F.Ü Hastanesi'ne Yeni Anjio Cihazı Alındı

Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne son teknoloji ürünü anjio cihazı alındı.

F.Ü Hastanesi'ne Yeni Anjio Cihazı Alındı
Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne son teknoloji ürünü anjio cihazı alındı.

Elazığ’a ve bölgeye hizmet veren Fırat Üniversitesi Hastanesi, tıp dünyasındaki teknolojik gelişmeleri de yakından takip ediyor. Radyoloji ve Kardiyoloji ünitelerine alınan son teknolojik cihazları ile artık anjiyo tedavileri daha kolay yapılıyor.
Yeni cihazla gerçekleştirilen 3 saatlik operasyon ile daha önce uygulanan yöntemlerden farklı olarak hastanın kafatası açılmadan tedavi edildi.

Daha önce kardiyoloji ünitesindeki cihazlarla tedavi yaptıklarını belirten Tıp Fakültesi Radyodiagnostik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Özdemir, yeni cihazın kendilerine çok büyük faydalar sağladığını belirterek şunları ifade etti:“Daha önce kardiyoloji birimindeki anjiyo cihazını kullanmaya çalışıyorduk ancak, bu tip ileri teknoloji gerektiren operasyonlar veya ameliyatların girişimleri tedavileri o cihazla yapmamız mümkün olmuyordu. Ancak bu cihazın bize yüksek teknolojisinden dolayı çok büyük faydaları oldu. Cihazımız yeni kuruldu. Beyinde çok ince damarlarda çalışabildiğimiz gibi, boyunda torax da ya da abdomeni de extramitelerde ve geniş alanlarda bize çalışma imkânı sağlıyor.”

Özdemir, ayrıca Radyoloji ünitesinde hizmet vermek amacıyla alınan alura isimli cihazın detaylarını da anlattı; “Cihazımızın en büyük özelliği imaj-ıntensifize dediğimiz görüntü kuvvetlendiricisi, fled panel sistem dolayısıyla görüntüleri dijital olarak kaydediyor. Radyolojik amaçlı bir cihaz. Ancak bunun dışındaki, bütün skopik işlemleri ve anjiolojik işlemler gibi tüm işlemler için uygun. ”
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2012, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER