İl Genel Meclisi Şubat Ayı Gündemi

Elazığ İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı Şubat Ayı gündem maddeleri açıklandı.

İl Genel Meclisi Şubat Ayı Gündemi

Elazığ İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı Şubat Ayı gündem maddeleri açıklandı.
Yazılı bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Genel Meclisi Başkanlığı Şubat Ayı gündemini kamuoyuna duyurdu.
"1- Yoklama.
2- 5263 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanununun 19. maddesi gereğince İl ve İlçelerde oluşturulacak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetlerinde görev alacak hayırsever vatandaşların seçilmesi.
3- İl Özel İdaresinde “Tam Zamanlı Sözleşmeli” olarak çalıştırılacak olan personele 2012 yılında ödenecek ücretin belirlenmesi.
4- 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/b maddesi gereğince, Okul Öncesi Eğitimi Yeni Yapım ve Ek Yapım İşleri harcama kaleminde bulunan 355.233,00 TL ödeneğin, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Yapımı harcama kalemine aktarılması.
5- Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe Hüseynik Mahallesi 3512 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Nihat Ergene İlköğretim okuluna ek derslikler yapılacağından taşınmazın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi.
6- İl Özel İdaresine ait spor kompleksine doğalgaz hattı çekilmesi ile ilgili olarak İl Özel İdaresi ile Elazığ Doğalgaz A.Ş. arasında düzenlenecek Protokolü imzalamak üzere Genel Sekreter Nazif BİLGİNOĞLU’na yetki verilmesi.
7- 2011 yılında İl Özel İdaresi Bütçesinden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ayrılan payın nerelerde kullanıldığının araştırılması ile ilgili hazırlanan “Plan ve Bütçe Komisyonu” inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
8- Merkez İlçe Sarılı Köyünde Oruç Tavukçuluk Hayv. Gıda İnş. Nak. Taah. Tic. Ltd. Şti. tarafından hazırlatılan Mevzii İmar Planı ile ilgili “İmar ve Bayındırlık Komisyonu” tarafından hazırlanan raporun okunarak konunun görüşülmesi.
9- Kovancılar İlçesi Şenova Köyünde bulunan İlköğretim Okul binasının bakım ve onarımının yapılması“Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu” tarafından hazırlanan raporun okunarak konunun görüşülmesi.
10- Keban İlçesi Gökbelen Köyünde bulunan sağlık evinde ebe bulunmaması ile ilgili hazırlanan “Çevre ve Sağlık Komisyonu” raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
11- Merkez İlçe Koçkale Köyünde bulunan içmesuyu deposunun bakım ve onarımının yapılması ile ilgili hazırlanan “Sulama ve İçmesuyu Komisyonu” inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
12- Dişi kuzulara burusella aşısı yapılması projesi adı altında verilen teşviklerin araştırılması ile ilgili hazırlanan “Tarım ve Hayvancılık Komisyonu” raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
13- Elazığ ilinde yapımı tamamlanan deprem konutlarının çevre düzenlemelerinin yapılması köyyolları ağına alınması ile ilgili hazırlanan “Arge ve Köyyolları Komisyonu” inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
14- Karakoçan İlçesinde meydana gelen sel nedeniyle tahrip olan Kuşçu Köyü grup yolunun incelenmesi ile ilgili hazırlanan “Arge ve Köyyolları Komisyonu” inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
15- Dilek ve temenniler.
16- Bir sonraki toplantının gün ve saatinin belirlenmesi."

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2012, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER