HABERİMİZ SES GETİRDİ

Günışığı Gazetesinin manşetten duyurduğu,” Suçlu Esnaf” haberi ses getirdi.

Birkaç ay önce yenilenen kaldırımların, bu kadar kısa sürede bozulması vatandaşı canından bezdirdi. Kaldırımlarda yürüyemeyen vatandaşlar, Elazığ belediyesine şikayette bulunarak kaldırımların onarılmasını istemişti. Ancak belediyeden verilen cevabi yazıda, suçlunun esnaf olduğu belirtilmişti.

Yazışmaların gazetemize ulaştırılmasının ardından Günışığı Gazetesinin manşetten duyurduğu, ”Suçlu Esnaf” haberinin ardından belediye ekipleri bozuk kaldırım taşlarını değişmeye başladı.

Kaldırımlar yapılırken bir denetim yapılmadığı için bu kadar kısa sürede bozulduğunu ifade eden vatandaşlar,” Kaldırımlarda yürüyemez hale geldik. Ya ayağımız takılıyor düşüyoruz, ya da bastığımız taşların altından üzerimize kirli su sıçrıyor. Hiç mi denetlenmemiş bu kaldırımlar yapılırken nasıl teslim alınmış anlamıyoruz. Bu şehre bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Altı beton üzerine az bir kum serip taşları döşemişler, bu da kısa sürede taşların oynamasına neden oluyor. Buna bir çözüm bulunsun gerekiyorsa kum yerine harç kullanılsın. Bu kadar baştan savma iş yapılır mı? Birde esnaf suçlu diyorlar sanki bir dükkânın önündeki taşlarda bozulma var, tüm kaldırımlar aynı durumda. Bunda vebal var vatandaşın parası milli servet böyle heba edilmez sürekli kaldırımlar yenileniyor ama bir türlü istenilen kaldırım yapılamıyor.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Korkut
Korkut - 2 ay Önce

Yapıldı da bir yetkili teknik eleman gelip kontrol etti mi?Sadece işçiler birşeyler yaptı,tamam ama hiçbir şey yapılmamış gibi,buyursun Belediye yetkilileri gelsin baksın,bu mühendis ve diğer teknik elemanlara bu millet vergisinden maaş ne diye veriyoruz.Amirleri yoksa gönderemiyorum mu? Hiç daireye gitmeden maaş alanlar var,haram olsun.

Emir can
Emir can - 2 ay Önce

İyi iş. Önce ihaleyi kontrol etme teslim alırken, belediye tamir eder. Zıkkım olsun çalana, çaldırana göz yumana...

SIRADAKİ HABER