Esentepe parkına kavuşuyor

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını şehrin dört bir yanında aralıksız olarak sürdürüyor.

Esentepe parkına kavuşuyor
Ekipler Esentepe Mahallesi’nde toplam 5030 m2 alan üzerine park yapım çalışmalarını sürdürüyor. Elazığ’ı modern bir çehreye kavuşturmayı kendilerine şiar edinen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Esentepe’yi de modern bir yapıya kavuşturmanın gayreti içinde.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Esentepe’ye 5030 m2 alan içerisine 3310 m2 yeşil alan, 312 m2 alan içerisinde oyun grupları 1400 m2 parke oturma grupları, piknik masaları ve havuzlarla donatılacak park alanının yapımı en kısa sürede bitirilecek.
Bir taraftan Esentepe’de park yapım çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri diğer bir taraftan da Karşıyaka Mahallesi Diyarbakır çevre yolunda da kaldırım çalışmaları için zemin hazırlamak amacıyla dolgu çalışmalarına da devam ediyor.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu konuyla yapmış olduğu değerlendirmede şunlara değindi: “Elazığ’ın her mahallesinde bir park alanı oluşturma kampanyamız dâhilinde çalışmalarımız sürüyor. Esentepe Mahallemizde yeni bir park yapmak amacıyla başlattığımız çalışmalar önemli bir seviyeye geldi. Oturma gruplarından, havuzlarına; piknik masalarından oyun gruplarına kadar eksiksiz olarak tasarladığımız parkımızı yakında Esentepe sakinlerimizi hizmetine sunacağız. Ekiplerimiz dur-durak demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Doğu çevre yolunda da çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüten ekiplerimiz doğuya açılan bu penceremizi de modern bir yapıya kavuşturarak şehrimizi modern çizgilere taşıyacaklar. Ekiplerimize burada yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2007, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER