FHGC, Gazetecilere çeki düzen verecek!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti, Elazığ'da görev yapan gazetecileri mercek altına aldı.

FHGC, Gazetecilere çeki düzen verecek!
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Köse, Elazığ'da yayın yapan basın kuruluşlarının haber müdürleri ile biraraya gelerek çalışma şartlarını masaya yatırdı.

Cemiyet Başkanı Köse, toplantıda yaptığı konuşmada, basın kuruluşlarının güvenilir ve saygın olması gerektiğini belirterek, bu konuda kurum çalışanlarına büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Özellikle muhabir ve kameramanların çalıştıkları kurumun aynası konumunda olduğunu belirten Köse, “Muhabir ve kameramanlar göz önünde olan, işin mutfağındaki arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızın tutum ve davranışları çok önemlidir. Bu nedenle muhabir ve kameramanların haberlerde ve hayatın her alanında daha dikkatli olması gerekmektedir.” dedi.

Cemiyet olarak bu konuda kendilerine de büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Köse: ”Biz de üzerimize düşen görevleri yapacağız. Bu konuda bazı hazırlıklarımız var. Öncelikle SODES kapsamında proje hazırlayarak basın çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Medyaya daha kaliteli ve kalifiye elemanlar yetiştireceğiz. Bu eğitimlerimizi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza akrediteli basın kartı ve sertifika vereceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda söz alan kurum temsilcileri ise muhabir ve kameramanların özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, işverenlerin bu konuda duyarlı olmasını istediler. Cemiyet Başkanı Erkan Köse, bir sonraki toplantıda medya patronlarıyla bir araya gelerek bu konuları değerlendireceklerini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER