Kadın sosyal ve spor merkezine büyük ilgi

Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Sosyal ve Spor Merkezlerine bayanlar yoğun ilgi gösteriyorlar.

Kadın sosyal ve spor merkezine büyük ilgi
Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Sosyal ve Spor Merkezlerine bayanlar yoğun ilgi gösteriyorlar.

Mustafapaşa ve Ataşehir Mahallelerinde bulunan sosyal merkezlerde bayanlar diledikleri gibi spor yapıyorlar.

Şehirde yaşayan kadınların sosyal hayatın içinde daha fazla yer almasını ve sağlıklı bir şekilde yılın 4 mevsimi uzmanlar tarafından bilinçli bir şekilde spor yapmalarını amaçlayan Kadın Sosyal ve Spor Merkezleri haftanın 5 günü bayanların akınına uğruyor.

450 m²’lik kapalı bir alana kurulan Kadın Sosyal ve Spor Merkezleri tek katlı ve içerisinde çeşitli türlerden spor ve fıtness aletlerinin yanı sıra kıyafet değişim odası, duş alma yerleri, dinlenme salonu ve kafeterya bulunuyor.

Kadın Sosyal ve Spor Merkezi’nde spor yapan bayanlar Elazığ Belediyesi’nin bu hizmetinden dolayı Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na teşekkür ederek açıklamalarında şunları ifade ettiler: “Daha önceden yürürken zorluk çekiyordum ama şimdi çok rahatım. Kolesterolüm yüksekti hepsi normale bindi. Şeker rahatsızlığım vardı onlardan rahatım. Fitness Aletlerinden memnunuz. Sayın Başkanımıza saygılarımızı sunuyoruz. Çok iyi bir hizmet, çok mutluyuz. Şimdiye kadar hiç bir Belediye Başkanı bayanlara böyle bir imkân sağlamamıştı.

Kadın Sosyal ve Spor Merkezi uzman eğiticisi Begüm Güngör ise bayanların ilgi gösterdiği merkezlerde eğitimlerin sürekli verildiğini ifade ederek açıklamasında şunları belirtti: “Elazığ için çok güzel bir hizmet. Bayanlar sadece spor amacıyla gelmiyorlar. Zaten merkezimizin adı da Kadın Sosyal Spor Merkezi. Bayanlar aynı zamanda burada sosyal yönden de, kafeteryamızdan faydalanabiliyorlar. İkinci haftamız olmasına rağmen spor merkezimiz bayağı yoğun bir şekilde derslere devam etmekte. Toplamda 14 seansımız var. Haftanın 5 günü hizmet vermekteyiz.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise hemşerilerimiz için hizmete talip olduklarını ve bu doğrultuda 8 yıl içerisinde ilklerle vatandaşlarımızı tanıştırdıklarını belirterek açıklamasında şunları söyledi. “Elazığ artık çevresine imrenen bir şehir değil, çevresindeki iller tarafından örnek alınan bir il olma özelliğini taşımaktadır. Faaliyete açtığımız Kadın Sosyal ve Spor Merkezlerimiz sayesinde hanım kardeşlerimiz çok daha rahat bir mekânda sadece kendileri için oluşturulan bu merkezlerde uzman hocalar eşliğinde, yaz-kış demeden rahat bir şekilde spor yapıyorlar. Bu merkezlere hanım kardeşlerimizin ilgisinin oldukça yüksek olduğunu gördük. Bu düşüncelerle bir kez daha hizmetlerimizin tamamının hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER