Harput'ta 7 türbe restore edilecek

Elazığ İl Özel İdaresi, Harput’ta bulunan 7 Adet Türbenin Restorasyonu için ihale yapacak.

Harput'ta 7 türbe restore edilecek
Elazığ İl Özel İdaresi, Harput’ta bulunan 7 Adet Türbenin Restorasyonu için ihale yapacak.

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, yaptığı açıklamada, kurum olarak tarihi, kültür mirası ve marka değeri çok yüksek olan Harput için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.

Daha önce altyapı ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları yaptıkları Harput'ta şimdi de manevi miras konumunda olan 7 adet türbenin restorasyonunu yapacaklarını belirten Bilginoğlu,bu iş için Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma Kanunu kapsamında Mal ve Hizmet Alımlarına dair yönetmeliğin 23. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale yapacaklarını kaydetti.

Bilginoğlu, Harput'ta bulunan 7 Adet Türbenin Restorasyon Yapılması ile ilgili ihalenin 08 Şubat 2012 tarihinde saat 10.00 da İl Özel İdare Binasında yapılacağını söyledi.

İşin süresinin yer tesliminden itibaren 180 takvim günü içerisinde bitirilmesi gerektiğinin altını çizen Bilginoğlu, İhale için verilecek tekliflerin ihale tarih ve saatine kadar Elazığ İl Özel İdare Destek Hizmetleri Müdürlüğü adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebileceğini ifade etti.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER