Karla Mücadelede Alınacak Tedbirler Değerlendirildi

Elazığ Valiliğinde yapılan toplantıda karla mücadele çalışmaları ve kar yağışı durumlarında alınacak tedbirler ele alındı.

ELAZIĞ GÜNCEL 12.12.2016, 18:05 12.12.2016, 18:05
1233
Karla Mücadelede Alınacak Tedbirler Değerlendirildi

  Karla Mücadele Çalışmaları ve Alınacak Tedbirler Değerlendirildi

Elazığ Valiliğinde yapılan toplantıda karla mücadele çalışmaları ve kar yağışı durumlarında alınacak tedbirler ele alındı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Başkan Yanılmaz: Belediye Olarak Kışa Hazırız

Toplantıda bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye olarak karla mücadele çalışmaları için gerekli tedbirleri aldıklarını ve bütün birimlerle birlikte göreve hazır olduklarını söyledi. Başkan Yanılmaz karla mücadele için Elazığ’ı 10 bölge şeklinde planladıklarını, sorumlularının ve ekiplerinin belirlendiğini kaydederek, öncelikle ana arterleri ve sokaklar ile toplu ulaşım araçlarının güzergâhlarını açık tutmayı hedeflediklerini söyledi.

Vali Zorluoğlu: Kurumlarımız Karla Mücadeleye Hazır Durumdadır

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Karla mücadele konusunda sorumlu kuruluşlarımızın aldıkları tedbirleri değerlendirmek ve varsa eksikleri gidermek için bir aradayız. Merkezde Belediyemiz ve belediye sınırları dışında İl Özel İdaremiz ve devlet yollarında Karayolları Bölge Müdürlüğü olmak üzere karla mücadelede esas çalışmaları yapacak kurumlarımız bunlardır. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığımız da bu alanda kendi görev alanlarında sorumluluklar üstlenmiş kurumlardır. Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz de bütün bu çalışmalarda esas verileri sağlayan kuruluşumuzdur. Memnuniyetle gördük ki kurumlarımız kış şartlarına ve karla mücadeleye hazır durumdadırlar. Bu hazırlıklar olağan kış koşulları içindir ancak bazen kış koşulları olağanüstü şartlarda da tezahür edebilmektedir. Bu durumlarda vatandaşlarımızın sabırlı olmalarını ve kurumlarımıza yardımcı olmalarını beklemekteyiz.

Bu kurumlar arasında koordinasyonu Valilik olarak biz gerçekleştireceğiz. Koordinasyon karla mücadele için çok önemlidir. Araç gereç paylaşımı ve personel ihtiyacının karşılıklı giderilmesi gibi konular çok önemlidir. Valilik olarak gerekli tedbirleri aldık ve almaya devam etmekteyiz.

Vali Zorluoğlu: Ticari Araçlara Kış Lastiği Zorunlu Olacak

Ticari araçlar için de 15 Aralık tarihinden geçerli olmak üzere yeni bir düzenleme getirdik. Buna göre 15 Aralık – 30 Mart döneminde ticari araçların kar lastiği

takmalarını zorunlu hale getirdik. Bu konudaki duyurumuzu ayrıca gerçekleştireceğiz. İnşallah elbirliği ile bütün kurumların katkısı ve vatandaşlarımızın da desteği ile kazasız belasız bir kış sezonunu hep beraber yaşarız.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@