Kodat, gündemi değerlendirdi

Saadet Partisi Elazığ Merkez İlçe Başkanlığı Haziran ayı divan toplantısını parti binasında gerçekleştirdi.

ELAZIĞ GÜNCEL 11.06.2014, 11:32 11.06.2014, 11:32
811
Kodat, gündemi değerlendirdi

Saadet Partisi Elazığ Merkez İlçe Başkanlığı Haziran ayı divan toplantısını parti binasında gerçekleştirdi.

Divan Toplantısına GİK üyesi Av. Bekir Kılıç, Burhan Sadak, İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kodat, Belediye Başkan adayı Haluk Arslan, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Divan toplantısında açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kodat, Milli Görüşçülerin rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davanın mensupları olduklarını, Kırılanı onarmak, döküleni toplamanın yine Milli Görüşçülerin görevi olduğunu ifade etti.
Kodat, Türkiye’nin son 10 yılda üretmeden tüketmeye alıştırılan bir ülke haline geldiğini, borç ödemek için yeni borçlar yaparken, ekonomi rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.
İktidarın Ülke Ekonomisini, sıcak para ve borçlanmaya mahkum ettiğini söyleyen Kodat, Hazine eliyle aralıksız borçlanmayı sürdüren, bu uğurda ihale üstüne ihale açan,  tahvil üstüne tahvil ihraç ederek borçlanan bir hükümetin, izlediği çarpık ekonomik zihniyetinin ülkeyi geri dönüşü zor bir uçuruma sürüklediğini kaydetti.

İktidarın ülkeyi,  En Başarılı Küresel Gelişmekte Olan Piyasa Ülke Borçlanıcısı”, “En Başarılı Merkez ve Doğu Avrupa Borçlanıcısı”, “En Başarılı Sukuk (Kira Sertifikası) Borçlanıcısı”, “En Yenilikçi Gelişmekte Olan Piyasa İhraççısı” ve “Piyasa Fırsatlarını En Hızlı Değerlendiren Gelişmekte Olan Piyasa İhraççısı” haline getirerek adeta borç şampiyonu haline getirdiğini belirten Kodat, “Gerek Avrupa çapında, gerekse de gelişmekte olan ülkeler arasında borçlanma konusunda ne kadar mahir olduğunu gösteren Türkiye, aldığı borçları ve faizlerini ödemek için de yeni borçlar yapmaktan geri durmuyor” dedi.

Türkiye, bu sene 149,3 MİLYAR TL daha borçlanacak

Kodat, 2014’te 129,5 milyar iç, 47,2 milyar TL de dış borçlanma olmak üzere toplamda 176,7 milyar TL borç ödemesinin planlandığını, Bunun 149,3 milyar TL’si için Hazine piyasadan borçlanacakken, geri kalan 27,4 milyar TL’si ise borçlanma dışı kaynaklardan aktarılacağını belirtti.

Özelleştirme adı altında Türkiye’nin varlıklarının satılacağını ifade eden Kodat, “2/B arazilerinden elde edilen gelir ve en önemlisi vatandaşın sırtından aldıkları vergiler. Sözün özü, borçlanmaya dayalı anlayış gereğince borç ve faizlerini ödeyebilmek için yeni borçların altına girerken kısır döngü sürüp gidecek. Bu borçlanmaya kim ödül vermez.” dedi.  

Kodat, sözlerini şöyle sürdürdü; “PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan Anaların feryatlarını ve göz yaşlarını izliyoruz. 13-15 yaşlarındaki çocukları kaçırılan anneler günlerdir Devlet’ten yardım bekliyor ve çocuklarının kurtarılmasını istiyor. Peki Devleti yöneten yöneticiler yani hükümet ne yapıyor, PKK’nın resmi temsilcilerinden medet bekliyor. Diyarbakır Bingöl yolu ve Doğu ve Güney Doğu bölgemizde bir çok yol günlerce kapatıldı. Sanki bu ülkede Devlet namına bir şey yok. Günlerce en ufak bir müdahale de yok. Ne uğruna, neye karşılık bu ülke, bu kadar acziyete düşürülüyor. Bu acziyet bu zillet üçüncü dünya ülkelerinde dahi görülmez. Kimse bu ülkede gözyaşı aksın, kan dökülsün istemez. Herkesin temennisi huzurun, barışın ve kardeşliğin hakim olmasıdır. Bunun yolları bellidir. Ancak bir Ülkenin şahsi manevisi bu kadar ayaklar altına alınamaz. Sn Başbakan ha bire bizimde B-C planımız var deyip olayları geçiştirmeye çalışıyor. Çocukları kaçıran yol kapatan pkk dan yardım dileniyor.  Başbakanın b-c planı sadece ve sadece cumhurbaşkanı olmaktır. Türkiye umurunda bile değildir. Bunlar bu ülkeyi bataklığa sürüklüyorlar. Allah bir an önce bu ülkeyi bu akp iktidarından kurtarsın.”

Türkiye de yeni bir garabet!

“Önce zinayı suç olmaktan çıkardılar, sonra domuz etini kasaplık statüsüne getirdiler, şimdide insan neslinin geleceğini ciddi anlamda tehdit eden GDO lu ürünleri serbest bıraktılar.
Fıransız firması Danone bünyesinde yer alan  Milupa nın ürünlerinde GDO tespit edilmiş ve bu ürünler toplatılmıştı. Ancak Milupayı korumak için Avrupa Birliği hemen devreye girerek Türkiye’yi  uyardı.  Türkiye hemen gereğini yaptı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir yönetmelik çıkararak (GDO) Genetiği değiştirilmiş Organizmaların  üretimini ve satışını serbest bıraktı. Bunun dünyada başka bir örneğine rastlamanız mümkün değildir. Tam Türkiyelik bir durum. Halkının yüzde  50 sinin oyunu alarak iktidar olan AKP için halkın  sağlığının zere kadar ehemmiyetinin olmadığı ortada. Bu durum Türkiye’yi kim yönetiyor! Sorusunu sorma gereği duyuluyor.
Hatırlanacağı gibi daha geçen yıl on binlerce ton pirinç GDO lu diye hiçbir ülke kabul etmemiş, ancak ülkemiz insanının sağlığı hiçe sayılırcasına ve bütün tepkilere rağmen bu pirinçler Türkiye’de tüketilmiştir.
Ülkemiz insanının hayatına ve sağlığına ne kadar önem verildiğini, Soma da hayatını  kaybeden 301 vatandaşımızın köle bibi çalıştırılmasında da hep birlikte yaşadık ve gördük.

AKP Hükümeti Avrupa Birliğine girmek için uyum yasaları çerçevesinde verilen tavizlerden birini  daha uygulanmaya koydu.
Şimdide Ateistlere yasal olarak dernekleşme statüsü tanındı. Bu ateistler bu hakkı alır almaz faaliyetlerine başladılar ve sokağa indiler. Bunlar sadece hobi olsun diye dernek kurmuyorlar. Müslüman halkımızı ağlarına düşürmek suretiyle dinsizleştirme faaliyetleri yürütecekler.
AKP liler şunu iyi bilmelidirler; Bir gayri müslimin hidayetine vesile olana nasıl ki cennet vacip oluyorsa, bu yasa sebebi ile bir Müslüman kardeşimiz bu ateistlerin tuzağına düşerde ve dinsizliği seçerse, bilinsin ki bu yasayı çıkaranlar için de cehennem vacip olur.

“AYASOFYA’NIN İBADETE AÇILMASI”

Sayın Başbakan geçen gün bir camiinin açılışında Ayasofya camii ibadete açılsın diye bağıran bir guruba bildik sözleriyle cevap veriyor. Diyor ki siz önce Sultan Ahmet Camiini doldurun. Sayın Başbakan çok iyi biliyor ki Ayasofya Camii meselesi, camiye olan ihtiyaçtan değildir. Orası bir vakıftır ve orası fethin sembolüdür. Oranın kapalı olması batı hegemonyasının Müslümanlar üzerinde sürdüğünün bir göstergesidir. Ruhban okulunun açılması için olmadık manevralar yapacaksınız, bir tek cemaati dahi olmayan Van Akdamar kilisesine milyonlar harcayıp açacaksın ve yurt dışından ithal cemaat getirteceksin, Sümela Manastırına milyonlar harcayıp ihya edeceksin, burada da zoraki ayinler tertipleteceksin, yer altında ne kadar Kilise, havra, ve Sinagog varsa milyonlar harcayıp restore edeceksin, Ayasofya’ya gelince cemaati yok deyip geçiştireceksin. Sayın Başbakan, Akdamar Kilisesine milyonlar harcanırken bir defa  önce Sümela Manastırı bir dolsun diyebildi mi, veya diyebilir miydi?

Sayın Başbakan çok iyi biliyor ki Ayasofya Camii kapatılmadan önce cemaati en fazla olan camilerdendi. Sayın Başbakan çok iyi biliyor ki Ayasofya Camii sahte belge ve imzalarla kapatılmıştır. Hakkın batıla hakimiyeti olan Ayasofya Camii,  Fatih’in Vakıfnamesine ve kapatılmasıyla ilgili bedduasına rağmen sudan sebeplerle hala ibadete açmamak, hakkaniyete uygun bir davranış olmamakla beraber, Hıristiyan aleminin talepleri doğrultusunda onlara verilmiş bir söz mü var sorusu  akıllara gelmektedir.

2002 yılında halkın bankalara 6.7 milyar lira borcu vardı. Şimdi bu borç 300 milyar lirayı geçti. Ticari kredileri de eklerseniz bu borç 950 milyar lirayı buluyor. Halbuki Merkez Bankasının açıkladığına göre piyasadaki fiziki paranın toplamı 65 milyar tl. Ülkemizde olmayan paralar satılıyor. Televizyonlarda bırakın dizi izlemeyi, ailemizle haber bile izleyemez hale geldik. Asıl sıkıntı ahlaki çöküntünün telafi edilemeyecek bir noktaya gelmesidir.  İntihara teşebbüsler, boşanmalar her gün artmakta, son 12 yılda Türkiye’de bir milyon aile boşanmış durumda. Bu ülkede 17 milyon aile bulunmaktadır. Bir milyon aile boşandı ise Türkiye’nin gidişatını varın siz görün. Komşularla sıfır sorundan, tüm komşularla sorunlu bir ülke haline geldik.Bütün bu sıkıntılardan kurtulmanın yolu, ekonominin merkezine helal lokma, eğitimin merkezine güzel ahlak, emniyetin merkezine İslam kardeşliği, dış politikanın merkezine de İslam Birliği konulmalıdır. Bu problemlerin tek ilacı Milli Görüştür, Saadet Partisidir.
Biz inanan bir topluluğuz, inandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Doğrunun, iyinin, güzelin, faydalının ve adil olanın hakim olmasının mücadelesini yapıyoruz. Bunun içinde hemen yarından itibaren hep birlikte bir yıl sonra yapılacak olan seçimlerde  en güzel neticeyi  alabilmek için çalışmalarımıza başlayacağız.”                                                                                   

DOĞUKENT’TEKİ ŞEHİR HASTANESİ
Kodat, Doğukente yapımı planlanan Şehir hastanesiyle ilgili de şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz Aralık ayında Doğukent mahallesinde sözde bir hastane temeli atıldı. Hastanenin İsmi artık çok da önemli değil. O gün biz bir basın açıklaması yaptık ve mevsim şartlarından dolayı bölgede bütün inşaatlar durmuşken, bu temel atmanın amacı seçim yatırımından başka bir şey değildir dedik. Temel atmanın üzerinden tam altı ay geçti. Geriye dönüp baktığınızda temellin yerinde yeller esiyor. Günlerce propagandası yapıldı. Bakanlar, bürokratlar geldi bir çadır kuruldu, bir rivayete göre 500 bin bir rivayete göre 700 bin tl ödendi. Şimdi çıkmışlar hukuki süreç devam ediyor onun için başlanamıyor diyorlar. Hukuki süreç devam ediyordu ise bu masrafları niye yaptınız. Bu insanları neden aldatıyorsunuz. Gerçi her zaman yaptıkları şeyler. Başka ne beklenir ki.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 20 39
3. Başakşehir 20 34
4. Adana Demirspor 21 34
5. Fenerbahçe 21 33
6. Beşiktaş 21 32
7. Hatayspor 20 32
8. Gaziantep FK 21 31
9. Sivasspor 21 30
10. Karagümrük 21 30
11. Alanyaspor 21 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 20 27
14. Giresunspor 20 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Altay 21 19
18. Kasımpaşa 20 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 19 37
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 19 29
8. Samsunspor 18 27
9. Gençlerbirliği 19 26
10. Tuzlaspor 20 25
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 23
17. Bursaspor 19 19
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 19 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Chelsea 22 43
3. Liverpool 20 42
4. West Ham United 21 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 20 28
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 20 23
15. Everton 19 19
16. Leeds United 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 20 34
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 20 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Mallorca 20 20
16. Elche 20 19
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 20 17
19. Cadiz 20 14
20. Levante 20 11
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@