Karayolları'nda yüzde 90 başarı!

Elazığ'da Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün 2011 yılı il yatırımları hedefini yüzde 90 seviyesinde tamamladığı bildirildi.

Karayolları'nda yüzde 90 başarı!
Elazığ'da Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün 2011 yılı il yatırımları hedefini yüzde 90 seviyesinde tamamladığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün bu yılın öne çıkan önemli projeleri olarak güney çevre yolu kavşağı ve bağlantı yolları bitirildiği, çeşitli kavşak yapımlarının devam ettiği, Elazığ-Diyarbakır yolunda bu yıl 11 kilometre bölünmüş yol ve 8 kilometre bütümlü sıcak karışım asfalt döşendiği, ayrıca 487 metrelik tek tüp tünel kazısının tamamlandığı, güzergah üzerindeki Karataş 1 ve Karataş 2 köprü çalışmaları devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi : "45 kilometrelik Elazığ-Keban yolunda 2011 yılında hedeflenen bölünmüş yolun 3 kilometresi tamamlanmıştır. Muhtelif kesimlerde kazı, alt temel, sanat yapıları ve üst temel çalışmaları devam etmektedir. 142 kilometre bölünmüş yol olan Elazığ-Bingöl yolunda 8 kilometre bütümlü sıcak karışım asfalt yapılmıştır. Alacakaya-Arıcak yolunda 33 kilometrelik kesimde sathi kaplama yapılmıştır. Pertek, Kömürhan, Ağın Köprüleri, tarihi Kehli ve Dutpınar köprüleri ile Kömürhan Tüneli proje ve ihale çalışmaları devam etmektedir. Sivrice, Baskil, Alacakaya, Kovancılar şehir geçişleri kilitli parke ve yaya kaldırımı işleri tamamlanmış Keban'da çalışmalar bitme aşamasındadır. Keban'da 13, Palu-Arıcak arası 24, Sivrice-Gözeli arası 12, Hıdırbaba-Feribot İskelesi arası 11, Tunceli yolu 24, Çaybağı yolu 23 ve Ağın feribot iskelesi yolu 12 kilometre olmak üzere 119 kilometrede astarsız sathi kaplama yenileme ile Elazığ-Diyarbakır yolunda 18, Malatya-Gözeli-Sivrice yolunda 9, Palu-Arıcak arası 6, Keban yolunda 5 kilometre olmak üzere 38 kilometre astarlı sathi kaplama yenileme yapılmıştır.Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü 2011 yılı Elazığ ili yatırımları hedefini toplamda yüzde 90 seviyesinde tamamlanmıştır."
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER