Kınama mesajları

Kınama mesajları

ELAZIĞ GÜNCEL 18.08.2016, 17:24 18.08.2016, 17:24
5281
Kınama mesajları
“Terörün er ya da geç sonu gelecek”
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer serdar, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain saldırıyı kınadı.
Serdar, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin bekasını ve şehrimizdeki kardeşlik ortamını hedef alan alçaklar tarafından Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan menfur saldırıyı şiddetle lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Doğu'nun huzur limanı olan Elazığ'da, kardeşliğimizi hedef alan bu hain saldırı amacına ulaşamayacak ve Elazığ halkı, kardeşlik ve birlik-beraberlik ikliminin bozulmasına ve terörün hain emellerinin başarıya ulaşmasına geçit vermeyecektir. İnsanlık dışı bu saldırının failleri, azmettiricileri ve planlayıcıları adalet önüne çıkacak ve yaptıklarının hesabını vereceklerdir. Birlik ve beraberliğimize kast eden terörün er ya da geç sonu gelecek ve ülkemiz bu beladan kurtulacaktır. Tarih boyunca birçok badireyi, devleti ve milletiyle kenetlenerek aşmış olan Türkiye Cumhuriyeti, bu hain saldırılar karşısında da dimdik duracak ve üstesinden gelecektir. Bu vesileyle şehrimize, ülkemize ve milletimize başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum.” 

 
“Her tür kirli oyuna rağmen barış, demokrasi ve kardeşlik kazanacaktır”
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain terör saldırısını kınadı.
Özcan, yaptığı açıklamada, “Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde, bomba yüklü bir kamyonet ile elim bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Elazığlı hemşerilerimize ve şehrimizde görev yapan Emniyet mensuplarımıza yapılan bu aşağılık terör eylemini şiddetle kınıyorum. Patlamada şehit olan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralananlara acil şifalar, ailelerine ve değerli hemşerilerime de metanet diliyorum.  Olayı duydukları İlk andan itibaren hastanelere yardıma ve kan vermeye koşan Elazığlı hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bu yapılan Elim saldırıda hedef olarak Elazığ’ın seçilmesi dikkat çekicidir. Ülkemizin büyük acılar yaşadığı ve insanının kanının döküldüğü bir süreçten geçiyoruz. Küçücük çocuklarımızı hatta bebeklerimizi toprağa veriyoruz. Her tür kirli oyuna rağmen barış, demokrasi ve kardeşlik kazanacaktır.” dedi.

 
Açık, hain saldırıyı kınadı
Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain terör saldırısını lanetle kınadıklarını belirterek, milli birliğimizin kalesi ve ülkemizin huzur adası konumundaki şehirlerinden biri olan Elazığ’ın bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da teröre geçit vermeyeceğini ifade etti.
ELİKAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık, ülkemizin huzuruna ve birliğine yönelik bu tür saldırıların asla amacına ulaşamayacağına dikkat çekerek şunları kaydetti; “Elazığ, tarihin her döneminde milli birlik ve bütünlükten yana olmuştur. Elazığ, bu özelliği ile bir huzur adası olmuş, terör örgütlerine hiçbir şekilde geçit vermemiştir. Bugün sabah saatlerinde Elazığ Emniyet Müdürlüğümüze yapılan bu saldırı Elazığ’ın milli birlik ve kardeşlikten yana olan asil duruşuna yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı ülkemizin huzur ve güvenliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırılar kardeşlik iklimimizi asla bozamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti ile bu hain terör saldırılarının sonunu getirecek güce ve kuvvete sahiptir. Bu vesileyle hain terör saldırısında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar; Elazığımız’a ve milletimize başsağlığı diliyorum.” 
 
 
“Terör saldırısını lanetliyoruz”
Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain bombalı saldırıyı kınadı.
Fırat üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin birlik ve beraberliğini istemeyen terör odakları, çirkin yüzlerini bu kez Aziz şehrimiz Elazığ’da göstermişlerdir. 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 09.15 sularında, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain eylem, Tüm hemşehrilerimizi ve Üniversitemizi derinden yaralamıştır.
Elazığımız, Türkiye’nin doğusunda tam bir huzur adasıdır. Şehrimiz tarihinde böylesine korkunç ve vahşi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamıştır. Bu saldırı ile huzurumuzu bozmaya çalışan hainleri, Elazığ halkının birlik ve beraberliği mağlup edecektir. Hain terör saldırısını lanetliyor ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı güvenlik görevlilerimize ve vatandaşlarımıza da acil şifa diliyoruz. Teröristlerin layık oldukları cezayı çekeceklerine olan inancımız tamdır. Günümüze kadar bu topraklar için hayatını feda etmiş bütün güvenlik güçlerimiz emin olsunlar ki, Onların emaneti olan vatanımız ve şehrimiz emin ellerdedir.” 
 
 
“Eskisinden Daha Güçlü Olarak Birbirimize Kenetleneceğiz”

18 Ağustos Perşembe günü saat:09.15 sıralarında Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde araçla bombalı intihar saldırısı gerçekleştiren hain terör örgütü 3 Polisin ölümüne ve yaklaşık 217 vatandaşımızın yaralanmasına neden oldu. Olay yerini inceleyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, hedefin birlik ve bütünlüğümüzü bozmak olduğunu ifade etti.  Başkan Alan değerlendirmesinde, “15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yaratmış olduğu tahribatın süratle onarılması hususunda yoğun bir mücadele içerisinde olan Ülkemiz bir yandan da hain terör örgütlerinin omuz omuza iş tutmasıyla hedef olmaya maalesef devam ediyor. İki gün önce medya kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz söyleşide terörün A,B,C planlarının olduğunu ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ülke genelinde çok daha dikkatli ve daha duyarlı olunması noktasındaki değerlendirmemin ardından maalesef hiç beklemediğimiz bir yerde, devletine ve milletine bağlılığı ile bilinen ve tarihi süreç içerisinde il merkezinde terör olayının yaşanmadığı güzide şehrimizde maalesef hain bir terör olayı ile karşılaştık. Ülke genelinde huzur adası olarak bilinen ve hiçbir terör örgütünün barınma şansı bulamadığı ilimizde maalesef araçla canlı bomba eylemi gerçekleştirilmiş ve İl Emniyet Müdürlüğümüz binasının çevre duvarında şiddetli bir patlama olmuştur. Patlamanın etkisiyle başta İl Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere çevredeki işyerleri ve evler ciddi zarar görmüş hain saldırıda maalesef ilk aldığımız bilgilere göre üç polis kardeşimiz şehit olmuştur. Menfur olayda 217 kardeşimiz ise yaralanmıştır. Yaralılar içerisinde 20 vatandaşımızın durumunun ciddi olduğu bilgisini de maalesef almış bulunuyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden bu hainler şunu bilmelidirler ki, Elazığ halkı dünden daha güçlü bir şekilde milli ve asil duruşunu sürdürerek birbirine kenetlenmiştir. Odamızın ve diğer kurumların çağrısı ile hastanelerimiz kan vermek isteyen vatandaşlarımızla dolup taşmaktadır. Olay yerinde Sayın Valimiz, Kolordu Komutanımız, emniyet güçlerimizle yapmış olduğumuz incelemede binlerce vatandaşımızın nasıl yardımcı olabilirimin telaşında olduğu görülmüştür. Hain saldırı sonrası İlimizi ziyaret ederek acıları paylaşan ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğü üzerinde önemli mesajlar veren Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Sayın Genel Kurmay Başkanımız Hulisi Akar, İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala, Sağlık Bakanı Saygın Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık’a, bizleri arayarak acımızı paylaşan TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile tüm Oda ve Borsa Başkanlarımıza ve iş dünyamızın temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Menfur olayda şehit olan polis kardeşlerimize Yüce Allah (c.c.)’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Elazığ iş dünyası olarak; birlik, bütünlük, huzur ve bağımsızlığımıza yönelik gerçekleştirilen bu hain saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, tüm halkımıza geçmiş olsun temennisiyle saygılar sunuyorum.” 

 

“Gün, ihanete karşı direnme günüdür”
Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç Dr. Bilal Çoban, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain terör saldırısını kınadı.
Bilal Çoban yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Acımız ve üzüntümüz büyük. Öncelikle şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bizlere daha böylesine büyük acılar yaşatmasın.
15 Temmuz’dan beri ülkemiz üzerinde oynanan oyunları üzüntü ve nefretle takip ettik. Dış güçlerin, yerli işbirlikçileri vasıtasıyla ülkemizi büyük bir kaos ve kardeş kavgasına sürükleme gayretleri deşifre oldu.
Allaha şükür ki; Türk milletinin feraseti ve cesareti ülkemizi büyük bir felaketin eşiğinden çevirdi.
Biliyoruz ki; aziz şehrimiz Elazığ da ülkemizin küçük bir modelidir.
Her inanca, her etnik kökene ve her düşünceye sahip insanımız Elazığ’da asırlardır kardeşçe yaşamaktadır.
Bugün yapılan hain saldırı; devlet içine sızan ihanet şebekesinin 15 Temmuz’da ülkemizi kaosa sürüklemek adına başaramadığını Elazığ üzerinden gerçekleştirme çabasıdır.
Bu ihanet şebekesi ile işbirliği halinde olan PKK terör örgütü, 15 Temmuz benzeri bir kaos projesini faaliyete geçirmiştir.
Milli ve manevi hassasiyetleri yüksek olan aziz şehrimize yapılan bu hain saldırı, doğrudan birlik beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze yapılmış ve ilimiz üzerinden büyük bir oyun tezgahlanmıştır.
Emniyet Müdürlüğümüze yapılan hain saldırı sonrası, Tunceli’den ve bölgemizin çeşitli yerlerinden yüzlerce arkadaşımız ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri bizi aradılar.
Bu oyuna “dur” demek, bizimle birlikte olduklarını göstermek için buraya geliyorlar ve basın açıklamalarıyla destek oluyorlar.
Yarın ve sonraki günlerde Elazığ’la dayanışma mitingleri düzenleyeceklerini bize bildirdiler.
Alevi kardeşlerimiz bu hain tezgahı bozmak, şehrin ve ülkenin huzurunu bozmaya yönelik eylemlere dur demek için bizimle birlikte hareket etmektedirler.
Herkes ve toplumun bütün katmanları ihanetin ve ihaneti yönetenlerin farkındadır.
Hain arayacağımız yer Elazığ’ın herhangi bir yeri veya köşesi değildir. Bu girişimler hainlerin oyununa gelmek ve onlara istediğini vermek olacaktır.
İhaneti tezgahlayan üst akıl, devletin bütün birimleri tarafından bilinmektedir ve yüce Türk milleti 15 Temmuz’da üzerine düşeni layıkıyla yapmıştır.
Devletimiz de gereğini yapmak üzeredir.
Gün; Ulu’l Emre itaat günüdür.
Gün; 15 Temmuz’daki gibi birlik olma günüdür.
Gün; 15 Temmuz’daki gibi oyunları bozma günüdür.
Gün; Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Türküyle ihanete karşı direnme günüdür.
Allah, bir daha böylesi acılar şehrimize ve ülkemize yaşatmasın.” 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@