Erol, grup disiplin kuruluna sevk edildi 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Gürsel Erol ve Öztürk Yılmaz grup disiplin kuruluna sevk edildi. 

Erol, grup disiplin kuruluna sevk edildi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, parti yönetimine bilgi vermeden televizyon programına katıldıkları gerekçesiyle disipline verildi.
Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grup Yönetim Kurulu, Gürsel Erol ve Öztürk Yılmaz'ın CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesine karar verdi.
Erol ve Yılmaz hakkında CHP'nin ilgili grup başkanvekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu nedenle haklarında disiplin işlemi başlatıldığı öğrenildi.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz bir televizyon programında ezanın Türkçe okunmasına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Gürsel Erol ise 24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.
CHP’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “CHP Grup Yönetim Kurulu, olağanüstü toplanmıştır. Toplantıda, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın; CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca “kesin çıkarma cezası” ile “önlemli olarak” cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.” 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER