Kardelen Çiçekleri Solmasın

El-Aziz Kadınlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, toplumda özellikle ekonomik sebeplerden dolayı yer bulamamış,

Kardelen Çiçekleri Solmasın
El-Aziz Kadınlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, toplumda özellikle ekonomik sebeplerden dolayı yer bulamamış, kendisini ispatlayamamış bundan dolayı hep ikinci planda kalmış kadınların kendilerini ispatlamasına katkıda bulunmak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

Kadınları toplumun içine katmak, kendilerini ifade etmelerine katkı sağlamak olarak projedeki amaçlarını açıklayan dernek başkanı Emine Yıldırım, proje boyunca kadınların istihdam konusunda cesaretlerini arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Yıldırım, projenin evrak ve yazışma kısımlarını tamamladıklarını, bugünden itibaren daha önceden isimlerini tespit ettikleri bayanlarla faaliyetlere başlayacaklarını bildirdi.

Projede kadınlara pek çok alanda eğitim verilmesi amaçlanıyor. İşte kadınların Kardelen Çiçekleri Solmasın adlı proje kapsamında alacakları eğitimler:

Okuma yazma, kitap okuma, özelfitness salonunda sportif faaliyetler, tiyatro ve sinema izleme, kadın sorunlarıyla ilgili konferansların tertiplenmesi ve çeşitli gezi faaliyetleri…

Projenin en dikkat çeken yönü ise bu faaliyetler sırasında projeye katılan kadınların taşıma, yiyecek gibi ihtiyaçlarının tamamının dernek tarafından karşılanacak olması…
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER