Kent Konseyi başkanlık seçimi yapıldı

Elazığ Kent Konseyi Başkanlığına Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Çakır seçildi.

Kent Konseyi başkanlık seçimi yapıldı
Elazığ Kent Konseyi Genel Kurulu Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Genel Kurulda Kent Konseyi başkanlığına Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Çakır seçildi. 

Toplantıda ilk olarak divan başkanlığı heyeti belirlendi ve divan heyetine Mimarlar Odası Başkanı Mithat Coşkun, Kızılay temsilcisi Ruhi Bilen ve Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan seçildi. Daha sonra yapılan gizli oylama ile Kent Konseyi yürütme kurulu üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan seçime göre asıl üyeliklere, Mithat Coşkun, Fikret Çelik, Erkan Köse, Murat Atik, Murat Ergen, Mehmet Güleç Seyfettin Bahçeci, Bünyamin Eroğlu ve Beyza Bozduman seçilirken yedek üyeliklere ise Fevzi Kahraman, Harun Fırat, Abdulkerim Sarıaydın, Mehmet Kayabaş, Fatih Nacar, Rahim Ataş, Hıdır Aytekin ve Kemal Perk seçildi. Kent Konseyi Başkanlığına da Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Çakır seçildi.

Seçimler sonrası bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu daha modern ve daha yaşanabilir bir kent oluşturma adına çalışmaların devam ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:“Daha öncede kent konseyi üyelerimizin seçimini yapmıştık ancak geçen süre içerisinde ilimizden ayrılan ve emekliye ayrılan üyelerimiz oldu. Bunun için yeniden üye seçimi yapıldı ve birbirinden saygıdeğer isimler üyeliğe seçildi. Hepimizin amacı aynı amacımız Elazığ’ı çok daha iyi yerlere taşımak. Elazığ çok güzel bir şehir ve hep birlikte, hep beraber sevgiyle, muhabbetle bu aziz diyarı çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Her zaman fikirlerinize açığız ve açık olmaya devam edip sizlerden gelen bu önerileri belediye meclisinde görüşüp, uygun görülmesi halinde hayata geçireceğiz. Kent Konseyi üyeliğine seçilen değerli arkadaşlarıma ve Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Haluk Çakır beyefendiye yeni görevlerinde başarılar diliyor ve bu görevlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2012, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER