İhale 7 Şubat'ta yapılacak

Elazığ İl Özel İdaresinin Yeni Hizmet Binasının Yapım İhalesi 7 Şubat`ta yapılacak.

İhale 7 Şubat'ta yapılacak
Elazığ İl Özel İdaresinin Yeni Hizmet Binasının Yapım İhalesi 7 Şubat`ta yapılacak.
 
Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği önceden hazırlanmış olan şartnameler ve projeler çerçevesinde İl Özel İdaresinin Yeni Hizmet Binasının yapım işi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 51/g maddesi gereğince (Pazarlık Usulü) ile ihaleye çıkarıldı. Yeni Hizmet Binasının Yapımı işi ihalesi 07 Şubat 2012 Salı günü saat 10.00’da İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda İl Encümenince yapılacak.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklaya göre, ihalelere ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünden ücreti mukabilinde temin edilebilecek.

İhale şartnamesine göre, Yeni Hizmet Binası yapımına karşılık olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait üç adet taşınmaz verilecek. Taşınmaz arsalardan iki tanesi toplamda 18.157 m2 olup imar durumu ticari alandır. (Akgün Otel üstü) Diğer taşınmazın imar durumu da ticari alan olup, Vali Fahribey Caddesindeki 1.655.39 m2 alana sahip, 6 katlı kargir bina (lojman) ve arsasından ibarettir. İnşaat karşılığında takas edilecek üç adet taşınmazın muhammen bedeli toplamda 19.582.383,59.TL dir.

İnşaat Akgün Oteli üstünde bulunan ada 12, Parsel 190 da bulunan Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 8.463.00 m2 alana sahip arsaya yapılacaktır. Müteahhit firma inşaatı yer tesliminden itibaren 630 takvim günü içerisinde tamamlayacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Aydın Kara; “İl Genel Meclisinin aldığı karar doğrultusunda yapılması planlanan İl Özel İdare hizmet binamızın projesi tamamlanmış olup 7 Şubat 2012 de saat 10.00 da ihalesi yapılacaktır. Yapacağımız ihaleye ilgili tüm taliplileri bekliyoruz. Bu hizmet binasının hem ilimize hem de İl Özel İdaremize prestij bir bina olacağını düşünüyorum. Bütün iş adamlarımızı yapacağımız ihalemize bekliyoruz”dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ise; “Meclis Başkanımızın şahsında tüm Meclis üyelerimize Elazığ’ımız ve İl Özel İdaremiz için hayati öneme haiz bu idare binamızın yeniden yapımı projesine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Baştan beri projenin tüm çalışmalarını titizlik ile takip eden ve her zaman olduğu gibi bu konuda da desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize de teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. İl Özel İdare Genel Sekreterliğimizin yeni binasının projesi tamamlandı. 7 Şubat 2012 tarihinde ihalemizi yapacağız. Binalarımız ve yapılarımızın güvenliği her zaman önemlidir. Şuan hizmet vermiş olduğumuz binamızın incelenmesi sonucunda depremsellik açısından sıkıntılı olmasından dolayı ve binamızın artık ihtiyaca da cevap veremeyişinden dolayı binamızın yeniden yapılmasına ciddi anlamda bir ihtiyaç vardı. Yeni binamızın yapılması süreci iki yıl süren bir süreç sonunda tamamlanacak. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği çok uzun yıllar Elazığ’a hizmet verecek olan 20.000 m2 kapalı alanı bulunan, iki katlı kapalı otoparkı olan, merkezi ısıtma ve havalandırma sistemine sahip bu prestij binamızın ihalesini yapmayı meclisimizin de aldığı karar ile kararlaştırdık. Elazığ’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2012, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER