Kırmızı ışık ihlali, ehliyetin alınmasına sebep olabilir

Elazığ Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Trafik Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik yapıldığını açıklayarak, kırmızı ışık ihlali yapılması halinde sürücünün ehliyetine el konulabileceğini bildirdi.

Kırmızı ışık ihlali, ehliyetin alınmasına sebep olabilir

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve bazı maddelerinde değişiklik yapılan 2918 sayılı karayolları trafik kanunu hakkında açıklama yaptı. 
Müdürlükten yapılan açıklamada; “Kırk yedinci madde içeriğinde yapılan değişikliklerle ilgili olarak kırmızı ışık ihlalinin gerçekleştiği tarihten itibaren geriye doğru 1 yıl içinde kırmızı ışığı; üç defa ihlal edenlerin sürücü belgeleri 30 gün, Altı defa ihlal edenlerin sürücü belgeleri 45 gün, Dokuz ve daha fazla ihlal edenlerin sürücü belgeleri 60 gün süreyle geçici olarak geri alınacak. Aynı yıl içerisinde iki ve daha fazla sürücü belgesi geri alınanlara sürücü belgesinin iade edilebilmesi için; Psiko-teknik değerlendirmeden ve psikiyatri uzmanının muayenesinden geçirilmeleri,2918 sayılı Kanun kapsamında verilen tüm trafik idari para cezalarının tahsil edilmiş olması gerekmektedir.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER