'Hastanecilikte çağ atlatıyoruz'

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Şehir hastaneleriyle, hastanecilikte Türkiye’ye çağ atlatıyoruz. Elazığ’daki şehir hastanemizin bir benzerini Avrupa’da bulamazsınız. Artık yolun yarısına geldik. Süratle inşaat devam etmektedir. İnşallah Elazığ’daki hastanemiz gelecek sene vatandaşımızın hizmetine girecektir. dedi.

ELAZIĞ GÜNCEL 21.03.2017, 13:48 21.03.2017, 13:48
1464
'Hastanecilikte çağ atlatıyoruz'
HABER: VEDAT YETİK

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatmak için Elazığ’da geldi.
Elazığ Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Akdağ, burada yaptığı açıklamada, 16 Nisan’daki referandumun Türkiye’yi güçlendireceğini, ekonomi, istihdam ve terörle mücadele açısından Türkiye’ye yeni bir sayfa açacağını söyledi.
Geçmişte Türkiye’yi zaman zaman huzursuzluğa alet etmek isteyenlerin olduğunu ifade eden Bakan Akdağ, “Şükürler olsun ki hükümetimizin çok yerinde kararlı mücadelesiyle bugünler Türkiye’de geride kalmıştır. Artık terörün herhangi bir günü, bir sebebi bahane ederek milletimizin üstüne baskı kurmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu husustaki kararlığımız, İç işleri bakanlığımızın, güvenlik, kolluk kuvvetlerimizin kararlı çalışmalarıyla devam ediyor. Ayda bir sayın cumhurbaşkanımız bizi Külliye’de bakanlar kurulunu toplar biliyorsunuz. Külliyedeki toplantılarda her zaman güvenlik önemli bir madde olarak konuşulmaktadır. Bu hususta milletimiz müsterih olsun. Bu ülkede Allah’ın izni ile sayıları kaç olursa olsun, arkalarında hangi kuvvetler bulunursa bulunsun teröre fırsat vermeyeceğiz. başını ezdiğimiz terörün bir daha başını kaldırmayacak şekilde baskılamaya, üzerine gitmeye devam edeceğiz. İnşallah 16 Nisan’daki referandum Türkiye’yi güçlendirerek, gerek ekonomik açıdan gerek terörlü mücadele açısından gerekse gençlerimize iş alanları oluşturmak açısından Türkiye’de yeni bir sayfa açacaktır.” şeklinde konuştu.
 
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN İKİNCİ DÖNEMİ BAŞLIYOR
Bakan Recep Akdağ, hükümet olarak sağlıkta dönüşümün ikinci dönemine başlatacaklarını belirterek, 6 aydır bunun çalışmasını yaptıklarını kaydetti.
Çalışmayı bizzat kendisinin yürüttüğünü ifade eden Bakan Akdağ, “Son 6 aydır bunun üzerinde çok yoğun çalışıyoruz. Bizzat ben saha çalışmalarını yaptırdıktan sonra politika laboratuvarlarıyla bunları çalışıyorum. İnşallah yakında hem hükümetimize, hem sayın cumhurbaşkanımıza Türkiye’deki yeni stratejilerimizi, yeni eylem planlarımızı açıklayacağız. Elbette bu anlamda Elazığımız da bundan payını ziyadesiyle alacak. Gerek ambulans hizmetlerimiz, gerek aile sağlığı hizmetlerimiz gerekse yeni oluşturacağımız sağlıklı yaşam merkezlerimizle vatandaşımızın ihtiyacını en üst seviyede, en kaliteli biçimde görmeye devam edeceğiz. Şehir hastaneleriz de bizim hastanecilikte yepyeni bir döneme başlamamızı sağlayacak.” dedi.
 
HASTANECİLİKTE TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATIYORUZ
Elazığ’da yapımı devam eden şehir hastanesinin 2018 yılında hizmete açılacağını belirten Bakan Akdağ, “Allah’ın izni ile şehir hastaneleriyle, birisini de Elazığ’da yaptığımız şehir hastaneleriyle, hastanecilikte Türkiye’ye çağ atlatıyoruz. Elazığ’daki şehir hastanemizin bir benzerini bugün Avrupa’da bulamazsınız. Artık yolun yarısına geldik. Süratle inşaat devam etmektedir. Geçmişte Türkiye bukabil yatırımları gerçekleştirmek bir yana bunların onda biri, beşte biri büyüklüğündeki yatırımları on yıla, on beş yıla maalesef tamamlayamazdı. Bugün gerek şehir hastanelerinin projeleriyle ilgili bütün çağdaş özelliklere sahip hastaneler olması, gerekse bunların süratle kaliteli biçimde inşa edilmesi açısından bütün dünyaya Türkiye örnek olmuş durumdadır. Bu sene şehir hastanelerimizden 3’ünü hizmete sokmuş durumdayız. Önce Mersin’de daha sonra Yozgat’ta, şimdi Isparta’da. Yine içinde bulunduğumuz sene Eskişehir’de, Kayseri’de, Bilkent’te hastaneleri hizmete sokacağız. İnşallah Elazığ’daki hastanemiz gelecek sene vatandaşımızın hizmetine girecektir.
İnşallah bugüne kadar Elazığ’da verdiğimiz sağlık hizmetlerini çok daha güçlü bir şekilde, çok daha kaliteli bir biçimde vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
ELAZIĞ CİDDİ BİR SANAYİ HAMLESİNE KAVUŞMUŞ OLACAK
Hükümetin önemli projelerinden biri olan ve Elazığ’ın aralarında bulunduğu cazibe merkezi iller programına da değinen Bakan Recep Akdağ, şu ifadelere yer verdi: “Elazığ’ın da içinde olduğu illerimizde hükümetimiz cazibe programı adı altında çok ciddi bir teşvik programı başlatmış durumdadır. Şimdi geldiğimizde sayın valimizden, ticaret odası başkanımızdan öğrendim 200’ün üstünde başvuru var. Elbette bunlar değerlendirilecek. Bunlardan uygun olanlar yatırıma dönüşecek. Ama sonuç itibariyle Elazığ’ın da söz konusu 23 ilden birisi olarak çok güçlü bir yatırım cezbedeceğine, çekeceğine dair emareler oluşmuş durumda. Bundan dolayı doğrusu çok memnun oldum. Çünkü bizim maksadımız hükümet olarak Doğu Anadolu’da güney doğu Anadolu’dan, orta Anadolu’dan batıya göçü önlemektir. Göç bir taraftan, göç edilen, yani kendisinden göç edilen, gidilen şehirleri ekonomik açıdan zayıflatırken, vatandaşlarımızın göç ettiği, gidip yerleştiği şehirlerde de şehircilik problemlerine ve başka sosyal problemlere yol açmaktadır. Dolayısıyla inşallah bu cazibe programıyla Elazığ’ın da içinde bulunduğu 23 ilimiz ciddi bir sanayi hamlesine kavuşmuş olacak ve kalkınmamız bu illerde hızlanacaktır.”
 
BÖYLE BİR MİLLETE HİZMET EDEBİLİYORSAK NE MUTLU BİZE
Türk milletinin hizmetin en güzeline layık olduğunu ifade eden Akdağ, şöyle konuştu: “Bizim nazarımızda siyaset hizmet etmek için vardır. Siyaseti başından beri böyle anlatıp ve haşa yaptığımız hizmetleri vatandaşımıza bir lütuf olarak da görmedik, görmüyoruz. Türk milletinin bütün bu hizmetler fazlasıyla hakkıdır. Eğer vazifemizi yapabiliyorsak ne mutlu bize. 15 Temmuz, bu büyük millete hizmet etmenin hem de sonuna kadar hizmet etmenin bir ibadet olacağını bize göstermiştir. büyük Türk milleti 15 Temmuz’da tanklara, toplara, tüfeklere karşı bedenini siper etmiş ve adeta ikinci bir kurtuluş savaşını dosta da düşmana da göstermiştir. Dolayısıyla böyle bir millete hizmet edebiliyorsak ne mutlu bize.”
 
TÜRKİYE BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDECEK
Bir basın mensubunun sorusu üzerine Almanya milletvekilinin halk oylamasında eğer evet çıkarsa Türkiye’yi Avrupa Birliğine alınmayacağı yönündeki ifadelerini değerlendiren Bakan Akdağ, “Bir Alman milletvekilinin ne söylediğine doğrusu hiç kıymet vermem. Biz büyük bir milletiz. Türkiye’yi şu yada bu şekilde sindirmeye korkutmaya, ürkütmeye çalışanlar buna beyhude uğraşıyorlar. Türkiye büyük yürüyüşüne devam edecektir. 16 Nisan’dan sonra bugün hızlı adımlarla yaptığımız bu yürüyüş, Allah’ın izni ile koşar adım devam edecektir.” diye konuştu.
 
SURİYELİ DOKTORLARDAN DİPLOMA GETİRENLERE EĞİTİMLER VERDİK
Suriyeli doktorların Türkiye’de görev yapmaları konusunda sorulan soruyu da yanıtlayan Bakan Akdağ, “Suriyeli doktorlardan diploma getirenlere eğitimler verdik. Sınavlar yaptık. Türkiye’de Suriyeli doktorları yada diğer Suriyeli sağlık çalışanlarını Suriyeli misafirlerimize hizmet edecek şekilde düzenleme yapıyoruz. Ama altını çiziyorum, özellikle Suriyeli misafirlerimize hizmet edecek şekilde. Bu sene içerisinde bunlar gerçekleşecek.” ifadelerine yer verdi.
 
HAVALARINI ALIRLAR
Kürtçe yayın yapan bir televizyon kanalının Doğu Anadolu bölgesini kürt bölgesi olarak gösterip buradaki yerleşim yerlerine kürtçe isim verip hava durumunu bu şekilde sunması yönündeki soruya da değerlendiren Bakan Akdağ, şunları kaydetti: “Havalarını alırlar. Bu millet, bundan bin sene önce bu topraklarda bir üniter devlet kurdu. Referandumla ilgili de bazen yalan yanlış biçimde federasyondan falan bahsedenler var. Elbette ki mevcut referandum, mevcut anayasa üniter devlete sıkı sıkıya bağlı bir yapıyı muhafaza ediyor. Bu bizim kırmızı çizgimizdir. Almanya gibi, Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkeler kendi tarihsel süreçleri içerisinde küçük devletçikleri bir araya getirerek federal devletler kurup böyle bir devlet yapısına sahip olmuşlar. Biz onların son 200-300 yolda yaptıklarını bin sene önce hem de hiçbir federasyona ihtiyaç kalmadan, beylikleri bir araya toplayarak Osmanlı devleti altında toplamışız: Osmanlı devletinin yıkılmasından sonra Türkiye Cumhuriyetini kurduk, 1923’te. Bu büyük millet bir kurtuluş savaşı verdi ve peşinden de Cumhuriyeti kurduk. Bu cumhuriyet bir üniter yapı kurdu. Türkiye’nin bu üniter yapısı sapasağlamdır. hem böyle bahsedildiği gibi bir meseleye Türkiye’nin ihtiyacı yoktur hem de bu milletin bunlara müsaade etmesi mümkün değildir. Dolasıyla birileri heveslenebilirler ama her zaman olduğu gibi bundan sonra ada hevesleri kursağında kalacaktır.”
 
 
 
 
 
Yorumlar (0)
27°
açık
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:44
Güneş 05:20
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:38
Yatsı 21:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@