. Elazığ adeta sporcu yetiştirme merkezi. Baskil, Palu ve Karakoçan Gençlik Merkezlerimizin ihale süreçleri de devam ediyor. Mevcut stadımızı yıktık, size söz verdiğimiz gibi 20 bin seyirci kapasiteli Elazığ Stadyumumuzu temel atma aşamasına getirdik. Elazığ’da eski emniyet müdürlüğü alanında da bir millet bahçesi inşallah yapımına yakında başlıyoruz” diye konuştu.

Palu-Kovancılar bölge hastanesi projesi sürüyor

Sağlıkta toplamda 1293 yataklı 8 hastaneden oluşan toplam 36 adet tesisi Elazığ’a kazandırdıklarını dile getiren ERDOĞAN “Elazığ Şehir Hastanemizi 1038 yataklı olarak hizmetinize sunduk. Arıcak Entegre İlçe Hastanemizin yapımıyla, 18 sağlık tesisimizin plan, proje ve ihale süreci devam ediyor. Ayrıca şehrimize inşa edeceğimiz 150 yataklı Palu- Kovancılar Bölge Hastanesinin de proje çalışmaları sürüyor.

 Elazığ  Vefadır!

 Elazığ’ın  milli iradenin kalesi olduğunu vurgulayan ERDOĞAN “ Elazığ vefadır, Elazığ samimiyettir. Bunun için de Elazığ hep bizim yanımızda oldu bizlere sahip çıktı. Türkiye’nin en sancılı dönemlerinden Gakkoşlar oylarıyla, destekleriyle, dualarıyla bizim yolumuzu aydınlattı. Cumhuriyet mitinglerinden Gezi olaylarına, terörle mücadeleden 15 Temmuz ihanetine kadar Elazığlı kardeşlerim önce millet dedi, önce memleket dedi, önce demokrasi ve istikrar dedi. Son olarak 24 Haziran’da yüzde 70 gibi rekor bir oy oranıyla Elazığ yine bizi bağrına bastı. Elazığ 24 Haziran’da yüzde 54,6 ile AK Parti’yi yüzde 68,1 ile Cumhur İttifakını zirveye taşıdı. Bu kardeşinize güvendiğiniz, inandığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Hiç bizi yalnız bırakmadığınız, şahsıma ikinci kez Türkiye Cumhurbaşkanı olarak sizlere hizmet etme şerefi verdiğiniz için her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Uluova Projesinin Bitimiyle 147 bin Dekar Arazi Suya Kavuşacak

Elazığ’a  kendi dönemlerinde 13 baraj inşa ettiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN  3 baraj ve bir gölet daha inşa ediyoruz. Hamzabey Barajıyla, Elazığ Merkez yanında Kovancılar, Akçakiraz, Yazıkonak, Yurtbaşı, Mollakendi Belediyeleriyle Şahinkaya ve Sarıçubuk Köylerinin içme suyu meselesini kökünden çözeceğiz. Bu projenin 143 kilometrelik isale hattının ve içme suyu arıtma tesisinin inşası devam ediyor. Gevla Çayı üzerinde Elazığlı vatandaşlarımızın hasretle beklediği Kanatlı Barajının inşaatında yüzde 90 ilerleme kaydettik. Bu baraj ile Demirci ve Kuşçu Ovalarında 71 bin dekar araziyi modern sulama sistemleriyle sulayacağız. Son 17 yılda Elazığ’da tamamladığımız sulama tesisleriyle toplam 39 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Yakında bitecek tesislerle 240 bin dekar araziyi daha sulamaya açılacak. 147 bin dekar araziyi sulayacak Uluova sulamasının birinci kısmının yapımı devam ediyor. Son 17 yılda Elazığlı çiftçilerimize 888 milyon lira tarımsal destek verdik. Türkiye genelinde bu yılın Ocak, Şubat döneminde çiftçilerimize toplam 5 milyar liralık destekleme ödemesi yaptık. Mart ayı içerisinde 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi daha yapıyoruz. Böylece yılın ilk 3 ayında çiftçilerimize 8 milyar 777 milyon liralık bir desteği sağlamış olacağız. Elazığlı çiftçilerimiz bu ödemelerden paylarına düşeni alacak” diye kaydetti.

Elazığlıyı Destekledik, Desteklemeye de Devam Ediyoruz

Elazığ’da son 17 yılda bir organize sanayi bölgesi, bir teknopark, bir araştırma geliştirme merkezi kurduklarını söyleyen ERDOĞAN “ Mevcut organize sanayi bölgesini büyütürken, bir yenisini daha kurmak için gereken adımları attık. Buraların da üretime geçmesiyle 18 bin kişilik ilave istihdam oluşacak. Elazığ’a bir endüstriyel tasarım merkezi kuruyoruz. Ayrıca Elazığ’da nitelikli iş gücü ve yenilikçi girişimci yetiştirme merkezi tesis ediyoruz. Elazığ’ın önemli bir üs haline gelmesi için Doğukent mahallemizde bir fuar merkezi kuruyoruz. Elazığlı girişimcilerimize toplamda 4,2 katrilyon lira tutarında yatırım teşviki sağladık. Yaklaşık 10750 kişilik ilave istihdam oluşturduk. Şehrimizdeki yaklaşık 24 bin iş yerimize toplam 623 milyon liralık Sosyal Güvenlik Kurumu prim teşviki verdik. Biz Elazığ’ı, Elazığlıyı destekledik, desteklemeye de devam ediyoruz. Hamdolsun desteklerimizin meyvelerini özel sektörümüzün son zamanlarda burada yaptığı yatırımlarla alıyoruz. Özel sektör firmalarımız tekstilden turizm, elektrikli motordan hayvancılığa, jeotermalden evet kerevit işlemeye kadar farklı alanlarda binlerce Elazığlıya istihdam sağlayacak projelere imza atıyor. Tüm bu yatırım hamlelerinin artarak devam etmesi için 31 Mart’ı başarıyla atlatmamız lazım” diye aktardı.

Mitingden Notlar:

  • Miting sonrası bez torbalar içerisinde vatandaşlara yüzlerce paket 250 gr. çay dağıtıldı.
  • Mitingde 2’si doktor 70 yardımcı personel hizmet verdi   ve 14 ambulans   hazırda bekletildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER