'Hedefimiz Elazığ'ın artılarını yükseltmek'

Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve Birlik Haber-Sen Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ettiler

'Hedefimiz Elazığ'ın artılarını yükseltmek'

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ büyürken sendikalarıyla, dernekleriyle, kurum ve kuruluşlar ile birlikte büyüyor. Bu da şehrin bütün kesimlerine hitap ediyor. Elazığ’dan bir kurum gittiğinde etkisini herkes görür, artı bir kurum geldiğinde olumlu etkisini herkes görür. Bizim hedefimiz bu şehrin artılarını yükseltmektir.” dedi.
Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Birlik Haber-Sen Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette bir açıklama yapan Birlik Haber-Sen Başkanı Süleyman Topuzoğlu, Mücahit Yanılmaz’a şehir adına teşekkür etmeye geldiklerini ifade ederek şunları kaydetti “Bilindiği gibi PTT A.Ş yeni bir yapılanma sürecine girmiştir ve bu yapılanma sürecinde iller A, B ve C şeklinde kategorize edildi. İstanbul, Ankara, İzmir illeri A kategorisinde yer aldı. Büyükşehir statüsünde bulunan iller ise B grubunda yer almıştı. İlimizde malum büyükşehir olmadığı için C grubuna düşmüştü. Fakat Elazığ PTT eski oturmuş kadrosuyla, çevre illere yapmış olduğu hizmetler ile C kategorisinde bulunmayı hak etmiyordu. Biz bunu her fırsatta dile getirdik. Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz bu konuda Elazığ’ın B kategorisinde yer alması için çok büyük bir özveride bulundu ve bunun sonucu olarak da Elazığ B grubunda yer aldı. Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”
 

“BİZİM HEDEFİMİZ BU ŞEHRİN
 ARTILARINI YÜKSELTMEKTİR.”

Daha sonra bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Birlik Haber-Sen’in Elazığ’da güzel çalışmalara imza attığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü. “Yakın zamanda PTT’deki konum değişikliği ile ilgili bir kısım çalışmalar oldu. Biz sendikamızla birlikte bu çalışmaları yürüttük ve ben bu vesileyle PTT Genel Müdürüne ve yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Elazığ kategori olarak C kategorisinde olması gereken iller arasına alınmıştı ancak B kategorisinde sadece büyükşehirler olmasına rağmen sadece Elazığ bu kategoriye giren illerden bir tanesi oldu. Bunda hem sendikamızın gayretleri çalışmaları oldu, hem de genel müdürlüğümüz güzel bir insiyatif kullanarak Elazığ’ı B kategorisine aldı. Şehrimizin B kategorisinde olması norm kadroların durmasıyla birlikte gelecekte alınacak olan personelde Elazığ'ın farklı bir şekilde değerlendirileceği anlamına geliyor. PTT hızlı büyüyen bir kuruluş dün de İstanbul'da Uluslararası bir organizasyona imza attı. PTT artık o klasik yapısının dışına çıkıyor. Bir bankacılık sektörü haline geliyor. Biz birlikte yönetim anlayışımız gereği devamlı sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, odalarımızla şehrimizin menfaatlerini koruma kollama gereği olarak birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Birlikte bir güç olduğumuzu herkese göstereceğiz. Elazığ Türkiye'nin son yıllarda en çok büyüyen, gelişen, zenginleşen illerinden bir tanesi oldu. Son üç yılda yaşanabilir şehirler arasında 49'uncu sıradan 19. sıraya yükseldi. Hedefimiz İnşallah ilk 10 şehir arasında olabilmektir. Elazığ büyürken sendikalarıyla, dernekleriyle, kurum ve kuruluşlar ile birlikte büyüyor. Bu da şehrin bütün kesimlerine hitap ediyor.  Bu şehirde bir kurum gittiğinde etkisini herkes görür, artı bir kurum geldiğinde olumlu etkisini herkes görür. Bizim hedefimiz bu şehrin artılarını yükseltmektir.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER