Kızılay'dan Kan Bağışı Kampanyası

Kızılay tarafından bölge illerde faaliyet gösteren özel ve kamu hastanelerinde ortaya çıkan kan ihtiyacını karşılamak amacıyla kampanya düzenlediği...

Kızılay'dan Kan Bağışı Kampanyası
Kızılay tarafından bölge illerde faaliyet gösteren özel ve kamu hastanelerinde ortaya çıkan kan ihtiyacını karşılamak amacıyla kampanya düzenlediği ve bu kapsamda Elazığ Hükümet Konağında da 13 Ocak Cuma günü kan bağışı kampanyası gerçekleştirileceği açıklandı.

Türk Kızılay’ı Diyarbakır Kan Bağış Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre; Kızılay tarafından Elazığ, Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Bingöl, Şırnak illerinde faaliyet gösteren özel ve kamuya ait 51 adet hastanenin kan ihtiyacının Diyarbakır Kan Bağış Merkezi tarafından karşılandığı ifade edilerek, merkezin elinde yeterli kan bulundurulması amacıyla bir kampanya düzenlediği ve bu kapsamda Elazığ Hükümet Konağında da 13 Ocak Cuma günü kan bağışı gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada, 13 Ocak Cuma günü Elazığ Hükümet Konağında gerçekleştirilecek kan bağışı kampanyasının sabah 09.30 ile 17.00 saatleri arasında devam edeceği belirtilerek tüm Elazığlılar kampanyaya destek olmaya davet edildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER