Köseli: 'Birlikte hareket edeceğiz'

MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Onur Köseli, ülküde birlik düsturuyla hareket edeceklerini belirterek, geçmişle ilgili bir hesaplarının olmayacağını söyledi.

Köseli: 'Birlikte hareket edeceğiz'


MHP Genel Merkezi tarafından Elazığ Merkez İlçe Başkanlığı'na atanan Av. Onur Köseli görevine başladı. 
MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Onur Köseli, ülküde birlik düsturuyla hareket edeceklerini belirterek, 
Geçmişle ilgili bir hesaplarının olmayacağına vurgu yapan Onur Köseli, “Başkanımızın yapmış olduğu çalışmalarla birlikte hareket edeceğiz, bıraktığı yerden bayrağı devralacağız. Bayrağımızı daha yüksek yerlere taşımak için canla başla gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Bu bir nöbet değişimidir. Bu nöbet değişiminin ülkemize, milletimize, teşkilatımıza ve Elazığ’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sayın Başkanım, layık gördüğünüz bu görevin yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Bu sorumluluk gereği geçmişle ilgili bir hesabımız olmayacaktır. Daima önümüze bakacağız, partimizi güçlü ekip bilinciyle hep birlikte ileriye götürme çabası ve gayreti içerisinde olacağız. Teşkilatta birlik, sahada birlik, söylemde birlik, ülküde birlik düsturuyla hareket edeceğiz.” dedi.
MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ise devir teslim töreninde yaptığı konuşmada yeni yönetime başarılar dileyerek: “Biz de uygun bulduk, Başkanımızla oturduk, nasıl yaparız diye düşünürken; bir Ülkücüye yakışır şekilde herhangi bir kırgınlığa mahal vermeden yine teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış, 2011 yılından beri teşkilatımızın her sefhasında görev yapmış ve son olarak da benim İl Başkanlığında Partimizin İl Sekreterliği vazifesini yürütmekte olan Av. Onur Köseli kardeşimize 8 Ekim 2018 tarihi itibariyle Sayın Genel Başkanımızın tensipleri ve takdirleriyle Merkez İlçe Başkanlığı takdir edilmiştir. Buradan Elazığ Kamuoyuna şunu ifade etmek istiyorum; Sayın Rıdvan Kaya ile olan beraberliğimiz İl Yönetim Kurulunda devam edecek. İnşallah Rabbim yürüyeceğimiz hedefler noktasında gönlümüzdekini, Ülkücü hareketin gönlündekini bizlere nasip eder. Bizi bu uğurda mahcup etmez.” ifadelerini kullandı.
MHP Eski Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Kaya ise, “3 yıla yakındır sürdürmüş olduğumuz Merkez İlçe Başkanlığını bugün itibariyle Sayın Av. Onur Köseli’ye devretmek üzere burada toplandık. Şimdi teşkilatlarda kan değişimi olmalıdır, gençleştirmeye gidilmelidir. Bizler yaşımız itibariyle, sabrımız itibariyle biraz yıprandık dileyim. Daha öncesinde de düşünmüştüm ama İl Başkanım ‘bir müddet daha gidelim durum neyi gösteriyorsa’ dedi. Tabi İl Başkanımıza saygımız sonsuz. Genel Merkezimizin nabzını alalım dedi. Ondan sonraki süreçte böyle bir devir teslim töreni yapalım dedi, biz de hayhay başım üstüne dedim. Onur Köseli arkadaşımıza, kardeşimize bugün Merkez İlçe Başkanlığını teslim edeceğiz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Biz de buradayız. Partinin her türlü kademesinde nerede olursak olalım, ilimize, ilçelerimize, Kadın Kollarımıza, yönetim kurullarımıza elbette ki bir ağabeylik yapacağız, elbette ki bir büyüklük yapacağız. Yardımlarımızı esirgemeyeceğiz.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı. Eski Başkan Rıdvan Kaya, bayrağı Av. Onur Köseli’ye devretti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER