Genç Liderler'den Elazığ'a İki Ödül

JCI Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Elazığ Şubesi, Eskişehir’de yapılan Kış Zirvesi’nden iki ödül ile döndü.

Genç Liderler'den Elazığ'a İki Ödül
Birleşmiş Milletler (UN), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) gibi uluslararası organizasyonlar ile ortak çalışmalar yürüten, dünyanın 115 ülkesinde aktif bir şekilde sivil toplum faaliyeti icra eden JCI Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Elazığ Şubesi, Eskişehir’de yapılan Kış Zirvesi’nden iki ödül ile döndü.

Eskişehir Anemon Otel’de yapılan Kış Zirvesinde Türkiye’de aktif şekilde yer alan 40’tan fazla JCI Şubesi Yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi. Yapılan bir dizi eğitim ve toplantı sonrasında Birleşmiş Milletler İlkeler Sözleşmesi olan Global Compact imza töreni gerçekleştirildi. BM eski Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından planlaması yapılan; sürekli rekabet içindeki iş dünyasına ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk yaklaşımı olan İlkeler Sözleşmesi 40 JCI Şubesi’nin katılımı ile imza altına alındı.

Türkiye’deki tüm şubelerin Türkçe ve İngilizce olarak katıldığı Münazara yarışmasında, JCI Elazığ ekibi ikincilik ödülü kazandı. JCI Elazığ Şubesini temsilen, Başkan Yunus Genç, Genel Sekreter Gökhan Topal, Sayman Ahmet Hızal ve Avukat Erdoğan Akyol’un katıldığı yarışmalarda; Münazara ikinciliği ve Firs Timer yarışmasında da Erdoğan Akyol ulusal düzeyde birincilik ödülü kazandı. JCI Elazığ ekibine ödülleri JCI Türkiye Başkanı Volkan Öztürk ve Genel Sekreter Mikail Çakmak tarafından verildi.

Eskişehir’de düzenlenen Kış Zirvesi’nin son gününde Gala Yemeğinde yapılan ödül törenine, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Payev’inde katıldığı etkinlikte ES ES Bandosunun çaldığı coşkulu müzikler ile eğlendi.

Bu yıl Eskişehir’de gerçekleştirilen 2012 Kış Zirvesi hakkında değerlendirmelerde bulunan JCI Elazığ Şubesi Yunus Genç, şunları söyledi: “Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte bu yıl Eskişehir’de yapılan Kış Zirvesine katıldık. Birçok eğitime katılarak gençlerimize daha iyi liderlik yapmak için bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Tabi bu etkinlikler içerisinde bazı ulusal yarışmalarda gerçekleşti. Arkadaşlarımızla birlikte katıldığımız bu yarışmalardan birincilik ve ikincilik ödülleri ile ayrıldık. Etkinlikler içerisinde en önemli başlık ise Global Compact imza töreni oldu. Ulusal basından birçok temsilci ve yetkilinin hazır bulunduğu imza töreninde BM İlkeler Sözleşmesini tüm şubelerimiz ile imza altına aldık. Türkiye’de Güneş Sigorta, Avivasa Sigorta, Henkel, Türkiye Etik Değerler Vakfı, AKSA Grup, Doğuş Otomotiv gibi birçok büyük kuruluş bu sözleşmenin altına imzasını atmıştır. Peki bu sözleşme ne anlama gelmektedir ve nedir bunu açıklamak istiyorum. İlkeler Sözleşmesi 4 ana başlık altında toplanmıştır. Bunlardan ilki İnsan Hakları’dır. İkinci başlık ise Çalışma Standartlarıdır. Çocuk işçiliğinin önlenmesi, toplu sözleşme hakları, baskı ve zorlayıcı çalışmaların men edilmesi ve çalışma sürecinde her türlü ayrımcılığın önlenmesi bu ilkeler arasındadır.

Çağımızın genel sorunları arasında yer alan Çevre ise bu İlkeler Sözleşmesinde yerini almıştır. Teknolojilerin kullanımında çevreye etkilerin azaltılması ve çevre bilincinin aşılanması bu sözleşme ile tahaahüt edilmektedir. Son başlık ise Yolsuzluklarla Mücadele başlığıdır. Yolsuzluklarla Mücadele ile şirketlerin her türlü yolsuzluk, haraç ve rüşvet olayları ile mücadele edeceklerine dair sorumluluk almaları hedeflenmiştir.Her yıl yapılan ulusal aktivitilere yönetim kurulumuz ile birlikte katılmaktayız. Yapılan toplantı ve yarışmalarda başarılı bir şekilde Elazığ’ımızı temsil ettiğimize inanıyoruz. Biz Genç Liderler ve Girişimcilere her fırsatta kendimizi anlatma fırsatı tanıdığınız içinde siz basın mensuplarına ayrıca teşekkür ederiz.”
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2012, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER