İstiklal Şairi Mehmet Akif Anıldı

Elazığ Belediyesi’nin milli ve manevi değerlerimizi öne çıkararak, gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlattığı “Şehir Konuşmalarının ilk toplantısında, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy anıldı.

İstiklal Şairi Mehmet Akif Anıldı

 Elazığ Belediyesi’nin milli ve manevi değerlerimizi öne çıkararak, gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlattığı “Şehir Konuşmalarının” ilk toplantısında, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy anıldı.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde, Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Ahlak ve Karakter Sahibi Mehmet Akif Ersoy” konulu konferansa yoğun bir ilgi vardı.

Konferansa Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Asım Nazırlı, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Elayşad Başkanı Ömer Faruk Elçi, STK Temsilcileri ile Mehmet Akif sevenleri katıldı.

Konferans öncesi bir konuşma yapan Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Asım Nazırlı, “Belediyeciliği sadece altyapı, üstyapı, yol, park, asfalt, su yatırımları olarak görmediklerini belirterek şunları söyledi.

“Halkımızın yaşamaktan gurur duyduğu ve onların hayatını kolaylaştıracak hizmetlerin en mükemmelini yapacağız. Ama bir şeyi daha yapmamız, ondan asla geri durmamamız gereken bir görevimiz, hatta sorumluğumuz ve vebalimiz var. Bizler şehircilik anlamında her türlü hizmeti verirken en önemli hizmeti asla unutmamalıyız. Nedir o görevimiz? Değerlerine, milli ve manevi değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, ülkesi ve insanı için çalışmayı manevi bir sorumluluk bilen bir gençlik ve nesil yetiştirmek.

Bunu yapmak için de; kültürümüzü, hayat görüşümüzü, dünyaya bakış açımızı, insanların en hayırlısı insana faydalı olandır ilke ve düsturunu bizlere aktaran şahsiyetleri tanımamız lazım.”

Vefatının 78. yıldönümünde milli şair Mehmet Akif Ersoy'u anma programında Elazığlılarla buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Akif'in örnek kişiliğinden ve ahlakından söz etti.

“Mehmet Akif’i anmaya değil, anlamaya ve kendimize örnek almaya ihtiyacımız var” diyen Eğitimci Yazar Vakkasoğlu, “Akif ahlak ve karakter abidesidir.  Hem dâhi, hem adamın hası ve iyi bir Müslüman'ın zirvesidir" dedi.

Akif’ yalansız, haramsız bir hayatın sahibidir. 'Akif Dede' isimli kitabından hareketle milli şair Akif'i anlatan Vakkasoğlu, konferansın bitiminde kitaplarını imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER