"HEDEFİMİZ 2023 SEÇİMLERİNİ KAZANMAK"

HABER: VEDAT YETİK - MUSTAFA EKİNCİ - 7. Olağan il kongresinde AK Parti Elazığ İl Başkanlığına seçilen Şerafettin Yıldırım, "Hedefimiz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Cumhur ittifakı olarak 2023 seçimlerinde tekrar Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak ve TBMM'de büyük çoğunluğu tekrar elde etmektir. Bunun için 2023'e kadar her günü seçim günüymüş gibi göreceğiz ve öyle çalışacağız."

ELAZIĞ GÜNCEL 18.01.2021, 15:52 18.01.2021, 16:06 Günışığı Gazetesi
726
"HEDEFİMİZ 2023 SEÇİMLERİNİ KAZANMAK"

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel kurula video konferansla katılarak, partililere seslendi. Kongreye tek aday olarak giren mevcut il başkanı Şerafettin Yıldırım, delegelerin tamamının oyunu alarak İl Başkanlığına seçildi.

Fırat Üniversitesi çok amaçlı spor salonunda düzenlenen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Doğu Anadolu Bölgesi Teşkilat başkanı Mahmut Gürcan, Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Zülfü Tolga Ağar, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, eski il başkanları, eski milletvekilleri, il, ilçe, belde teşkilatları, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanları, delegeler ve partililer katıldı.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "BAHAR AYINDA YÜZ YÜZE HASRET GİDERMEYİ İSTİYORUZ"

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantı ile katıldığı kongrede, AK Parti il kongrelerinin hayırlı olmasını temenni ederek, "18 Ekim'de başlayan il kongrelerini Şubat ayı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Erdoağan, "Tüm kongrelerimizi bitirerek 7. Olağan büyük kongremiz öncesi hazırlıklarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. İl kongrelerimizi çok daha farklı bir biçimde yapmayı hayal ediyorduk. Niyetim 81 il  kongremizin hepsine diğer çalışmalarımız nedeniyle bu mümkün olmasa da gidebildiğim kadarıyla bizzat iştirak etmekti. Böylece hem teşkilatlarımızda hem de ziyaret ettiğimiz şehirlerde vatandaşlarımızla kucaklaşacak, hasret giderecek, hasbihal edecektik. Salgın şartlarından dolayı Ekim ve Kasım aylarındaki birkaç il dışında maalesef bu ziyaretlere imkan bulamadık. Canlı bağlantı vesilesiyle de olsa tüm il kongrelerimize iştirak etmeye çalışıyoruz. İnşallah aldığımız tedbirlerin ve geçtiğimiz günlerde başlattığımız aşı sürecinin başarıya ulaşmasıyla bahar aylarından itibaren yeniden sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz. Hepimizin hayatında sınırlamalara yol açan salgına rağmen AK Parti teşkilatlarının geçtiğimiz yılı 1 milyon yeni üye ile kapatmış olmasında büyük bir memnuniyet duyuyorum." diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AK PARTİ MİLLETİN KURDUĞU BİR PARTİDİR

AK Parti'nin sadece seçimden seçime millete giden, insanların kapısını çalan bir parti olmadığını ifade eden Erdoğan, "Hep söylediğim gibi AK Parti milletin kurduğu, bugüne kadar da milletin getirdiği  bir partidir. Üye kayıtları ve diğer çalışmalar vesilesiyle milletimizle ne kadar sık ve yakın hasbihal işine girersek partimizin gerçek misyonunu o derece hakkıyla yerine getirmiş olacağız. Ak parti hiçbir zman sadece seçimden seçime millete giden insanların kapısını çalan bir parti olmadı. İnşallah hiçbir zamanda bu kampanyalar vasıtasıyla öyle olmayacak." ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "AK PARTİ 365 GÜNÜNÜ MİLLETİN HİZMETİNE ADAYAN BİR PARTİ"

AK Parti'nin yılın 365 gününü ve günün 24 saatini milletin hizmetine adayan bir parti olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "AK Parti yöneticisi her gün her an milletimizle birlikte olan kişidir. Bu ülke de bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Onlarında yüzleri seçimden seçime görülür. Biz şartlar ne olursa olsun, milli iradeye bağlılığımızı, milletimize olan hizmetkarlığımızı sürdüren bir partiyiz. Partimiz kapatma dahil pek çok tehditle yüzleşirken de vesayetin cenderesinde mücadele ederken de darbecilere karşı direnirken de  hep bu anlayışla hareket etti. Önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, milli iradeyi üstün kılma mücadelemizden taviz vermediğimiz gibi başlattığımız projeleri, icraatları da en küçük bir kesintiye uğratmadık. Kuru kuruya demokratlık yapmadık. Milletimize her alanda cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların kat ve kat üstünde hizmetler getirerek bu mücadeleyi yürüttük."

İL BAŞKANI YILDIRIM: "AK  PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALAN BİR PARTİDİR"

Genel Kurulda konuşan İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, büyük davaların çabayla, gayretle, emek ve alın teriyle yükseldiğini belirterek, "Emek verilmemiş, çilesi çekilmemiş ve bedeli ödenmemiş hiç bir davanın başarı şansı yoktur. Bizler büyük ve şanlı davanın mensuplarıyız. Bu dava bizlere bizden ötekilerin emek çaba ve gayretleriyle geldi. AK Parti kurulduğu günden bugüne teşkilatlarımızda görev alan bütün teşkilat mensuplarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kendilerinden aldığımız bu emaneti bizden sonrakilere gönül rahatlığıyla devredebilmek için gece gündüz demeden, uzak, yakın demeden sorumluluk bilinciyle, emanet bilinciyle, ilk günkü aşkla durmadan, duraksamadan çalışacağız.  Liderimiz, Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi için her alanda hedeflerimize ulaşmamız için gece gündüz çalıştı, çalışmaya devam ediyor. Bizim en büyük önceliğimiz mensubu olmaktan gurur duyduğumuz bu kutlu davaya hizmet etmek için duruşumuzla, icraatlarımızla milletimizin gönlünü kazanmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizler AK Parti'nin birer neferiyiz. AK  Parti gücünü milletten alan bir partidir. Milletimizin desteği ile  bugünlere gelmiş bir partidir. AK Parti milletin partisidir. Biz bunu hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız" dedi.
 

YILDIRIM: "TEMSİL ETTİĞİMİZ MAKAMIN AĞIRLIĞININ FARKINDAYIZ"

Yıldırım, talip oldukları görevin ve temsil ettikleri makamın ağırlığının farkında olduklarını belirterek, şöyle devam etti: "Bizim rabbimizden başka yönelecek hiç bir mabudumuz yoktur. Milletimizden başka yaslanacağımız hiç bir dayanağımız da yoktur. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın her anı ve mücadelesi bu yolda bizi kendimize çağırıyor. Bizlere her daim olmamız gereken menzile çağırıyor. Onun davası ve onun mücadelesi yolumuzu aydınlatıyor. Onun uykusuz geceleri bizlerin dolu dolu geçirmesi gereken gündüzleri çağırıyor. Onun mücadelesi bizlere cesaret ve ilham veriyor. Millete hizmet yolu bu yolda yürümek isteyenlere şeref ve istek katar. Ömrünü bu kutlu davaya adayanlar her zaman huzurlu ve mutlu olur. Talip olduğumuz büyük görevin, temsil ettiğimiz makamın ağırlığının farkındayız. 19 yıldır girdiği her seçimi kazanmış. Her seçimde aziz milletimizin desteğini almış bir partinin mensuplarıyız. Hedefimiz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Cumhur ittifakı olarak 2023 seçimlerinde tekrar Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak ve TBMM'de büyük çoğunluğu tekrar elde etmektir. Bunun için 2023'e kadar her günü seçim günüymüş gibi göreceğiz ve öyle çalışacağız. Emaneti teslim edeceğimiz güne kadar enerjimizi tüketecek gereksiz söz ve davranışlardan uzak duracağız. birbirimizin hukukunu önceleyerek bu kutlu yolda hep birlikte yürüyeceğiz. kısa görev süremiz içerisinde insanımızla gönül diliyle bir iletişim kurduk. Ben ve arkadaşlarım Elazığ'da gelecek için umut verici bir uyum yakalayıp güzel işlere imza attık. Bizler bütün teşkilatımız ile büyük ve güçlü bir ekibiz. Hep birlikte yepyeni bir sayfa açtık." diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "TÜM GAKGOŞLARA SELAM OLSUN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Elazığ 7. Olağan İl Kongresinde AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile video konferans konuşmasında selamlaştı.

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Sayın Genel Başkanım gakgolar diyarından sizlere selam gönderiyoruz. Fiziken burada olmasanız dahil kalbinizin ve gönlünüzün burada olduğunu biliyoruz ve sizi saygıyla selamlıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, “Bizden de; tüm gakgoşlara selam olsun” ifadelerini kullandı.

İL YÖNETİM KURULU LİSTESİ

AK Parti Elazığ İl Başkanlığına seçilen  Şerafettin Yıldırım'ın yönetim Kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

Asil Üyeler: Abdulkerim Yılmaz, Abdullah Elban, Ahmet Feti Yılmaz, Arif Kılıç, Cemal Yıldırım, Cengiz Taş, Gamze Saray, Derya Kılıç, Ertuğrul Erdem, Esat Akdağ, Esengül Erdem, Esin Çakır, Fatih Çelik, Fethi Ahmet Yaman, Hasan Özkan Uğur, Hasan Taşköprü, İbrahim Sencer Selmanoğlu, Kazım Sevinç, Kemal Tan, Kenan Oruç, Kevser Çağlar Özaslan, Mehmet Balanyan, Mehmet Göktürk, Mehmet Şengez, Muhlise Özcan, Murat Akkaya, Murat Şerbet, Mustafa Tetik, Nadir Can, Ömer Alparslan Arite, Samet Tunçayak, Semih Tekmen, Seyfettin Bahçeci, Seyfullah Yıldız, Vahdettin Demirtaş, Vedat Demir, Vedat Gürgöz, Veysi Akbulut, Yunus Dumandağ

İL DİSİPLİN KURULU ASİL

Abbas Altınışık, Murat Malkan, Fetullah Çetinkaya, Erdeniz Erdim, Fariz Çelik

İL DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASİL

Mehmet Turhan, Murat Varol, Bülent Kırklar

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Şerafettin Yıldırım, Şahin Şerifoğulları, Gülersem Çopur, Uğurcan Güleç, İbrahim Şerbet, Hüşya Özen, Hasan Murat Öz, Necati Çetinkaya, Ömer Faruk Çelik, Selami Sarıpolat,

Yorumlar (2)
Can 1 ay önce
Elazığspor taraftari da 2023 de...
Elazıgsporlu 1 ay önce
Sizin için 2023 yolun sonu Mhp de kurtaramayacak milletin dur deme vakti gelmiş geçiyor bile.
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:49
Öğle 12:41
İkindi 15:50
Akşam 18:22
Yatsı 19:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 23 24
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 24 40
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 25 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 24 52
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@