İl Özel İdaresi'ne yeni hizmet binası

İl Genel Meclis Başkanı Aydın Kara yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisinin aldığı karar doğrultusunda İl Özel İdaresine ait yeni hizmet binası yapılacağını söyledi.

İl Özel İdaresi'ne yeni hizmet binası
Elazığ İl Özel İdaresine yeni hizmet binası yapılacak.

İl Genel Meclis Başkanı Aydın Kara yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisinin aldığı karar doğrultusunda İl Özel İdaresine yeni hizmet binası yapılacağını söyledi.

Yeni hizmet binası yapım ihalesinin 7 Şubat 2012 tarihinde tarihinde yapılacağını belirten Kara, İhaleye tüm ilgililerin katılımını beklediklerini kaydetti. Kara, yeni hizmet binasının hem Elazığ'a hem de il özel idaresine prestij kazandıracak bir bina olacağını söyledi.
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ise, mevcut hizmet binasının depremsellik açısından risk taşıdığını, bu nedenle binanın değişmesi veya yeniden yapılmasına ciddi anlamda ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Bu doğrultuda yeni hizmet binası yapılması konusunda karar aldıklarını belirten Bilginoğlu, bu konuda tüm hazırlıkların tamamlandığını, işin yapım ihalesinin 7 Şubat 2012 tarihinde saat 10.00'da yapılacağını belirtti.

Projede kendilerine destek veren başta Elazığ Valisi Muammer Erol olmak üzere tüm meclis üyelerine teşekkür eden Bilginoğlu, "Yeni binamızın yapılması süreci 2 yıl süren bir süreç sonunda tamamlanacak. Yani kentsel dönüşümde ilk ayaklanmalardan biri olacak bu yapısal dönüşüm içerisinde bizde İl Özel İdaresi Genel sekreterliği ile çok uzun yıllar Elazığ’ımıza hizmet verecek olan 20.000 metre kare alana sahip, 2 katlı kapalı otoparka, Merkezi ısıtma ve havalandırma sistemine sahip bu prestij binamızın ihalesini yapmayı meclisimizin de aldığı karar ile kararlaştırdık. Elazığ’ımız ile paylaştık, Projemiz şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER