Kaldırım işgalinde bulunan esnafa kapatma cezası

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğüne bağlı personel dün İzzetpaşa Camii çevresinde

ELAZIĞ GÜNCEL 09.10.2009, 18:48 09.10.2009, 18:48
1442
Kaldırım işgalinde bulunan esnafa kapatma cezası
Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğüne bağlı personel dün İzzetpaşa Camii çevresinde kaldırım işgali yapan esnaflara işyeri kapatma cezası uyguladı.

Geçtiğimiz günlerde kaldırım işgali yapılmaması hususunda esnaflara tebligat dağıtan Zabıta ekipleri bugün kurallara uymayan beş esnafa üç gün süreyle kapatma cezası uyguladı.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu şehrimizin görünümünü bozan ve sürekli kaldırım işgali yapan esnaflar için en ağır ceza konumunda olan işyeri kapatma cezasını istemeyerekte olsa uygulamak zorunda kaldıklarını belirterek, herkesin kurallara uyması gerektiğini belirtti.

Bugün sabahın erken saatlerinde Emniyet ekipleriyle birlikte İzzetpaşa Camii çevresine giden Zabıta ekipleri beş işyerine üç gün süreyle kapatma cezasını uygulayarak esnafların bundan sonra aynı şekilde yasaları ihlal etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çiftçi, hemşerilerimizin son derece muzdarip olduğu kaldırım işgallerine artık geçit vermeyeceklerini belirterek açıklamasında şunları söyledi: “Güzel şehrimizin görünümünü bozmaya hiçbir kimsenin hakkı yoktur. Defalarca tebligat yollamamıza rağmen bu ihlali yapanlar hakkında bugün kapatma cezasını istemeyerek de olsak uyguladık. Özellikle şunu belirtelim ki Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak esnaflarımızın maruz kaldığı bu durum karşısında üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hemşerilerimizin hakkı olan kaldırımları esnafların işgal etmesinin de hiçbir anlamı olmadığı artık aşikârdır. Bundan sonra aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğimizin de altını çizmek istiyorum.”
Son günlerde Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin esnaflara tebligat yoluyla uyarılarda bulunduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise açıklamasında şunları belirtti: “Bugün Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Zabıtamız İzzetpaşa Camii çevresinde bulunan beş esnafa üç gün süreyle kapatma cezası uyguladı. Bizler bu yöntemi en son başvuru şekli olarak değerlendiriyoruz. Özellikle son günlerde hemşerilerimizin haklı olarak şikâyetlerini değerlendiren ekiplerimiz bundan sonra da ihlal yapanlara göz açtırmayacak. Bizler düzenli şehrimizin görünümünü bozanlara geçit vermeyeceğiz.”
Yorumlar (0)
-4°
açık
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 05:29
Güneş 06:50
Öğle 12:41
İkindi 15:49
Akşam 18:21
Yatsı 19:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@