HADDİNİ BİL

CHP, Genel Başkan Yardımcısı Öztünç’un, 'Kulaklarını çekmek için Buradayız' sözüne AK Parti Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Twitter’dan büyük tepki gösterdi.

ELAZIĞ GÜNCEL 08.01.2021, 16:01 08.01.2021, 17:20 Günışığı Gazetesi
2434
HADDİNİ BİL

24 Ocak’ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından CHP bir genel başkan yardımcısı ile birlikte 30 milletvekilin Elazığ’a gönderdi.

Elazığ’da çeşitli gezi ve incelemelerde bulunan CHP heyeti Deprem ile ilgili araştırma yapacaklarını ifade ederek, çalışmalarına başladılar. Gezi ve incelemeler kapsamında CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Öztunç yaptığı konuşmada iktidara yönelik, bunları uyarmak için, kulaklarını çekem için buradayız sözü tepki çekti.

ALİ ÖZTUNÇ: BUNLARI UYARMAK İÇİN KULAKLARINI ÇEKMEK İÇİN BUGÜN BURADAYIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Yardım kolisi tam geliyor mu? Gelmiyor. Gelenin içinde de çoğunlukla biliyorum zamanı tarihi geçmiş ürünler var öyle değil mi? Hak mı böyle bir hak olur mu? Bunun için mi var devlet? Hepiniz, çoğunuz büyük bir çoğunluğunuz büyük bir kısmınız gittiniz AK Parti'ye oy verdiniz bunun için mi oy verdiniz? Hayır! Bunları uyarmak için kulaklarını çekmek için bugün buradayız. Başka bir derdimiz yok” dedi.
 

İL YÖNETİCİLERİNDEN TEPKİ

Genel Başkan Yardımcısı Öztunç’un bu açıklamaları büyük tepki topladı. AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Genel Başkan Yardımcısı Öztunç’un bu sözlerini sosyal medya hesapları üzerinden eleştirdi.

TWİTTER’DA TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

Twitter’da “HaddiniBil” etiketiyle yapılan paylaşımlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Milletvekilleri ve Belediye Başkanının yaptığı paylaşımlara vatandaşlar da destek verdi. “HaddiniBil” etiketi Twitter’da Türkiye gündemine girdi.

"ŞEHİR YÖNETİCİLERİ TROLLÜK YAPMAZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AK Parti kanadında büyük tepkiye neden olan kulak çekme tartışmasına açıklık getirdi. Öztunç, "Muhalefet partisi iktidarın kulağını çeker. Mecazidir bu. Muhalefet partileri iktidarı uyarırlar. İktidarı dürtüklerler. İktidar daha çok çalışsın diye çaba harcarlar. Bizim de amacımız bu. Ama alıyor bunu çarpıtıyorlar." dedi.

Elazığ'da 2 gündür temaslarda bulunan CHP'li 30 Milletvekili Akgün Otel'de mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda CHP'li vekiller muhtarların , sorun ve taleplerini dinledi.
 

"ELAZIĞ'DA İLERLEME YOK"

Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, depremden sonra Elazığ'a ikinci kez geldiklerini anımsatarak, depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen kentte hızlı bir ilerleme yaşanmadığını ifade etti.

30 Milletvekiliyle Elazığ'da incelemelerde bulunduklarını belirten Öztunç, "Genel Başkanımızın talimatıyla 30 milletvekili arkadaşımızdan oluşan bir heyetle Elazığ'a geldik. Başta Sivrice olmak üzere Elazığ merkez, konteyner kent, konutların yapıldığı bölge, pek çok yerde çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Bu bizim son 4-5 ay içerisinde Elazığ'a ikinci gelişim. 4-5 kadar önce Elazığ'a bir kez daha gelmiştik. Yine Sivrice'de çalışmıştık. Elazığ'da yine Gürsel bey ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yapmıştık. Dün yaptığımız temaslar bize bir gerçeği gösterdi. Elazığ'da geçtiğimiz yıl bu zamanlar meydana gelen depremin ardından hızlı bir ilerleme yaşanmamış. Maalesef bunu söylemek zorundayız. Söyleyince küsüyorlar, kızıyorlar. Hükümet, yerel yöneticiler alınganlık yapıyorlar. Ama halkın arasına birazcık çıksalar, sokağa birazcık çıksalar vatandaşın sorununu dinleseler bunların gerçek olduğunu görecekler. Konteyner kent orada duruyor. Konteyner kente gitmiyorlar, biz gidiyoruz. Oradaki vatandaşın sorununu dinliyoruz, tarihi geçmiş ürünün verildiğini görüyoruz. Bunu dile getirince aman aman diye başlıyorlar başka şeyler söylüyorlar . Başka sorunu yok mu Elazığ'ın? Var. Orta hasar, ağır hasar. Geçtiğimiz yıl yaşanan depremde orta hasar verildi mi, verildi. Üzerinden yüzlerce artçı deprem yaşandı. O günden bu güne o orta hasarlı binalar oldu ağır hasarlı bina. Peki bu sorunun çözülmesi gerekmiyor mu? Gerekiyor. Peki bu kimin görevi? Bakanlığın ve iktidarın görevi. Kura sorunu var. Sivrice'de yapıyorlar konutları, iç içe. Daracık alanda. İç içe yapıyorlar, küçük yapıyorlar: Vatandaşın evinin olduğu yerde değil, ben kura çekeceğim diyor filanca yerde çıkınca oraya gideceksin diyor. Bu da haksızlık. Üstelik bu konutları yapıyorlar, devletin görevi bunları ücretsiz vermek. Bir de para istiyorlar, hem de TEFE, TÜFE faiz oranlarına göre artış yapıyorlar. Devamında bakıyorsunuz DASK'a yıllarca sigorta için prim ödendi. Vatandaş bir yıldır başvuruyor, 'başvurunuz işlemde' deniliyor. Yazık değil mi bu millete. haksızlık değil mi?" diye konuştu.

ŞEHRİN YÖNETİCİLERİ TROLLÜK YAPMAZ

Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, kentte büyük yankı uyandıran kulak çekme tartışmasına da açıklık getirdi.

Öztunç, şunları kaydretti: "Elazığ'da sorunlar çok. depremden sonra bakanlar burada görev yaptılar. Bir süre kaldılar. Enkaz başlarına gittiler. Depremden sonra Elazığ kaderine terk edildi. Benim gözlemim bu. Hükümet çıkar der ki 'hayır kardeş böyle değil' Eyvallah. AK Partililer çıkar derki hayır böyle değil, gelsinler anlatsınlar bize. Ya da çıkar millete anlatırlar, eyvallah deriz. Ama trollük yapmazlar. Hele hele şehrin yöneticileri trollük yapmaz.

Dün konteyner kentte konuştuk. Orada vatandaş geldi sorunun anlattı. Ben de dedim ki 'böyle böyle sorunlar var. Bizim de muhalefetin görevi uyarmaktır. Biz de muhalefet partisi olarak bunları söylemek, bunları uyarmak ve bunların kulağını çekmek için buradayız.' Muhalefet partisi iktidarın kulağını çeker. Mecazidir bu. Gidip tutup kulağından çekmeyeceksin. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çıkarttığı onlarca var. Elazığ belediye başkanı; Senin genel başkanın defalarca kulak çekme deyimini kullanmış. Mehmet Özhaseki, 'seçimlerde vatandaş bizim kulağımızı çekti' diyor. Sayın Elazığ Belediye Başkanı bak, senin parti genel başkan yardımcıların, siyasilerin, genel başkanının var. Muhalefet partileri iktidarı uyarırlar. İktidarı dürtüklerler. İktidar daha çok çalışsın diye çaba harcarlar. Bizim de amacımız bu. Ama alıyor bunu çarpıtıyor. Söyleyecek sözü yok. Sıkışmış. 30 Milletvekili gelince ne yapacağını şaşırdı. Kendileri çalışmıyorlar ya. Kendi vekilleri burada sokağa çıkmıyorlar. Gittiğimiz her yerde insanlar bunu söylediler."

KURU GÜRÜLTÜYE PABUÇ BIRAKMAYIZ""

Öztunç, "Milleti aziz, şehir aziz, adı aziz kendisi Elaziz. Buranın insanına kimse laf edemez. Ederse de karşısında bizi bulur. Ama dervişin zikri neyse fikri de oymuş. Beyefendilerin fikri bu olduğu için başkasına yakıştırmaya çalışıyorlar. Öyle kuru gürültüye pabuç bırakmayız. Trollük yapmaz belediye başkanı. Ayıp ediyor. Yanlış yapıyor. Böyle siyaset olmaz. Belli ki sıkışmış, belediyeyi yönetemiyor. Eleştiri var şehirde. Muhtemelen de milletvekili olmak istiyor. Bir çıkış yaratmaya çalışıyor kendine göre, böyle bir yol seçti. Ama canı sağ olsun." diye konuştu. 

CHP Genel Başkanı Öztunç, Elazığ esnafının perişan durumda olduğunu da vurgulayarak hükümetin Elazığ'a yönelik ayrı bir destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

Öztunç, "Elazığ'da esnaf perişan. Birincisi ekonomik kriz var. İkincisi deprem oldu. üçüncüsü, korona geldi. Elazığ'a özel bir düzenleme yapılmalı. Esnaf için. Yani esnafa ayrı bir destek yapılmalı. Türkiye'de başka yerlere ne yapılıyorsa iki katı Elazığ esnafına yapılmalı ki Elazığ esnafı birazcık canlanabilsin." diye konuştu.

DEPREM BAKANLIĞI KURULSUN

Öztunç, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatarak, "Deprem gerçeği var. Depremi unutmamamız lazım. Deprem oluyor. Hepimiz koşuyoruz. Canla başla çalışıyoruz. Medya 5 gün -10 gün gündeme getiriyor. Ama 10 gün sonra her şey unutuluyor. Yeni bir deprem olana kadar herkes her şeyi unutuyor. Bu yanlış. Türkiye'de deprem fay hattı üzerinde bulunan tüm yerleşim alanlarında yapı stoku çıkartılmalı. Risk analizi biran önce yapılmalıdır. Biran önce Deprem bakanlığı kurulmadır. Bunu önemsiyoruz. Deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasına ilişkin tedbirler alınmalıdır. Biz bu konuda geniş bir çalışma yaptık, önümüzdeki günlerde açıklayacağız. 30 milletvekili arkadaşımızla birlikte burada yaptığımız çalışmayı hem TBMM'de gündeme getireceğiz, hem genel başkanımıza rapor sunarak Elazığ'ın sorunlarının gündemden düşmemesini sağlayacağız. Bizim bir derdimiz var; Depremi yaşayan Elazığ'ın sorunu çözülsün. Bunun içinde elimizden geldiği kadar her gün her fırsatta hem mecliste gündeme getireceğiz, hem de  iktidara söylemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.    

Yorumlar (6)
İLYAS BAYGELDİ 2 hafta önce
Doğru söylemis .Her ne kadar siyasi bir görüş olmasi isede haksiz degil.AKP Elaziğ artık çantada keklik görmemesi lazım.Ben bir Milliyetci olarak GÜRSEL EROL içinde olsa oylarımızı ona vermeye meyilliyiz.Bei tane CHP li millet vekili 4 AKP li millet vekillerinden artısi var eksigi yok.Zorlarına gitmesinler onlrın.Zorlarina gideceklerine onlarin bu konusma hakkıni vermesinler.Elazıg halki vefalidır gerekeni yapacaktir.saygilarımla
Mehmet asar 2 hafta önce
Bence akpli vekiller haddini bilsin, elazıgda sızın gıbı vasıfızlara yok artık oy, tolga agar elazıgda nereyı biliyorki nerede had bildirecek... Pertekde bildirir babası temizler genelde
muhammed taha 2 hafta önce
valla depremde konut yetersizliği had safhada..millet konteynerde perişan...
Gakgo 2 hafta önce
Adamlar Elazığlı ya birşey söylememişler ki. Kendilerine söyleneni niye Elazığlı lara söylenmiş gibi yapıyorlar. Birine laf söyleyeceklerse kansız diyenlere soylesinler
Mesut Kahraman 2 hafta önce
Sayın yetkililer Türkiye Cumhuriyetinde güvenlik güçleri bizleri vurdu kamu bizi vurdu ilk okul talebesinden silahsız lise denginden silahlı sivil kişilerden okumuş okumamış asker, polis, özel birim, sahil güvenlik, köy korucusu, özel güvenlik görevlisi, filim artistlerinden oyuncularından, kahraman, doktor, avukat, savcı, öğretmen, camii hocası, esnaf, muhtar, terörist, amir, şoför, meslektaş, manken, model, ötürü, fahişe, pezevenk, devlet memuru, kan, bunlar gibi yaparsanız hastalıkta olur yoksulluk ta olur ben dedimki çok sert ve seriyim rakip tanımam en güçlü rakibimi kışa sürede nakavt ederim siz dediniz ki hasta yaşlısın seni vuralım be sizi insiyatif kullandım siz hep vurdunuz ben hepinizi öldüreceğim öldürteceğim türkiyenin illeri gibi içinde yaşayan insanlarda ermeni, rus, gürcü, zenci, iran,ırak, suriye, çin, kürt, afgan, arap gibi çeşitli insanlarala dağılmış ve bunlar bizi yönetiyor bunlarla bizi vuruyorsunuz ilgili yetkili kişilere iletirim gereken yapılsın saygılarımla
Sahipsiz Elazığ 2 hafta önce
Milletvekili arkadaşınız halka kansız derken ses vermediniz de laf sizlere gelince mi sesiniz çıkıverdi
-8°
açık
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:38
Yatsı 18:58
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Göztepe 19 25
10. Antalyaspor 19 25
11. Malatyaspor 18 24
12. Sivasspor 18 23
13. Başakşehir 19 23
14. Konyaspor 19 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. Leicester City 19 38
2. M. United 18 37
3. Man City 17 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Sevilla 18 33
5. Villarreal 18 32
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 18 27
8. Cádiz 19 24
9. Celta de Vigo 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 18 22
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@