Kısaparmak, Furkan İçin Şiir Yazdı

Elazığlı ünlü sanatçı Fatih KISAPARMAK, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Muhammet Furkan GÜNDÜZ için “Koca Yüreklim” adlı duygu yüklü bir şiir yazdı.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu daha hayatının baharında 16 yaşında fani dünyadan göçüp giden Elazığspor taraftarı simitçi Muhammet Furkan GÜNDÜZ herkesi yasa boğdu. Duygusal şiirlere ve bestelere imza atan Elazığ’ın bağrından çıkmış ünlü sanatçı Fatih KISAPARMAK’ta, Muhammet Furkan GÜNDÜZ’ü anlatan içinde duygusal kelimelerin olduğu şiiri yazarak genç Furkan’a adeta ağıtlar yaktı. Ünlü sanatçı KISAPARMAK, vefatını duyar duymaz kaleme aldığı şiiri ile ilgili değerlendirmede “simit satarak kazandığı parayla Elazığspor’a destek olan ve kalp krizi sonucu daha 16 yaşındayken hayatını kaybeden hemşehrimiz Furkan GÜNDÜZ’ün erken ölümüyle sarsıldık, kahrolduk. Yüreğimizdeki bu insani yangın nedeniyle bir şiir kaleme aldım. Bordo-beyaz sevdalısı Furkan’a vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmek ve dualara vesile olabilmek için Furkan’ımızın babası başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah, gani gani rahmet etsin” ifadelerine yer verdi. 

Ünlü Sanatçı Fatih KISAPARMAK’ın kaleminden çıkan ve Muhammet Furkan GÜNDÜZ’ü anlatan “Koca Yüreklim” şiiri:

Simit satıyordu, tipiydi, kardı

Yaşından çok büyük düşleri vardı

İsterse yeni bir dünya kurardı

Kurmaya söz verdi koca yüreklim

             ***

Yarına bırakıp ümitlerini

Naylonla örtmüştü simitlerini

Acımasızlığın kilitlerini

Kırmaya söz verdi koca yüreklim

               ***

Giderek artarken fırtına ve kar

Çatlamış elinden sızarken kanlar

Bütün simitleri bitene kadar

Durmaya söz verdi koca yüreklim…

              ***

Üzerinde boro-beyaz bir ceket

Hayalleri artık bize emanet

Kupalar görecek günler var elbet

Görmeye söz verdi koca yüreklim

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
selahattin koç
selahattin koç - 5 ay Önce

Fatih Kısaparmak Elazığ çocuğunun yapmış olduğu fedakarlığa,güzel bir cevap vermiş. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Şiirle gakkoşumuzu yaşatan sanatçımızdan Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER