Katlı kavşağın yıkımı için "halk oylaması" başladı

Elazığ’da geçtiğimiz yıl hizmete giren Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağı'nın üst kısmının yıkılması için belediye tarafından alınan karar ile halk oylaması yapılıyor.

Katlı kavşağın yıkımı için "halk oylaması" başladı

Elazığ Belediyesi tarafından 2018 yılında yapımı tamamlanan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağı'nın üst kısmının yıkılması talebiyle karşılaşan Başkan Şahin Şerifoğulları, kararı vatandaş ve çevredeki esnafın vermesi için halk oylaması başlattı. Bu kapsamda kavşağın iki noktasına bugün itibariyle iki sandık kurularak, oy kullanma işlemi başlatıldı. 3 gün sürecek olan ve saat 09.00-16.00 arası yapılacak olan oylamaya Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahalleleri sakinlerinin katılabileceği belirtildi. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi ve Şeyh Şamil Bulvarı'nı kapsayan üst geçidin yıkılıp yıkılmayacağına oylama sonucuna göre karar verileceği aktarıldı.
Oy kullanıma işlemlerinin 3 gün süreceğini belirten Rüstempaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Gül, “Köprünün yıkımıyla ilgili bir oylama olacak. Yıkılsın mı, yıkılmasın mı diye olacak. Milli bir oylama olacak. Sandıktan ne çıkarsa yetkililer bunu değerlendirecek. Mahallemin sakinleri gelip oylarını kullanıyorlar. Bu hizmettir ama vatandaş rahatsız oldu. Biz başta da bildirdik yapılmasın diye ama dinlemediler. Her an kaza olabiliyor. Araçlar duruyor, kavgalar oluyor ve yol kapanıyor. Esnafa da zararı var. Burada mahalle sakinleri oy kullanabiliyor. Yüzde 95 kesimi Rüstempaşa Mahallesi'nde. Köprünün bir ayağı ise Mustafapaşa Mahallesi'nde kalıyor. Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahallesi sakinleri oy kullanacak. İki sandık kuruldu ve iki mahalle oy kullanacak. Çıkan sonuca göre değerlendirme yapılacak” dedi.
Oy kullanmaya geldiğini dile getiren esnaflardan Erdal İspir, “Oyumuzu kullandık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Halkın geneli köprüyü istemiyor. Bizde istemeyenler içerisindeyiz. Burada mağdur olduk. Bu mağduriyetin giderilmesi için her vatandaş gibi biz de oyumuzu kullanmaya geldik. İnşallah iyi olur” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert KANMAZ
Mert KANMAZ - 1 ay Önce

Bu kavşağı yapanlar vatana ihanetten yargılanmalı.

İSRAF
İSRAF - 1 ay Önce

NEYE YAPTINIZ NEYE YIKIYORSUNUZ.BU DEVLET BU KADAR ZENGİN Mİ? DEVLETİ ZARAR ETTİRENDEN KİM HESAP SORACAK. SENİN BENİM PARAM...VAĞ VAĞ VAĞ....

misafir
misafir @İSRAF - 1 ay Önce

bu kavşaği butun elazığ halkının hizmetine sunulmuş
bundan sonra bizim mahallede oturmayan bizim sokaktan geçmesin o zaman.

ERDEM ÖZTÜRK
ERDEM ÖZTÜRK - 1 ay Önce

Birilerini zengin edin cebimizde çıkarın.şimdide zaten yıkacaksınız halk istedi olacak işin adı.haram zıkkım olsun

zaza
zaza - 1 ay Önce

iki mahalle oy kullanıyor bu nasıl sistem. yıkılması yanlış sadece geliştirilmeli. basımıza ne geldiyse yap yıktan geldi zaten.

eski hastanelerin.....
eski hastanelerin..... - 1 ay Önce

E
ski hastanelerin de tekrar açılması için oylama yapılmalıdır.Elazığ ın ticari dengesi bozuldu artık ilçeler ,beldeler ,köyler merkezi transit geçiyor esnaf zor durumda.

ÖNER DEMİREL
ÖNER DEMİREL - 1 ay Önce

BU KATLI KAVŞAK BİR PROJEYE DAYANARAK MİMARLARIN ,İNŞAAT MÜHENDİSLERİNİN TRAFİK MÜHENDİSLERİNİN ÖN GÖRÜSÜYLE YAPILMADI MI? MİLYARLARCA LİRA HARCANSIN OLMADI BEĞENMEDİK YIKIN GİTSİN . ELAZIĞ GİBİ FAKİR GELİRİ KIT BELEDİYENİN KAYNAĞINI ÇAR ÇUR EDEN HESAP VERMEYECEK Mİ ? BAŞKANLAR İŞİ GÜCÜ BIRAKMIŞ ÖMRÜNDE GÖRMEDİĞİ TANIMADIĞI İNSANLARIN CENAZE EVİNİ GEZİP TAZİYELERDE DOLAŞTILAR. HALKA HOŞ GÖRÜNMEK KANDIRMAK PEŞİNDE OLDULAR. ELAZIĞLI DA BAŞKAN GİT BELEDİYENİN İŞLERİ İLE UĞRAŞ BOŞ BOŞ CENAZE EVİ GEZME DEMEDİ . VATANDAŞIN DA HOŞUNA GİTTİ . İŞTE SONUCU ORTADA . İŞİ EHLİNE VERİP HİZMET İSTEYECEKSİN. GERİSİ GÖSTERİŞTEN İBARET

SIRADAKİ HABER