FÖDER ve TİSAV’dan protesto

FÖDER ile TİSAV üyeleri, Şırnak ve Diyarbakır illerinde terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırıları protesto etmek amacıyla yürüyüş yaptı.

ELAZIĞ GÜNCEL 10.10.2007, 22:36 10.10.2007, 22:36
1807
FÖDER ve TİSAV’dan protesto
Fırat Öğretim Üyeleri Derneği ile Türkiye ve Türk Dünyası İktisadi ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Elazığ Şubesi üyeleri, Şırnak ve Diyarbakır illerinde terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırıları protesto etmek amacıyla yürüyüş yaptı.
 
Dün saat 12.00’de Fırat Üniversitesi kampüs girişinden bayraklarla yürümeye başlayan öğretim üyelerine bir grup öğrenci de destek verdi. Öğretim üyeleri ve öğrenciler yürüyüş boyunca terör örgütünü protesto eden sloganlar attılar.

Öğretmenevinin önüne gelen grup Atatürk Anıtı`na çelenk koyduktan sonra, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı`nı okudular.

Grup adına bir açıklama yapan FÖDER Başkanı Doç. Dr. Serpil Bulut, Türkiye`nin önüne suni gündemler konulduğunu, en büyük tehlike olan bölücülük ve güvenlik konusunun ise yeteri kadar tartışılmadığını, çözümüne yönelik tedbirlerin alınmadığını savundu.

Cumhurbaşkanının eşinin veya üniversite öğrencilerinin baş örtüsünün Türkiye`nin öncelikli ve çözülemeyecek meselesi olmadığını, bunun derhal çözülerek Türkiye`nin gündeminden çıkarılması gerektiğini ifade eden Bulut, AB giriş sürecindeki görüşmelerde de dik duruş gösterilmesi, birliğe giriş sürecinde Türkiye`nin birlik ve bütünlüğünü tehlikeye düşürecek hiçbir dayatmanın kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.

Dış kaynaklı bölücü terör örgütünün yaptığı faaliyetlerin asla bir ``Kürt meselesi`` olarak nitelendirilemeyeceğini kaydeden Bulut, şöyle konuştu:

``Dış kaynaklı bölücü tetör örgütünün yaptığı faaliyetleri asla bir “Kürt Meselesi” olarak vasıflandıramayız. Asırlardır et-tırnak olmuş Türk ve Kürtlerin arasında tarihe atıfta bulunulacak hiçbir olumsuz olay yoktur. Anadolu coğrafyasına ilk geldikleri andan itibaren ortak yaşayan, ortak üreten, ortak kazanan, ortak savaşan, kız alıp veren vatandaşlarımızı ayrı iki millet gibi algılamak haksızlık ve daha da ötesi tarihi bir yangılgıdır. Mesele Tükiye Cumhuriyeti Devleti’ni zayıflatmak ve uluslar arası arenada elini kolunu bağlamaktır. Bölücü teröre açık ve gizli destek veren ve terörden nemalanan hatta sözde müttefikimiz olan ülkeler unutmamalıdır ki, bu bela bir gün kendi kapılırını da çalacaktır. İçinde bulunduğumuz şu mübarek günlerde, kalleşçe sivil-asker, Türk-Kürt, yaşlı-çocuk, kadın-erkek demeden öldürebilen hainlerin Müslümanlık ve Kürtlükle ilgisi olabileceğini söylemek mümkün değildir.

Bu düşüncelerle, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik bu hain ve kalleş saldırıları bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyor, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun..”

Konuşmanın ardından, grup sessizce dağıldı.
Foto: Vedat YETİK
Yorumlar (0)
16°
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@