FKA'dan proje çağrısı

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2012 yılı ilk olağan yönetim kurulu toplantısı Elazığ'da yapıldı.

FKA'dan proje çağrısı
Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2012 yılı ilk olağan yönetim kurulu toplantısı Elazığ'da yapıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı dönem başkanı Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Elazığ TSO toplantı salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2012 yılının huzurlu, bereketli ve sağlıklı bir yıl olması dileğinde bulundu.

Yılın ilk olağan yönetim kurulu toplantısında Fırat kalkınma Ajansının 2011 yılı genel performansını ve 2012 yılına ilişkin bölgesel kalkınma görevini en iyi şekilde harekete geçirebilecek unsurları gözden geçireceklerini belirten Güvençer, " 2011 yılının son döneminde tarım ve sanayi sektörüne yönelik ekonomik gelişme ve modern tarımsal işletmelere ilişkin yaklaşık 15 milyon liralık bir kaynağın sektör temsilcilerine dağıtılacağı çağrıya çıkmıştır. 1,5 ay önce çıktığımız bu çağrı sonrasında kalkınma ajansımızın bölge sorumluluğunda bulunan 4 vilayetimizde bilgilendirme toplantıları yapıldı. Bu bilgilendirme toplantılarında 682 kişiye proje çağrılarına ilişkin doğrudan bilgi verildi. Ayrıca 4 vilayetimizde bulunan proje destek ofislerinde sektör temsilcileri ile yüz yüze yapılan görüşmelerle yaklaşık 900 kişiye ulaşılmış oldu. Yine vilayetlerimizde 3'ü Malatya'da 2'si Elazığ'da 1'eri Tunceli ve Bingöl'de olmak üzere sektör temsilcilerinin proje hazırlayıcılarına proje hazırlama eğitimleri verildi. " dedi.

Kalkınma Ajansı Genel sekreterliği marifetiyle Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde proje çağrılarına ilişkin bilgilendirme toplantılarının devam ettiğini ifade eden Güvençer, çağrılara ilişkin müracaat tarihinin 30 Ocak 2012 tarihinde sona ereceğini belirtti.

Proje çağrılarıyla ilgilenen sektör temsilcilerinin son müracaat tarihini beklemeksizin proje hazırlıklarını tamamlayarak kalkınma ajansına müracaat etmelerini isteyen Güvençer, "Gerek proje hazırlanması gerekse proje sunumu konusunda yaşayabilecekleri her türlü tereddütler kalkınma ajansı genel sekreterliğimiz ve genel sekreterliğimize bağlı proje destek ofislerinde çalışan uzman arkadaşlarımız müracaatçı sektör temsilcilerine yardıma hazırdır. (Günışığı Gazetesi) Bu vesile ile hem bu toplantımızın hem yılın kalkınma ajansımıza, kalkınma ajansımızın ilgili olduğu 4 vilayetimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.

Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, Ajansa bağlı 4 ilin belediye ve ticaret odası temsilcileri katıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER