Memur-Sen PTT Meydanında eylem yaptı

Elazığ Memur-Sen İl Başkanı Murat Ergen, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren kanun tasarıyla ilgili Bu tasarı bizim için yok hükmündedir dedi.

Memur-Sen PTT Meydanında eylem yaptı
Elazığ Memur-Sen İl Başkanı Murat Ergen, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren kanun tasarıyla ilgili "Bu tasarı bizim için yok hükmündedir" dedi.

PTT meydanında toplanan sendika üyeleri bir süre ellerindeki dövizlerle slogan attı. Burada sendika üyeleri adına konuşan Ergen, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen hayata geçirecek kanun tasarısının 16 ay gecikmeli olarak TBMM'ne sevk edildiğini söyledi.

Çalışmalarda başta hizmet kolu olmak üzere bir çok konuda uzlaşma sağlandığını, Üçlü Danışma Kurulu'nun son toplantısında TBMM'ye gönderilecek metnin içeriğinde de bir çok konuda uzlaşıldığını dile getiren Ergen, konuşmasına şöyle devam etti: "Ancak bugün TBMM'ye sevk edilen tasarıda üzerinde mutabakata vardığımız hususların bile yer almadığını görüyoruz. Bu uzlaşma kültürüyle bağdaşmamaktadır. Bu tasarı bizim için yok hükmündedir. Hükümetin konuya yaklaşımındaki olumsuzluk, tasarının sevk edildiği komisyondan da anlaşılmaktadır. Tasarı ilgili komisyonu olarak Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'na gitmesi gerekirken Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edilmiş, ilgili komisyon ise tali komisyon konumuna gelmiştir."
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER